DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Prezydent Warszawy znieważył Białorusinów?”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Urząd Miasta Warszawy musiał się tłumaczyć ze słów prezydenta Rafała Trzaskowskiego o „białoruskim duchu”, od którego miasto stołeczne rzekomo musi się wyzwolić.

Rafał Trzaskowski. Fot: wikimedia.org

„Pewna część miasta została zaprojektowana przez naszych „sowieckich przyjaciół”, więc duch radziecki i  się nad nim unosi – powiedział Rafał Trzaskowski podczas prezentacji swojej wizji zmian w centrum Warszawy. Polityk Platformy Obywatelskiej jest przekonany, że zmiany, które on proponuje, mogą tego białoruskiego ducha przepędzić. Prezentacja odbyła się w środę 11 grudnia.

Słowa prezydenta o „białoruskim duchu” oburzyły użytkowników sieci społecznościowych, w tym Białorusinów mieszkających w Warszawie. Wypowiedź Rafała Trzaskowskiego uznali za przejaw arogancji i zniewagi.

Białoruska sekcja Radia Svaboda  zwróciła się do urzędu miasta z prośbą o wyjaśnienie intencji prezydenta. Odpowiedział rzecznik Trzaskowskiego Kamil Dąbrowa.

„Mówiąc o „duchu białoruskim”,  Trzaskowski miał na myśli architekturę i urbanistyczne decyzje radzieckie i postsowieckie, które również wpłynęły na miasta BSSR. Chodziło wyłącznie o architekturę.  Warszawy dostrzega te podobieństwa między Warszawą a Mińskiem i chce zmienić miasto, aby oczyścić Warszawę z socrealizmu”, cytuje na swojej stronie internetowej odpowiedź rzecznika Radia Svaboda.

Kamil Dąbrowa zapewnił, że prezydent stolicy Polski ceni wszystkich mieszkańców i gości Warszawy, niezależnie od .

„Warszawa powinna być otwarta, powinna być miastem dla wszystkich. Każdy, kto uczciwie pracuje i szanuje prawo, ma prawo uważać to miasto za swoje. W tym goście z Europy Wschodniej. Prezydent Trzaskowski ma bardzo serdeczne podejście do Białorusinów, Ukraińców i Rosjan. Te słowa były skierowane nie przeciwko ludziom, ale przeciwko podejściu do architektury, stosowanemu w Mińsku czy Brześciu.

Radia Svabod przypomina, że Rafał Trzaskowski jest politologiem i doktorem nauk humanistycznych. W wyborach startował z list „Platformy obywatelskiej” i wygrał w pierwszej rundzie, zdobywając 56% głosów.

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: