DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Toksyczne powietrze, gazy utrudniają poszukiwanie 2 ostatnich ofiar wulkanów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

WHAKATANE, Nowa Zelandia (AP) – Podczas drugiego poszukiwania wulkanu na Białej Wyspie Nowej Zelandii w niedzielę nie udało się zlokalizować ciał dwóch ostatnich ofiar erupcji, w której zginęło 16 osób, w większości turystów.

Nowozelandzka policja potwierdziła, że 16. ofiara zmarła w sobotę w szpitalu Concord w Sydney, jednym z kilku australijskich szpitali, w których leczono osoby po ciężkim oparzeniu.

Uważa się, że dziesięciu zmarłych to Australijczycy. Z 47 osób na Białej Wyspie, kiedy wybuchła, 24 było obywatelami Australii, a cztery kolejne były stałymi mieszkańcami Australii.

Dwie czteroosobowe drużyny wylądowały helikopterem na wyspie wczesnym rankiem w niedzielę rano i przeszukały miejsce uważane za najbardziej prawdopodobne miejsce, w którym może znajdować się jedno z ciał. Zespoły, nosząc ciężką odzież ochronną, korzystały z aparatu oddechowego, który pozwalał im szukać tylko 75 minut.

Nie byli w stanie zlokalizować żadnego ciała i wrócili na kontynent Nowej Zelandii, gdzie zostali poddani dekontaminacji po narażeniu na toksyczny popiół i gazy.

„Zawsze spodziewaliśmy się odzyskania wszystkich ciał z wyspy i pozostajemy głęboko zaangażowani w ten cel, aby umożliwić rodzinom pewne zamknięcie” – powiedział zastępca komisarza policji John Tims.

Później w niedzielę nurkowie mieli wznowić poszukiwania wód wokół wyspy, mimo że widoczność była prawie zerowa, co utrudniało ich wysiłki w sobotę. Zespoły ratownicze zgłosiły, że zobaczyły ciało w morzu dzień po erupcji w poniedziałek.

Policja nie uwzględniła dwóch zaginionych – uważanych za przewodnika wycieczek po Nowej Zelandii i kapitana łodzi, który zabrał turystów na wyspę – wśród zmarłych, dopóki ich ciała nie zostaną odzyskane. W międzyczasie policja ujawniła nazwiska pięciu ofiar, które zostały formalnie zidentyfikowane. Należą do nich czterech Australijczyków i jeden Nowozelandczyk.

Wśród zmarłych są 15-letnia Zoe Hosking z Australii i jej ojczym Gavin Dallow, 53 lata. Pierwszą ofiarą była Krystal Browitt, studentka weterynarii z Melbourne w Australii, która 29 listopada skończyła 21 lat.

Popiół i inne opady powstałe w wyniku erupcji spowodowały, że morze w pobliżu wyspy stało się toksyczne, a nurków należy umyć po każdym zakończonym nurkowaniu.

Tims nazwał warunki wyszukiwania „wyjątkowymi i trudnymi”.

„Nurkowie zgłosili, że widział wiele martwych ryb i węgorzy wyrzuconych na brzeg i unoszących się w wodzie” – powiedział.

Premier Jacinda Ardern wezwała Nowozelandczyków do zachowania minuty ciszy ku pamięci ofiar katastrofy o 14:11 w poniedziałek, dokładnie tydzień po wybuchu. Ardern i jej gabinet zatrzymają się w ciszy podczas regularnego spotkania w parlamencie w Wellington.

W piątek specjaliści wojskowi odzyskali sześć ciał, które prawdopodobnie pochodzą od Australijczyków, którzy byli większością gości wyspy, kiedy wybuchł wulkan.

Naukowcy ostrzegają, że Biała Wyspa, która jest odsłoniętym wierzchołkiem w większości podwodnego wulkanu, jest bardzo lotna i regularnie odprowadza parę i błoto.

Mąż i żona Pratap i Mayuri Singh zostali potwierdzeni w sobotę wśród ocalałych. Para z Atlanty wraca do zdrowia po oparzeniach w szpitalu Middlemore w Auckland, gdzie ich warunki zostały określone jako stabilne.

Specjalistyczne zespoły medyczne jechały do Nowej Zelandii z Australii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Banki skórne wysyłały również tkanki do nowozelandzkich szpitali w celu użycia ich do przeszczepów.

Władze twierdzą, że na wyspie przebywało wówczas 24 Australijczyków, dziewięciu Amerykanów, pięciu Nowozelandczyków, czterech Niemców, dwóch Brytyjczyków, dwóch Chińczyków i Malezyjczyk. Wiele z nich pochodziło ze statku wycieczkowego Royal Caribbean, który opuścił Sydney dwa dni wcześniej.

___

McMorran doniósł z Wellington w Nowej Zelandii.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: