DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„ONZ wzywa do „ponownego uruchomienia” sytuacje uchodźców, gdy miliony zostaną wykorzenione”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BERLIN (AP) – Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała we wtorek rządy, przedsiębiorstwa i inne podmioty do „ponownego uruchomienia” reakcji świata na uchodźców, gdy liczba osób uciekających z domów rośnie wraz z wrogością wobec migrantów.

Pierwsze globalne forum dla uchodźców, organizowane we wtorek i środę w Genewie przez ONZ i Szwajcarię, ma na celu złożenie obietnic, aby utorować drogę do sprawiedliwszego i bardziej skoordynowanego podejścia do przyjmowania i integracji milionów uchodźców na całym świecie.

Podkreślił jednak także napięcia międzynarodowe, gdy prezydent Turcji narzekał na brak wsparcia dla planów jego kraju dotyczących przesiedlenia do miliona syryjskich uchodźców w Turcji do kontrolowanych przez Turcję regionów północnej Syrii. Premier Pakistanu, Imran Khan, wykorzystał swój wygląd, by skrytykować sąsiadów i archiwal Indie.

„Nasz świat jest zawirowany i 25 milionów uchodźców szuka dla nas rozwiązań” – powiedział Filippo Grandi, wysoki komisarz ONZ ds. Uchodźców. Zauważył, że liczba ta jest znacznie wyższa, jeśli zostaną dodane osoby przesiedlone w obrębie własnego kraju.

„Wraz z nadejściem nowej dekady, gdy około 71 milionów ludzi zostało przesiedlonych ze swoich domów na całym świecie, w swoich krajach i poza nimi, nadszedł czas, aby ponownie uruchomić nasze odpowiedzi”, powiedział Grandi.

Wezwał do „szerokiego sojuszu” rządów, biznesu, instytucji rozwoju, społeczności pomocy, organizacji sportowych i innych. Dyrektorzy biznesowi i szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego byli uczestnikami forum.

Forum zostało „zwołane” wspólnie przez Kostarykę, Etiopię, Niemcy, Pakistan i Turcję, z których większość należy do głównych gospodarzy uchodźców na świecie. Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas zauważył, że dziewięć z pierwszej dziesiątki – wszystkie oprócz własnego kraju – mają niskie lub średnie dochody.

Sekretarz Generalny ONZ António Guterres powiedział, że „kraje rozwijające się i kraje o średnim dochodzie w znakomity sposób przyjmują ogromną większość uchodźców i wymagają większego wsparcia”.

Ponadto powiedział: „w czasie, gdy prawo do azylu jest naruszane, kiedy tak wiele granic i drzwi są zamykane dla uchodźców, kiedy nawet dzieci-uchodźców można oddzielić od ich rodzin, musimy potwierdzić prawa człowieka uchodźcy.”

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, którego inwazja na północną Syrię w celu wyparcia sprzymierzonych z USA sił kurdyjskich z „bezpiecznej strefy” wzdłuż granicy spotkała się z powszechną krytyką, powiedział, że dochody z syryjskiej ropy mogą zostać wykorzystane do przeniesienia Syryjczyków w Turcji. Skarżył się, że nikt nie chce wydawać pieniędzy na uchodźców.

„Mówię: chodźmy razem wyjąć ropę ze studni i zrealizujmy projekty w tych obszarach … aby ci ludzie mogli osiedlić się w domach, szkołach, szpitalach, które budujemy” – powiedział Erdogan. „Ale nie popierają tego, ponieważ bardziej potrzebują ropy (niż uchodźców)”.

„Musimy wprowadzić w życie formuły, które utrzymają uchodźców na własnej ziemi i umożliwią powrót do naszego kraju” – powiedział.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: