DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„2 zaginione ciała podczas erupcji wulkanu mogą znajdować się na morzu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

WELLINGTON, Nowa Zelandia (AP) – władze Nowej Zelandii oświadczyły w środę, że wierzą, iż dwa ciała, które zaginęły po śmiertelnej erupcji wulkanu w zeszłym tygodniu zostały wypłukane do morza i nigdy nie zostaną odnalezione.

Osiemnaście osób zmarło, a inne doznały poważnych poparzeń po erupcji z 9 grudnia na Białej Wyspie.

Zastępca komisarza policji Mike Clement powiedział, że wierzy w burzę wkrótce po erupcji, która zmyła ciała w dół strumienia do Oceanu Spokojnego.

Powiedział, że załogi nurkowe na łodzi policyjnej zauważyły męskie ciało w wodzie w pobliżu wyspy dwa dni po wybuchu. Powiedział, że łódź była w stanie manewrować w odległości kilku metrów (jardów) od ciała, ale duże fale uniemożliwiły załodze odzyskanie ciała przed zatonięciem.

Policja zidentyfikowała brakującą parę jako przewodnika po Nowej Zelandii Hayden Marshall-Inman (40 lat) i australijską nastolatkę Winonę Langford (17 lat).

„Bardzo nam przykro, że do tej pory nie byliśmy w stanie zwrócić tych ciał” – powiedział Clement dziennikarzom w mieście Whakatane, niedaleko wyspy wulkanicznej. „Na tym polegała nasza misja, najpierw ratowanie ludzi, a następnie ich odzyskiwanie. Boli nas, boli naszych ludzi i boli wszystkich w tej społeczności, gdy nie osiągniemy tego celu. ”

Clement powiedział, że istnieje możliwość znalezienia ciał na morzu lub wyrzucenia ich na brzeg na wschodnim przylądku Wyspy Północnej. Ale powiedział także, że policja ograniczy ich poszukiwania w nadchodzących dniach.

„Nie poddaliśmy się” – powiedział Clement. „Ale jestem tu po to, aby zasygnalizować wszystkim, że osiągnęliśmy fazę, w której dosłownie jesteśmy w rękach morza”.

Tymczasem rodzeństwo australijskiej Karli Mathews (32 lata), która zmarła podczas erupcji, wraz ze swoim partnerem, Rickiem Elzerem (32 lata), powiedziała, że chcą podziękować władzom Nowej Zelandii i Australii.

„Nasza rodzina jest całkowicie załamana, a nasza starsza siostra będzie niesamowicie tęskniła”, powiedziała Nicola Mathews i Kirk Mathews Bowden w swoim oświadczeniu. „Odczuwamy ogromną ulgę, że w końcu ją znaleziono”.

Biała Wyspa, znana również pod nazwą Maorysów, Whakaari, jest wierzchołkiem podmorskiego wulkanu około 50 kilometrów (30 mil) od Wyspy Północnej w Nowej Zelandii i była popularnym miejscem turystycznym przed erupcją. Wielu zabitych i rannych pochodziło ze statku wycieczkowego Royal Caribbean Ovation of the Seas.

Wiele osób pytało, dlaczego turyści nadal byli wpuszczani na wyspę po tym, jak nowozelandzka agencja monitorowania sejsmicznego GeoNet podniosła alarm stanu wulkanu 18 listopada z 1 na 2 w skali, gdzie 5 oznacza poważną erupcję, zauważając wzrost emisji dwutlenku siarki, który pochodzi z magmy.

Władze Nowej Zelandii badają okoliczności związane z katastrofą.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: