Flaga ONZ/foto: pixabay

Flaga ONZ. Foto: pixabay

Do 10 lat więzienia grozi marokańskiemu dyplomacie. Miał on brać udział w procederze ściągania za pieniądze do USA fikcyjnych „współpracowników” swojego biura.

Chodzi o proceder jeszcze z 2006 roku. Rekrutując do pracy w placówce dyplomatycznej przy ONZ, umożliwili wjazd do USA co najmniej 10 pracowników z Filipin i Maroka.

Obywatele tych państw mieli być zatrudniani jako jako personel administracyjny lub techniczny w konsulacie i misji przy ONZ. W rzeczywistości chodziło tylko o możliwość wjazdu do USA.

Le Petit Journal Marocain@LPJM_officiel

Abdeslam Jaidi , l’ex-ambassadeur du Maroc auprès de l’ONU est dans de sales draps https://www.lepetitjournalmarocain.com/2019/12/16/abdeslam-jaidi-lex-ambassadeur-du-maroc-aupres-de-lonu-est-dans-de-sales-draps/ 

Zobacz obraz na Twitterze

Akt oskarżenia wniesiono do sądu w Nowym Jorku. Prokuratura stwierdziła, że wizy wykorzystywane były w rzeczywistości do podejmowania nielegalnej pracy na terenie USA.

Prokuratura oskarża o to byłego już ambasadora Maroka przy ONZ Abdeslama Jaidiego (lat 82), jego byłą już żonę Marię Luisę Estrellę (lat 60), która obecnie mieszka w Rabacie i jej brata Ramona Singsona (lat 55), który mieszka z kolei w Manili na Filipinach.

Akt oskarżenia przedstawiono w sądzie w White Plains w stanie Nowy Jork. Zarzuca się w nim wymienionej trójce udział w „spisku” celem popełnienia oszustwa.

mostafa@KanjaaMostafa

L’ex-diplomate Abdeslam Jaïdi officiellement accusé de fraude aux visas aux Etats-Unis – Le Desk https://ledesk.ma/2019/12/16/lex-diplomate-abdeslam-jaidi-officiellement-accuse-de-fraude-aux-visas-aux-etats-unis/ 

L’ex-diplomate Abdeslam Jaïdi officiellement accusé de fraude aux visas aux Etats-Unis – Le Desk

Il vous reste 97% de l’article à lire. La lecture de cet article est réservée aux abonnés du Desk. Pour lire cet article, abonnez-vous dès maintenant ! Offre Découverte 1 mois illimité tout support60…

ledesk.ma