Znany adwokat Marcin D. / Fot. PAP

Znany adwokat Marcin D. / Fot. PAP

W poniedziałek zatrzymano trzy osoby w śledztwie dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin. Jedną z nich jest Marcin D., były mąż Marty Kaczyńskiej. Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało aresztowań w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą.

Agenci CBA zatrzymali podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2004-05, przedstawiciela jednej z warszawskich firm oraz znanego trójmiejskiego i warszawskiego adwokata – Marcina D.

– Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r. W tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej – powiedział TVP Info Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji CBA.

Jak wskazał, akcja prowadzona przez służby miała miejsce w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. – Obecnie prowadzone są przeszukania. Jeszcze dziś zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty – dodał Brodowski. Śledztwo ma „charakter rozwojowy”.

W głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin, przed rokiem CBA zatrzymało byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji.

Szczecińska prokuratura zarzuciła im, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł. Drugi z zarzutów dotyczyły działania na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin. Prokuratura wówczas nie wniosła o areszt.

Źródło: PAP/TVP Info/NCzas.com