NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
Robert Brzoza: Padła część systemu FED ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dostał pismo z ING. Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze.  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Zbyt długi sen zwiększa ryzyko udaru”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Eksperci stale przypominają, że wysypianie się jest fundamentem zdrowego stylu życia. Ważny jest jednak balans. Okazuje się bowiem, że zaszkodzić nam może nie tylko niedobór snu. Jak dowodzą najnowsze badania, zbyt długi sen zwiększenia ryzyko udaru.

Zbyt długi sen zwiększa ryzyko udaruWedług najnowszych badań nadmiar snu jest równie niebezpieczny jak jego niedostatek. (Fot. Getty Images)

Specjaliści są zgodni, że sen to jeden z filarów zdrowego trybu życia. Obok zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej, stanowi on istotny element codziennej rutyny, która zapewnia uzyskanie psychofizycznej równowagi.

Jak w wielu innych przypadkach, sprawdza się tu jednak powiedzenie, że „co za dużo, to nie zdrowo”. Bo choć niedobór snu jest przyczyną wielu groźnych schorzeń, to jego nadmiar może być równie niebezpieczny. Według najnowszych badań nocny odpoczynek, który trwa dłużej niż 9 godzin, prowadzi do podwyższonego ryzyka udaru mózgu.

Specjaliści są zgodni, że sen to jeden z filarów zdrowego trybu życia. Nie należy jednak przesadzać. (Fot. Getty Images)

Wyniki badania opublikowano w czasopiśmie „Neurology”. Przeprowadzili je chińscy naukowcy, którzy przeanalizowali nawyki dotyczące snu u 31 750 zdrowych dorosłych osób. U uczestników nie stwierdzono wcześniej udarów ani innych poważnych problemów zdrowotnych. Byli obserwowani średnio przez sześć lat, regularnie udzielali odpowiedzi na pytania o długość snu oraz częstotliwość udawania się na drzemkę w ciągu dnia. Badanie nie uwzględniło jednak innych elementów stylu życia, takich jak aktywność fizyczna czy sposób odżywiania.

Przez cały okresu badania u uczestników stwierdzono 1438 przypadków udaru mózgu. Naukowcy odkryli ciekawą zależność – osoby, które spały zwykle 9 godzin lub więcej, były o 23 proc. bardziej narażone na wystąpienie udaru niż uczestnicy, których sen trwał krócej niż 8 godzin.

W toku badań okazało się, że niebezpieczne dla zdrowia jest też ucinanie sobie drzemki w ciągu dnia. U osób, które regularnie udawały się na drzemkę trwającą przynajmniej 90 minut, ryzyko udaru było aż o 25 proc. większe niż u badanych, których drzemka trwała mniej niż pół godziny.

Badania wykazały, że niebezpieczne dla zdrowia jest też ucinanie sobie drzemki w ciągu dnia. (Fot. Getty Images)

Zespół uczonych zauważył również, że osoby, które mówiły, że sypiają źle, były o 29 proc. bardziej narażone na udar niż osoby, które nie skarżyły się na jakość snu. Najbardziej niekorzystny dla zdrowia jest sen, który trwa długo, a zarazem nie pozwala wypocząć – uczestnicy, którzy spali ponad 9 godzin, ale ich sen jest płytki, byli o 82 proc. bardziej narażeni na wystąpienie udaru mózgu.

Autor badania Xiaomin Zhang z Huazhong University of Science and Technology w Wuhan wyjaśnia, że związek między dłuższym snem a zwiększonym ryzykiem poważnych schorzeń może wynikać ze zbyt wysokiego stężenia cholesterolu we krwi.

„Potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć, w jaki sposób drzemki i długi sen mogą wiązać się z ryzykiem udaru. Podejrzewamy, że wpływ mogą mieć niekorzystne zmiany poziomu cholesterolu i nadwaga, które są czynnikami ryzyka wystąpienia udaru mózgu. Ponadto długi sen może być powiązany z mało aktywnym trybem życia, co również potęguje ryzyko groźnych schorzeń, w tym udaru” – wyjaśnia uczony.

Jak zaznacza Stroke Association – organizacja charytatywna, która zapewnia specjalistyczną pomoc i finansuje badania dotyczące udarów – istnieje kilka charakterystycznych objawów, które mogą pomóc nam rozpoznać udar.

Należą do nich przede wszystkim jednostronne drętwienie twarzy i kończyn, niewyraźna, bełkotliwa mowa, zaburzenia widzenia i trudność w utrzymaniu równowagi. Eksperci przypominają, że w przypadku podejrzenia udaru mózgu, kluczowy jest czas reakcji. Im wcześniej wdrożone zostanie leczenie, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia trwałych szkód.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: