DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Trwa skubanie samorządowców

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Trwa skubanie samorządów. Niektóre będą walczyć o kasę w sądzie. Tak zrobi Rzeszów Fot. K.Kapica

Wskutek zmian w prawie podatkowym, reformy oświaty, wprowadzenia podwyżek dla nauczycieli i podniesienia minimalnej pensji samorządy tracą miliony. Ponieważ nie dostają rekompensaty od rządu, zapowiadają walkę w sądzie.

Podkarpaccy samorządowcy już od kilku miesięcy podkreślają, że tak trudnej sytuacji budżetowej nie mieli od dawna. Pakiet zmian wprowadzonych przez rząd, za którymi nie poszły w ślad wystarczająco duże pieniądze, sprawia, że ciężar wprowadzenia ich w życie najdotkliwiej odczuwają właśnie samorządy.

– Mamy do czynienia z wielomiliardowym uderzeniem w samorząd terytorialny wskutek m.in. obniżenia stawki PIT z 18 do 17 procent, likwidacji OFE, przerzucenia kosztów likwidacji gimnazjów na budżety samorządowe, lawinowego zadłużania szpitali spowodowanego wzrostem kosztów ich funkcjonowania (energia, płaca minimalna, odpady) – komentuje Jan Król, ekspert Business Centre Club ds. gospodarki, społeczeństwa i polityki.

Zmniejszenie wpływów budżetowych zmusza władze lokalne do rezygnacji z wielu zaplanowanych inwestycji (żłobki, drogi, kanalizacja, walka ze smogiem, gospodarka śmieciami) potrzebnych ludziom. Samorząd, ale przede wszystkim mieszkańcy, są brutalnie podskubywani przez władze centralne – podkreśla.

W przypadku budżetu Rzeszowa na 2020 r. skutkiem zwolnienia z podatku PIT osób do 26. roku życia jest strata prawie 5 mln zł. Obniżenie podatku PIT to ubytek w wysokości 21 mln, a podwyższenie kosztów uzyskania przychodów to utrata ponad 10 mln zł. W sumie daje to 37 mln zł.

„Pismo o podjęcie działań legislacyjnych mających zrekompensować samorządom zmniejszenie dochodów i wzrost wydatków prezydent Tadeusz Ferenc wysłał w ubiegłym tygodniu do premiera Mateusza Morawieckiego.”

nowiny24

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: