DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Automatyzacja może zlikwidować w Polsce nawet 7,3 mln stanowisk pracy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Automatyzacja może zlikwidować w Polsce nawet 7,3 mln stanowisk pracy.mat. pras.

Co szósty Polak obawia się, że w przeciągu najbliższych 10 lat robot zabierze mu pracę. Jakie perspektywy dla krajowego rynku pracy rysują się w obliczu postępującej automatyzacji?

Odpowiedzi w swoim nowym raporcie poszukał portal Aleo.com. Autorzy zbadali w nim m.in. nastawienie polskich pracowników do automatyzacji.

Okazuje się, że w coraz większej obecności robotów i sztucznej inteligencji na rynku pracy częściej widzimy szansę niż zagrożenie.

Tylko co szósty Polak boi się, że w przeciągu najbliższych 10 lat straci pracę na rzecz maszyny lub algorytmu.

Tymczasem, jak podkreślają autorzy publikacji, w ciągu kolejnej dekady nad Wisłą może zniknąć nawet 7,3 mln stanowisk. Automatyzacja może objąć w Polsce ok. 49 proc. łącznego czasu pracy. To potencjał porównywalny z innymi krajami rozwiniętymi, takimi jak Japonia (53 proc.), Czechy (51 proc.) czy Węgry (49 proc.).

Dziś roboty zastępują ludzi przede wszystkim w gałęziach gospodarki opartych na rutynowych, powtarzalnych czynnościach: m.in. przemyśle, transporcie, magazynowaniu czy górnictwie.

W Polsce już teraz korzysta z nich co czwarta firma zajmująca się budownictwem i naprawą maszyn i niemal co drugie przedsiębiorstwo sprzątające. Pod tym względem w obu branżach znacząco wyprzedzamy unijną średnią.

Automatyzacja usprawnia również procesy bankowe.

– W ING Banku Śląskim działa dziś ponad 1500 robotów. Wspomagają one pracę w bardzo wielu obszarach – mówi Jacek Tochowicz z Centrum Operacyjnej Transformacji Cyfrowej w ING Banku Śląskim.

Pracownicy ING już od roku mogą korzystać z Roboplatformy, czyli innowacyjnego narzędzia umożliwiającego im tworzenie własnych wirtualnych asystentów.

– Jednym z ciekawszych wdrożeń jest robot analizujący ofertę konkurencji, a z bardziej przyziemnych przykładów warto wspomnieć choćby o robocie rejestrującym faktury elektroniczne w systemie ERP – dodaje Jacek Tochowicz.

Coraz większa dostępność do wirtualnych narzędzi sprawia, że na rynku pracy kluczowa stanie się nie tylko biegłość w korzystaniu z technologii, ale również umiejętności miękkie. ALEO.com wymienia tu m.in. kreatywność, pracę zespołową, krytyczne myślenie czy rozwiązywanie problemów.

– Konieczne będzie również podjęcie działań, które zachęcą pracowników do udziału w niezbędnych szkoleniach. W Polsce swoje kwalifikacje zwiększa średnio tylko co czwarty dorosły –  czytamy w raporcie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: