DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Dlaczego niektóre miasta i stany mają kłopoty z technologią rozpoznawania twarzy”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SPRINGFIELD, Massachusetts (AP) – Departamenty policji w USA proszą obywateli, aby zaufali im, że używają oprogramowania do rozpoznawania twarzy jako kolejnego poręcznego narzędzia w zestawie narzędzi do walki z przestępczością. Ale niektórzy prawodawcy – a nawet niektórzy giganci technologiczni – hamują.

Czy obawy przed wszechwidzącym, sztucznie inteligentnym aparatem bezpieczeństwa są rozwiewane? Nie, jeśli spojrzysz na Chiny, gdzie postępy w dziedzinie wizji komputerowej zastosowane w rozległych sieciach kamer ulicznych umożliwiły władzom śledzenie członków mniejszości etnicznych pod kątem oznak wywrotowego zachowania.

Amerykańscy policjanci i ich partnerzy z branży nadzoru wideo twierdzą, że tu się nie wydarzy. Odsuwają się od ruchu miast, stanów i ustawodawców federalnych, aby zakazać lub ograniczyć korzystanie z technologii. A wysiłki nie ograniczają się do typowych bastionów liberalnego aktywizmu, które wprowadziły w tym roku zakazy: San Francisco , Oakland, Berkeley i bostońskie przedmieścia Somerville i Brookline.

Na zdjęciu z czwartku, 17 października 2019 r., Kamera wideo wisi na słupie przed ratuszem w Springfield w stanie Massachusetts. Niektórzy radni miejscy ścigają zakaz używania przez rząd technologii rozpoznawania twarzy w kamerach monitorujących w mieście. (AP Photo / Matt O’Brien)

Weźmy miasto Springfield w zachodnim stanie Massachusetts, dawne centrum produkcyjne, w którym większość z 155 000 mieszkańców to Latynosi lub Czarni, a brutalność policji i procesy sądowe o koszmarach kosztowały miasto miliony dolarów. Policja z Springfield twierdzi, że nie planuje rozmieścić systemów rozpoznawania twarzy, ale niektórzy radni miejscy starają się zablokować jakiekolwiek przyszłe użycie tej technologii przez rząd.

Podczas październikowego przesłuchania na ten temat radny miasta Springfield Orlando Ramos powiedział, że nie chce ryzykować. „Doprowadziłoby to tylko do większej dyskryminacji rasowej i profilowania rasowego” – powiedział, powołując się na badania, w których stwierdzono wyższy poziom błędów w oprogramowaniu do rozpoznawania twarzy wykorzystywanym do identyfikacji kobiet i osób o ciemniejszych odcieniach skóry.

„Jestem czarną kobietą i jestem ciemna”, inna radna Springfield, Tracye Whitfield, powiedziała komisarzowi policji miasta, Cheryl Clapprood, która jest biała. „Nie mogę zatwierdzić czegoś, co będzie skierowane do mnie bardziej niż do ciebie”.

Clapprood bronił tej technologii i poprosił radę, aby zaufała jej, by starała się ją dokładnie zastosować. „Technologia rozpoznawania twarzy nie pojawia się i nie upuszcza siatki z nieba i niesie cię do więzienia”, powiedziała, zauważając, że może służyć jako przydatne narzędzie śledcze, oznaczając poszukiwanych podejrzanych.

Rada nie podjęła jeszcze działań, a burmistrz Springfield zagroził zawetowaniem propozycji, którą Ramos zamierza ponownie wprowadzić w styczniu.

Podobne debaty w całym kraju podkreślają obawy rasowe i pojedynkują interpretacje dokładności technologii.

„Chciałbym, aby nasze kierownictwo patrzyło na naukę, a nie na histerię” – powiedział burmistrz Lancaster w Kalifornii burmistrz R. Rex Parris, którego miasto na północ od Los Angeles pracuje nad zainstalowaniem ponad 10 000 kamer ulicznych, które według Parrisa mogłyby monitorować znanych pedofili i członkowie gangu. „Istnieją sposoby na wbudowanie zabezpieczeń.”

Badania sugerują, że systemy rozpoznawania twarzy mogą być dokładne, przynajmniej w idealnych warunkach. Przegląd wiodących w branży algorytmów rozpoznawania twarzy przeprowadzony przez National Institute of Standards and Technology wykazał, że były one w ponad 99% dokładne przy dopasowywaniu wysokiej jakości ujęć głowy do bazy danych innych pozycji frontalnych.

Ale próba zidentyfikowania twarzy na podstawie obrazu wideo – potencjalnie przydatna technika dla detektywów – może spowodować obniżenie wskaźników dokładności. NIST stwierdził, że dokładność rozpoznawania może spaść poniżej 10% w przypadku korzystania z kamer sufitowych powszechnie stosowanych w sklepach i budynkach rządowych.

