Konfederacja w Sejmie fot. FB.com/TomaszGrabarczyk

Konfederacja w Sejmie fot. FB.com/TomaszGrabarczyk

Konfederacja bije wszystkich na głowę pod kątem nowych fanów na Facebooku. Z kolei Kukiz’15 jest w zestawieniu największym przegrywem. Ruch notuje potężny spadek liczby sympatyków. Czy to zapowiedź nowego ładu politycznego w Polsce?

Konfederacja zdołała pokonać blokadę medialną i perfidną akcję oszczerczą propisowskich mediów. W ostatnich wyborach parlamentarnych nie tylko przebiła próg wyborczy, ale jej poparcie stale rośnie.

Jeszcze wyraźniej widać jej dominację, gdy spojrzy się na kwestię fanów w mediach społecznościowych. Z danych opublikowanych przez Politykę w sieci wynika, że bije wszystkich konkurentów na głowę.

Konfederacji przybyło 3261 nowych fanów na Facebooku. Na drugim miejscu jest PiS z prawie czterokrotnie niższym wynikiem – 901. Podium zamyka PO z 890 nowymi fanami.

Następna jest Lewica z 333 nowymi zwolennikami. Wyodrębniono także Ruch Narodowy, któremu przybyło 247 nowych lajkujących profil. Wzrost zanotowała też partia Razem (232), Zieloni (96) i PSL (42).

Są także przegrani. Nowoczesna straciła 57 fanów. Wiosna – 68. Największy krach dotknął jednak ruch Kukiz’15. Ubyło mu 237 fanów.

n.czas.com