Olga Tokarczuk. Foto: instagram/OlgaTokarczuk
Olga Tokarczuk. Foto: instagram/OlgaTokarczuk

Noblistka Olga Tokarczuk opublikowała nowe zdjęcie na Instagramie. Pisarka opowiedziała się za małżeństwami dla osób LGBT.

Olga Tokarczuk zdobyła tegoroczną literacką Nagrodę Nobla. Została wyróżniona za „wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”. Teraz pisarka zamieściła wpis, w którym wyraziła poparcie dla środowisk LGBT. – Tu jesteś u siebie, bo Miłość Nie Wyklucza – napisała Tokarczuk.

Pisarka trzyma na zdjęciu naklejkę z tęczową flagą i hasłem „Tu jesteś u siebie”. To symbol akcji „Miłość nie wyklucza”. Zaangażowani w nią chcą legalizacji małżeństw osób LGBT.

– Zdjęcie nie wymaga żadnego komentarza, ale wymaga szczególnych podziękowań. Kończy się rok bardzo trudny dla nas i całej naszej społeczności. Jednak świadomość, że ma się tak wspaniałą sojuszniczkę dodaje siły na przyszłość – skomentowało akcję pisarki stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

Tokarczuk już wcześniej udzielała się w tematach niezwiązanych z literaturą. Pisarka zachęcała np. do udziału w wyborach parlamentarnych i apelowała o udział w demonstracjach w obronie niezależności sądownictwa.

Wyrażała też żal z powodu nieprzyjęcia przez Polskę uchodźców.

Źródło: Instagram Olga Tokarczuk