DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chiny grożą Niemcom! Chodzi o przetarg na 5G. W tle rywalizacja mocarstw

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Starcie USA kontra Chiny. / fot. YouTube

Starcie USA kontra Chiny. / fot. YouTube

Przetarg na 5G w Niemczech pod presją. Chiny zagroziły, że w przypadku wykluczenia podejmą działania odwetowe wobec niemieckich firm motoryzacyjnych.

W tle rywalizacja Chin i USA.

Chiński ambasador w Niemczech Wu Ken zagroził odwetem, jeśli rząd w Berlinie zdecyduje się wykluczyć firmę Huawei z budowy niemieckiej infrastruktury 5G. Przypomniał, że firmy z RFN sprzedają w ChRL miliony samochodów – podała agencja Bloomberga.

– Jeśli Niemcy zdecydują się wykluczyć Huawei z niemieckiego rynku – będą konsekwencje. Chiński rząd nie będzie bezczynnie patrzył – wskazał Wu na sobotnim wydarzeniu zorganizowanym przez niemiecki dziennik „Handelsblatt”.

Ambasador dodał, że Huawei nie ma prawnego zobowiązania dzielenia się informacjami z chińskim rządem. Przypomniał także, że sprzedaż samochodów niemieckiej produkcji stanowi jedną czwartą rynku motoryzacyjnego w ChRL.

W 2018 r. w kraju sprzedano ponad 28 mln aut – to największy rynek dla producentów takich jak Volkswagen, BMW czy Daimler.

– Czy pewnego dnia moglibyśmy powiedzieć, że niemieckie samochody nie są już bezpieczne, ponieważ nie jesteśmy w stanie produkować pojazdów we własnym zakresie? Nie. To czysty protekcjonizm – przekonywał Wu.

Komentarz dygnitarza jest odpowiedzią na ostatni wzrost obaw przed Huawei w szeregach koalicji rządzącej kanclerz Angeli Merkel. Stanowisko polityk wobec Chin zostało ostatnio podważone zgłoszeniem projektu ustawy, która postuluje szerokie wykluczenie „niegodnych zaufania” dostawców sprzętu 5G – przypomniał Bloomberg.

Choć w ustawie nie pada termin Huawei, została ona opracowana właśnie z myślą o chińskim dostawcy urządzeń telekomunikacyjnych. Projekt zgłoszono po miesiącach debat dotyczących bezpieczeństwa sieci piątej generacji.

Huawei oskarżane jest przez Stany Zjednoczone o niejawne związki z rządem w Pekinie i możliwe wykorzystywanie sprzedawanego sprzętu w celach wywiadowczych. USA przekonuje też kraje sojusznicze, w tym Niemcy, by wykluczyli koncern z budowy infrastruktury 5G. Koncern konsekwentnie zaprzecza tym zarzutom.

Niemiecki minister gospodarki i energetyki Peter Altmaier w niedzielę ostrzegł przed uchwalaniem regulacji wymierzonych w jedną spółkę.

– Nie powinniśmy zwracać się przeciwko pojedynczym przedsiębiorstwom. W zamian powinniśmy nalegać, by wszystkie komponenty elektroniczne i zaawansowanie technicznie używane w Niemczech spełniały najwyższe wymogi bezpieczeństwa – zaznaczył w wywiadzie dla gazety „Tagesspiegel”.

Źródło: PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: