DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chiny z zadowoleniem przyjmują wstępną umowę w sprawie wojny handlowej, którą obwiniają USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PEKIN (AP) – Chiny pozytywnie zareagowały w sobotę na pierwszy krok umowy handlowej, która ogranicza wojnę handlową, którą obwinia USA za rozpoczęcie.

Chińscy eksperci i media dołączyły do urzędników państwowych, twierdząc, że umowa zmniejszy niepewność firm, przynajmniej w krótkim okresie. Pozostali ostrożni, mówiąc, że obie strony będą musiały wykazać gotowość do kompromisu w celu rozwiązania bardziej fundamentalnych różnic między nimi.

„Przynajmniej stabilizuje sytuację i stanowi podstawę do następnej rundy rozmów handlowych lub anulowania dodatkowych taryf w przyszłości”, powiedział Tu Xinquan, profesor na Uniwersytecie Międzynarodowego Biznesu i Ekonomii w Pekinie. „Nie mogę przewidzieć, jakie osiągnięcie można osiągnąć podczas przyszłych rozmów.”

Oba kraje ogłosiły w piątek porozumienie „Faza 1”, na mocy którego USA zmniejszą cła, a Chiny kupią więcej amerykańskich produktów rolnych. Chińscy urzędnicy stwierdzili, że tekst w dziewięciu rozdziałach, który obejmuje własność intelektualną, transfer technologii, usługi finansowe i rozstrzyganie sporów, musi zostać poddany weryfikacji prawnej i tłumaczenia przed podpisaniem.

Podczas późnej nocy konferencji prasowej w Pekinie, która miała zbiegać się z porankiem w USA, urzędnicy powiedzieli, że Stany Zjednoczone zaczną stopniowo znosić cła na chiński import, zamiast je podnosić. Umowa została ogłoszona na dwa dni przed rozpoczęciem wyższych taryf. Chiny dokonały podobnych cięć taryfowych, podali urzędnicy, ale nie podali żadnych szczegółów.

Chiny przedstawiły porozumienie jako zgodne z otwarciem swojej gospodarki i pogłębieniem reform gospodarczych. Zwiększony import wysokiej jakości produktów ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów „zaspokoi rosnące potrzeby ludzi w zakresie lepszego życia”, powiedział Wang Shouwen, wiceminister handlu i negocjator handlu.

Bai Ming, ekspert ekonomiczny opisany jako bliski ministerstwu handlu, powiedział państwowej gazecie Global Times, że obniżki ceł w USA wykazują pozytywne nastawienie.

„Nie pokazują tego wystarczająco, ale jest to poprawa” – powiedział.

W osobnym artykule Global Times nazwał porozumienie nowym początkiem. Wskazywał na wzrosty na giełdzie w ostatnich dniach, gdy pojawiła się wiadomość o możliwej transakcji. Spór między dwiema największymi gospodarkami świata wstrząsnął rynkami i zahamował globalny wzrost.

„Chiny i Stany Zjednoczone były uwikłane w wojnę handlową przez około 20 miesięcy i żadna ze stron nie mogła przytłoczyć drugiej strony, aby lekkomyślnie narzucić własną wolę drugiej stronie”, powiedziała gazeta znana z nacjonalistycznych poglądów.

Dodał jednak, że oba kraje są w stanie przedłużyć wojnę handlową i że rozwiązanie ich różnic będzie wymagało cierpliwych negocjacji.

„Rzym nie został zbudowany w ciągu jednego dnia”, napisał.

___

Henry Hou Hou, współpracownik naukowy prasy, przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: