NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
Robert Brzoza: Padła część systemu FED ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dostał pismo z ING. Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze.  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Tysiące wracają do parlamentu po rozprawie w Bejrucie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

BEIRUT (AP) – Tysiące libańskich protestujących wyzywająco wróciło w niedzielę na zgromadzenie poza parlamentem w Bejrucie, kilka godzin po tym, jak siły bezpieczeństwa wypędziły ich, używając gazu łzawiącego i gumowych kul i raniąc dziesiątki.

Od sobotniej nocy do niedzieli odbyła się jedna z najbardziej brutalnych represji wobec protestujących od czasu rozpoczęcia ogólnokrajowych demonstracji antyrządowych dwa miesiące temu, co doprowadziło do rezygnacji premiera Saada Haririego 29 października.

Państwowa Narodowa Agencja Informacyjna podała, że ​​napastnicy w północnym Libanie podpalili także biura dwóch głównych partii politycznych.

Protestujący, którzy pojawili się w Bejrucie w niedzielę, skandowali przeciwko represjom w zakresie bezpieczeństwa i wezwali nowego niezależnego szefa rządu niezwiązanego z ustanowionymi partiami politycznymi.

Tłum, wielu podnoszących flagi Libanu, powiedział: „Nie odejdziemy, nie odejdziemy. Po prostu aresztuj wszystkich protestujących!

Inni podnieśli plakaty, mówiąc, że gaz łzawiący ich nie powstrzyma. „Już płaczemy” – powiedział jeden z nich podczas głębokiego kryzysu gospodarczego, przed którym stoją Libańczycy. Ulice prowadzące do parlamentu były pełne mężczyzn, kobiet, a nawet dzieci. Niektórzy skulili się w mniejszych grupach, a inni unosili się na ramionach, śpiewając w megafonach.

Według Czerwonego Krzyża i Libańskiej Obrony Cywilnej podczas nocnych konfrontacji w Bejrucie ponad 130 osób zostało rannych. Czerwony Krzyż powiedział, że żaden z rannych nie był w poważnym stanie, a większość z nich była leczona na miejscu.

Przemoc i niedzielny wiec nastąpiły na kilka godzin przed spotkaniem prezydenta z przedstawicielami bloków parlamentarnych w celu mianowania nowego premiera. Po tygodniach sprzeczek i pomimo wezwań protestujących do technokratycznego rządu, politycy wydają się nastawieni na przywrócenie Hariri z powrotem na stanowisko.

Demonstranci mieli jasność, że nie zaakceptują jego powrotu. „Saad, Saad, Saad, nie marz o tym więcej”.

„Wróciłem dziś, aby naciskać na parlament, aby jutro dokonał właściwego wyboru i wybrał premiera spoza partii politycznych. Jeśli nie wybiorą kogoś do zaakceptowania, wrócimy na ulice raz po raz – powiedział Chakib Abillamah, protestujący i biznesmen, który demonstrował w sobotę, kiedy wybuchła przemoc.

Adwokat Caline Mouawad powiedziała, że ​​obserwowała, jak siły bezpieczeństwa gwałtownie przerywały protesty i postanowiły przyłączyć się solidarnie. „To, co się stało ostatniej nocy, sprowokowało mnie. Zszedłem na dół, nawet to oznacza, że ​​zostałem dziś pokonany. ”

Minister spraw wewnętrznych Raya al-Hassan w niedzielę zarządziła śledztwo w sprawie starć, które, jak powiedziała, zraniły zarówno protestujących, jak i siły bezpieczeństwa. Powiedziała, że ​​obserwowała konfrontacje „z troską, smutkiem i szokiem”.

Al-Hassan obwiniał „infiltratorów” za podżeganie do przemocy i wezwał demonstrantów, aby uważali na tych, którzy chcą wykorzystać protesty z powodów politycznych. Nie rozwinęła się.

Szef sił bezpieczeństwa wewnętrznego gen. Dywizji Imad Osman pojawił się na wiecu protestacyjnym w niedzielę. Powiedział dziennikarzom na miejscu, że prawo do protestu zostało zagwarantowane przez prawo. „Ale uspokój się, nie ma potrzeby przemocy” – powiedział, apelując do protestujących.

W północnej dzielnicy Akkar napastnicy wybili okna i podpalili lokalne biuro partii politycznej Hariri w mieście Kharibet al-Jundi. Zdjęcia krążyły w mediach społecznościowych z rozbitego szkła i pożaru, który pochłonął budynek.

W osobnym ataku w okręgu Akkar napastnicy zaatakowali lokalne biuro największej partii w parlamencie, powiązanej z prezydentem Michelem Aounem i kierowanej przez ministra spraw zagranicznych Gebrana Bassila. Partia powiedziała, że ​​zawartość biura w mieście Jedidat al-Juma również została rozbita i spalona.

Chaos nastąpił zaledwie kilka godzin po tym, jak w stolicy wybuchła przemoc. Libańskie siły bezpieczeństwa strzelały w nocy gumowymi kulami, gazem łzawiącym i używały armatek wodnych, aby rozproszyć antyrządowych protestujących z centrum miasta – centrum ruchu protestacyjnego w Bejrucie – i wokół parlamentu. Protesty były w dużej mierze pokojowe, odkąd rozpoczęły się 17 października.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: