Antyunijny banner na Marszu Suwerenności/fot. Dominik Cwikła ⓒ

Antyunijny banner na Marszu Suwerenności/fot. Dominik Cwikła ⓒ

Polexit jest możliwy? Z sondażu opublikowanego w „Do Rzeczy” wynika, że jesteśmy drugim najbardziej negatywnie nastawionym państwem wśród członków wspólnoty. Zdaniem 47 proc. Polaków lepsza przyszłość czeka nasz kraj poza strukturami Unii Europejskiej.

Według 47 proc. ankietowanych lepsza przyszłość dla naszego kraju wiąże się z wyjściem z UE czyli Polexitem. Przeciwnego zdania jest 45 proc. respondentów, a 8 proc. osób nie ma w tej kwestii zdania.

Gorzej nastawieni do UE od Polaków są jedynie Słoweńcy gdyż aż 48 proc. mieszkańców tego kraju uważa, że lepsze będzie dla niech opuszczenie wspólnoty. Tuż za Polakami są również Włosi z których 44 proc. z nich widzi swój kraj poza Unią. Pozostać w niej chce z kolei 46 proc.

Seb Ross@SebRoss4

CORAZ WIĘCEJ POLAKÓW CHCE POZOSTANIA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ.

Bzdura. To propaganda rządowa wam tak wmawia. To właśnie Polacy wierzą, że lepiej by nam się powodziło, gdybyśmy wyszli z tej komuny. Jesteśmy w czołówce. Serce się raduje.

Zobacz obraz na Twitterze

Wśród największych zwolenników wspólnoty są mieszkańcy Holandii – 87 proc., Danii – 80 proc., Niemiec – 78 proc. i Finlandii – 76 proc.

Wyniki sondażu mogą zaszokować brukselskie elity, gdyż poprzednie sondaże pokazywały Polaków wśród euroentuzjastów. Tym bardziej, że cytowane badanie zostało przeprowadzone przez Dyrekcję Generalną ds. Komunikacji Społecznej przy Komisji Europejskiej. Przepytano w tej sprawie po ok. tysiąc mieszkańców z każdego państwa Unii Europejskiej.

źródło: dorzeczy.pl/PJ