Agencja nie badała skuteczności rozpoznawania twarzy na nagraniach z kamery ciała, chociaż eksperci ogólnie sądzą, że często skaczące wideo sprawi, że technika będzie jeszcze mniej niezawodna.

W październiku gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał tymczasowy zakaz stosowania przez policję wydziałów policji za pomocą kamer ciała. Niektóre inne stany mają podobne ograniczenia.

Podczas gdy trzyletnie moratorium w Kalifornii było przeciwne grupom ścigania, firmy, które zapewniają sprzęt do nadzoru wideo, zareagowały głównie wzruszeniem ramion. Wiele firm przeprowadzało się już ostrożnie, zanim naraziły się na ryzyko prawne, etyczne i reklamowe związane z technologią, która stoi w obliczu luzu ze strony prywatności, wolności obywatelskich i zwolenników sprawiedliwości rasowej, nie wspominając o obustronnej trosce w Kongresie.

Axon, który dostarcza aparaty noszone na ciele do większości dużych miast w Kalifornii i jest największym dostawcą w całym kraju, utworzył już radę etyczną AI ekspertów zewnętrznych, którzy stwierdzili, że technologia rozpoznawania twarzy nie jest jeszcze wystarczająco niezawodna, aby uzasadnić jej użycie w kamerach policyjnych. Fałszywa identyfikacja może doprowadzić do zranienia lub śmierci – powiedział Rick Smith, dyrektor generalny Axon.

Nawet jeśli oprogramowanie do rozpoznawania twarzy było idealnie dokładne, Smith powiedział w wywiadzie, że zdolność do śledzenia miejsca pobytu ludzi budzi obawy związane z konstytucją i prywatnością. „Czy chcemy, aby wszyscy, którzy zbliżają się do funkcjonariusza policji, zostali zidentyfikowani i zalogowani w bazie danych?”, Powiedział.

W zeszłym roku Microsoft odrzucił bezimienną kalifornijską agencję policji, aby wyposażyć wszystkie samochody policyjne i kamery w oprogramowanie do rozpoznawania twarzy Microsoftu, prezes firmy i główny prawnik Brad Smith napisał w nowej książce o polityce technicznej. Powiedział, że policja chce dopasować zdjęcie każdego zatrzymanego, nawet rutynowo, do bazy danych podejrzanych o inne przestępstwa.

Smith powiedział, że technologia błędnie zidentyfikuje zbyt wielu ludzi, zwłaszcza kobiety i osoby kolorowe. Kierownik ostrzegł, że nieuregulowane rozpoznawanie twarzy może rozpętać „masową inwigilację na niespotykaną dotąd skalę”, choć sprzeciwia się całkowitemu zakazowi. Microsoft w listopadzie zatrudnił adwokata, aby wypowiedział się przeciwko proponowanemu zakazowi w Portland w stanie Maine.

Inne firmy, w tym Amazon, która sprzedaje organom ścigania system identyfikacji twarzy o nazwie Rekognition , wykazały mniej skrupułów w kwestii sprzedaży swojej technologii policji. Niektóre organy ścigania przesyłają obrazy z nadzoru wideo do oprogramowania, które może przeszukiwać rządowe bazy danych lub media społecznościowe w poszukiwaniu możliwego dopasowania.

Todd Pastorini, dyrektor generalny firmy DataWorks Plus, zajmującej się kryminalistyką biometryczną, powiedział, że ważne jest rozróżnienie między nadzorem tłumu w czasie rzeczywistym – co jest rzadkie w Stanach Zjednoczonych – a „niezwykle skuteczną” metodą przesuwania obrazów za pośrednictwem puli znanych policyjnych zdjęć policyjnych lub zdjęć kierowcy licencjonować zdjęcia, aby pomóc zidentyfikować podejrzanego.

„Społeczeństwo i społeczeństwo staną się sfrustrowane”, jeśli rządy zablokują wdrażanie technologii, która ciągle się poprawia, powiedział.

Wśród największych klientów jego dopasowanej do twarzy firmy w Południowej Karolinie są Detroit i Nowy Jork, z których ten pierwszy po raz pierwszy zastosował rozpoznawanie twarzy w 2011 roku, a także korzysta z oprogramowania francuskiej firmy Idemia.

„Byłbym absolutnie przeciwny zakazowi” – powiedział James O’Neill, komisarz policji w Nowym Jorku.

O’Neill, który przeszedł na emeryturę na początku grudnia, dodał, że trafienia w rozpoznawanie twarzy to tylko część śledztwa. „Dzisiaj w Nowym Jorku jest tyle filmów, że nieuznawanie rozpoznawania twarzy byłoby nieodpowiedzialne” – powiedział.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: