DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rekordowa liczba posłów LGBT w Izbie Gmin. „Najbardziej homoseksualny parlament świata””

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Brytyjska Izba Gmin wyłoniona w wyborach z 12 grudnia jest ‚najbardziej homoseksualnym parlamentem świata’ – donosi ‚Sunday Times’. W wyborach miejsce w Izbie Gmin wywalczyło w sumie 50 osób o odmiennej orientacji seksualnej.

Najwięcej osób o odmiennej orientacji seksualnej zasiada we frakcji parlamentarnej z ramienia Partii Konserwatywnej – 24 posłów.  Na dugim miejscu znaleźli się z kolei laburzyści – 18 posłów tej partii to osoby LGBT.

Rekordowa liczba posłów LGBT w Izbie Gmin. "Najbardziej homoseksualny parlament świata"Poseł torysów Elliot Colburn wraz z partnerem. (Fot. Twitter/@ElliotColburn)

Wielka Brytania uchodzi za jeden z najbardziej przyjaznych osobom LGBT krajów na świecie, a homofobia w brytyjskim społeczeństwie jest zjawiskiem marginalnym, pojawiającym się głównie w środowiskach imigranckich. Adopcja przez pary jednopłciowe jest w Wielkiej Brytanii legalna już od 2002 roku.

Podczas poprzednich wyborów do Izby Gmin, do parlamentu dostało się w sumie 45 osób o odmiennej orientacji seksualnej, co już wtedy uznano za rekordową liczbę.

Pytanie o orientację seksualną znajduje się w brtyjskim cenzusie. Office for National Statistic poinformowało, że 6 proc. (ok. 4 mln) brytyjskiego społeczeństwa powyżej 16. roku życia to osoby LGBT.  Według ministerstwa edukacji, w ubiegłym roku co 8. adopcja dokonywana była przez rodziny jednopłciowe.

Liczba osób LGBT w Izbie Gmin – w porównaniu do poprzednich wyborów – wzrosła o 5. (Fot. Getty Images)
zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: