DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Europa odkłada rozpoczęcie misji planety, poszukuje rozwiązania Sojuz”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

AN JUAN, Puerto Rico (AP) – europejscy urzędnicy kosmiczni odłożyli we wtorek trzyletnią misję badania planet w innych układach słonecznych na krótko przed jej wystrzeleniem.

Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła, że ​​start z Kourou w Gujanie Francuskiej misji Charakteryzująca satelita ExOPlanets (CHEOPS) zostanie opóźniony o co najmniej jeden dzień. Zostało zaplanowane na 0854 GMT (3:54 AM EST).

Dyrektor naukowy ESA Guenther Hasinger napisał na Twitterze, że „błąd oprogramowania w górnej części Fregat” rakiety Sojuz był odpowiedzialny za odroczenie.

„Dzięki tej złożonej misji nie podejmiemy żadnego ryzyka”, dodał, doradzając ludziom, aby „trzymali kciuki za (start) jutro” w tym samym czasie.

Dodała, że ​​europejska Arianespace, która od 2011 r. Operuje rosyjskimi rakietami Sojuz z Kourou, powiedziała podczas odliczania, że ​​„automatyczna sekwencja wyrzutni Sojuz została przerwana na 1 godzinę i 25 minut przed startem.” – dodał.

„Nowa docelowa data premiery zostanie ogłoszona jak najszybciej”, powiedziała agencja w oświadczeniu.

Misja skupi się na 100 z ponad 4000 planet pozasłonecznych – tych znajdujących się poza naszym Układem Słonecznym – odkrytych do tej pory, częściowo w celu ustalenia, czy istnieje możliwość stworzenia planety podobnej do Ziemi, zdolnej do życia, szwajcarskiego astronoma i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki Didier Queloz, który kieruje zespołem naukowym CHEOPS, powiedział The Associated Press.

„Jesteśmy jednym z wielu systemów planetarnych” – powiedział. „Chodzi o nasze miejsce we wszechświecie i staramy się to zrozumieć”.

Queloz powiedział, że teleskop kosmiczny analizuje gęstość i promienie egzoplanet oraz określa, czy mają one atmosferę.

„Nic nie wiemy, z wyjątkiem tego, że tam są” – powiedział.

Po umieszczeniu teleskop skupi się na jasnych gwiazdach, aby określić rozmiar egzoplanet, gdy przechodzą przed gwiazdą macierzystą.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: