DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Zagorzali fani piłki nożnej z Wenezueli przeciwstawiają się podziałowi politycznemu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wenezuela jest jedynym krajem Ameryki Południowej, w którym baseball, a nie piłka nożna, to sport nr 1. Mimo to grupa fanów nazywających się „Czerwonymi Demonami” poświęciła 30 lat nieśmiertelnej pasji do klubu piłkarskiego Caracas.

Nawet w obliczu pogłębiającego się kryzysu gospodarczego i politycznego w Wenezueli pasja pali się – a nawet rośnie.

Czerwone Demony nie dbają o to, że większość ich rodaków woli baseball lub że ich drużyna ma zły sezon.

Nie tęsknią też za grami, nawet gdy pieniądze są napięte, ponieważ ich ojczyzna przeżywa najgorszy w historii kryzys gospodarczy i jeden z najpoważniejszych w Ameryce Łacińskiej. Fani szczypią i drapią, aby kupić bilety do gry i zapłacić za wycieczki, które pozwalają im być blisko swoich idoli.

Podczas konfrontacji politycznej obejmującej także Wenezuelę wiadomości często podkreślają polaryzację między zwolennikami socjalistycznego prezydenta Nicolása Maduro a zwolennikami opozycji, kierowanymi przez Juana Guaidó.

Ale kiedy gra w Caracas Football Club, jego kibice porzucają swoje preferencje ideologiczne i różnice społeczno-ekonomiczne, łącząc się, aby wspierać i dbać o siebie na stadionie i poza nim. Krzyczą, skaczą i śpiewają jak jeden. Wspólnie bili się w piersi.

A pasja Czerwonych Demonów nie osłabła w ciągu dekady, w której ich drużyna słabo się spisała. Ta lojalność ostatecznie się opłaciła w niedzielę, gdy klub piłkarski Caracas został mistrzem Ligi Wenezueli.

Czerwone Demony oczekują teraz więcej zwycięstw i mają nadzieję na dalszy rozwój i dążenie do oferowania pozytywnego wizerunku, kiedy tylko będą mogły. Organizują warsztaty sportowe, wydarzenia kulturalne i oferują gorące jedzenie w biednych dzielnicach Caracas.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: