Królowa Elżbieta II/ Fot. Instagram

Jak podają brytyjskie media na angielskim dworze szykują się zmiany. Królowa Elżbieta II podjęła decyzję kto ma zasiąść na tronie Wielkiej Brytanii. I to nie będzie jej syn, książę Karol. Według swojej matki jest on za mało popularny.

Podczas ostatniego posiedzenia królowa Elżbieta II miała ogłosić zmiany jakie czekają Brytyjczyków w przyszłym roku. Książę Karol jest pierwszy w klejce do tronu i przez całe życie był przygotowywany do roli króla. Jednak nie dostąpi tego zaszczytu.

Królowa ma abdykować latem przyszłego roku. Nowym królem Wielkiej Brytanii zostanie William, wnuk dotychczasowej monarchini. Jest on drugi w kolejce, po nim prawa to tronu mają jego dzieci, kolejno: George, Charlotte i Louis.

Trzeba przyznać, że media i Brytyjczycy uwielbiają historię Willa i Kate jego żony. Przykładem są filmy jakie nakręcono o tej parze, a konkretnie o ich początkach związku. Para stanowi inspirację nie tylko dla twórców i artystów, ale również dla zwykłych ludzi.

Kate Middleton jest ikoną stylu, która udowadnia, że aby dobrze się ubrać nie trzeba robić zakupów tylko i włącznie u projektanta. Sama chętnie wybiera sieciówki. Czasami nawet możemy ją spotkać w tych samych ubraniach przy różnych okazjach. Księżna nie traktuje ich jako przedmiot jednorazowy.

Wraz z Willem chętnie udzielają się społecznie i wspierają organizacje charytatywne angażując w to swoje dzieci. William stara się iść w ślady swojej zmarłej mamy księżnej Diany, która również miała dobre serce i szczere chęci do pomocy.

Jego brat Harry jest dopiero szósty w kolejce do tronu, a jego syn Archie siódmy.

View this post on Instagram

Having attended the 10th Annual One Young World opening ceremony on Tuesday, The Duchess of Sussex was joined today by The Duke of Sussex for a round table discussion on gender equity with OYW and Queen’s Commonwealth Trust young leaders. Over the last few days, these young leaders became @OneYoungWorld ambassadors with the intention to return to their communities and further existing initiatives to help change the world for the better. This year OYW partnered with the @Queens_Commonwealth_Trust, of which The Duke and Duchess are President and Vice-President respectively, to provide scholarships to young leaders driving positive social impact in the Commonwealth. This was the most exciting collaboration between two groups The Duchess is passionate about and has been working with for some time. For more information and highlights from the week and how you can support these incredible leaders and their initiatives, visit @OneYoungWorld Photo © SussexRoyal / PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on