DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Rząd UK zrezygnuje z wyroków skazujących dla niepłacących TV Licence?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Boris Johnson rozważa dekryminalizację osób, które nie płacą TV Licence – donosi dziś ‚Sunday Telegraph’. Obecnie osoby unikające uiszczenia tej opłaty muszą mierzyć się ze wszczęciem postępowania karnego, które może skutkować wpisem do rejestru przestępców.

Zdaniem „Sunday Telegraph”, decyzja miała zapaść po tym, jak Boris Johnson odmówił udziału w audycji BBC Radio 4 z uwagi na „proeuropejski charakter programu”.

Rząd UK zrezygnuje z wyroków skazujących dla niepłacących TV Licence?Boris Johnson „obraził się” na publicznego nadawcę, oskarżając go o „proeuropejskie poglądy”. (Fot. Getty Images)

Według aktualnie obowiązującego prawa, opłata licencyjna TV Licence w wysokości £154,50 rocznie musi być opłacona przez każde gospodarstwo domowe oglądające telewizję na żywo za pośrednictwem dowolnego urządzenia, w tym smartfona czy laptopa. Opłata dotyczy również gospodarstw, na terenie których choć raz obejrzano dowolny program na platformie BBC iPlayer.

Informację o nieoglądaniu telewizji należy zgłosić. Następnie jest to weryfikowane podczas wizyty domowej wykwalifikowanych techników. W przypadku wykrycia niepłacenia TV Licence, lub próby oszukania rządowego organu o nieoglądaniu telewizji, automatycznie otrzymuje się tysiąc funtów kary, a także – na wniosek prokuratora – wszczyna się postępowanie karne.

TV Licence obejmuje również osoby, które nie posiadają TV, ale mają smartfona. (Fot. Getty Images)

Po zmianie, którą rozważa Boris Johnson, postępowanie karne zostanie zastąpione postępowaniem cywilnym, opartym wyłącznie o system kar finansowych.

W ubiegłym roku TV Licence płaciło 25,8 miliona gospodarstw domowych, czyli zdecydowana większość mieszkańców Wielkiej Brytanii. Dzięki tej opłace, BBC uzyskało dochód na poziomie ponad £3,6 mld.

Samo BBC sceptycznie podchodzi do pomysłu Borisa Johnsona, sugerując, że może pośrednio doprowadzić to do mniejszych dochodów publicznego nadawcy.

„Sunday Times” przypomina, że torysi jakiś czas temu rozważali całkowitą rezygnację z pobierania TV Licence. Zniesienie opłaty miałoby nastąpić od 2027 roku.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: