NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Format normandzki znów bez Polski

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Szczyt „normandzkiej czwórki” w Paryżu

Światowe media i politycy z różnych krajów nie przestają omawiać wyników spotkania „normandzkiej czwórki” w Paryżu poświęconego uregulowaniu sytuacji na Ukrainie. Wyniki oceniane są bardzo różnie. Za główne osiągnięcie uważa się sam fakt podjęcia na nowo dialogu pomiędzy przywódcami Ukrainy i Rosji.

Francja i Niemcy wyrażają zadowolenie. Polska tymczasem utyskuje, że z jej zdania nikt nie wziął pod uwagę.

Na szczycie w formacie normandzkim (z udziałem Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy) osiągnięto ustalenia w kwestii stopniowego wycofania sił na całej linii frontu, rozminowania i wymiany jeńców w formacie „wszystkich na wszystkich”. Strony wyraziły stanowczość w kwestii zatrzymania rozlewu krwi na Donbasie.

Jest rzeczą naturalną, że wiele państw europejskich z większym lub mniejszym zainteresowaniem śledzi rozwój wydarzeń na Ukrainie. Baczną uwagę wschodniemu sąsiadowi udziela Polska. Polskie środowiska polityczne dotkliwie odbierają decyzje dotyczące Ukrainy, podejmowane przez inne państwa bez udziału Polski, uważając, że każda decyzja w sprawie Ukrainy rodzi dla Polski jakieś konsekwencje.

Prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przed wspólną konferencją prasową po spotkaniu w formacie „normandzkim” w Pałacu Elizejskim

W artykule, który ukazał się na łamach „Rzeczpospolitej” były wiceminister spraw zagranicznych RP, poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal utyskuje: wszystkie decyzje w sprawie Ukrainy tak czy inaczej odbiją się na Polsce, tymczasem do rozmów jej nie zaproszono, a na Paryż i Berlin Warszawa wpłynąć nie może.

Autor artykułu pod tytułem „Paweł Kowal: Format normandzki bez Polski” pisze, że „nie jest jasne, czy w 2014 r. Polska mogła się stać częścią formatu normandzkiego (choćby ze względu na sprzeciw Rosji), nie jest też jasne, czy byłoby to dla Polski korzystne”.

– Z drugiej jednak strony widać dzisiaj, że nie mamy praktycznie żadnego mechanizmu wpływania na politykę dwóch państw unijnych – Francji i Niemiec – i na ich politykę w Donbasie. W sytuacji, kiedy nie ma żadnego sensownego unijnego mechanizmu ustalania wspólnej polityki wobec kryzysu na Ukrainie a USA umywają ręce (miejmy nadzieję, że chwilowo), polityka Francji i Niemiec w sprawie Donbasu jest ich własną polityką porozumiewania się z Rosją, jednak ponad naszymi głowami – stwierdza Paweł Kowal.

Kwestia sensowności włączenia Polski do procesu negocjacyjnego wypłynęła na konferencji prasowej „Wyniki szczytu w Paryżu: co czeka Donbas i Ukrainę?”, która odbyła się międzynarodowym centrum prasowym MIA „Rossiya Siegodnya”.

Odpowiadając na pytanie korespondenta Sputnika, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy IV-VII kadencji Oleg Cariew zauważył, że nie jest rzeczą dziwną, że Polska chce uczestniczyć w rozmowach na temat uregulowania sytuacji na Donbasie.

„Uczestnictwo w roli niejakiego rozjemcy byłoby dla Polski wygodne: stać jak gdyby ponad starciem, określać, kto ma rację, a kto się myli, coś ugrać… Przy czym nie tylko w sensie politycznym…” – powiedział Oleg Cariew.

Przesył ropy gazociągiem Naftogazu

Uczestnicy konferencji prasowej przypomnieli, że Polska korzysta w pewnym sensie na Majdanie, a także dalszych procesach, które miały miejsce na Ukrainie. Z osobistych obserwacji wiadomo im, że już na dworcu kolejowym w Kijowie, przy wejściu do wagonów pociągu jadącego w kierunku Polski sprawdzane są dokumenty, przez co tworzą się tam ogromne kolejki. To przede wszystkim migranci zarobkowi. Uczestnicy konferencji zauważali, że ci ludzie uzupełniają deficyt siły roboczej w Polsce. Witani są tam z otwartymi ramionami i władze kraju robią wiele na rzecz zalegalizowania pobytu Ukraińców w Polsce.

Z kolei członek Rady Federacji Rosji Oleg Morozow oświadczył, że według ocen ekspertów obecnie w Polsce pracuje około 2 milionów Ukraińców.

– A nie zapominajmy, że w Rosji pracują kolejne trzy miliony obywateli Ukrainy. Można sobie wyobrazić, jaki stanowią procent w strukturze społeczeństwa Polski i jaki w Rosji. Biorąc pod uwagę, ilu jest w Polsce Ukraińców, proszę sobie wyobrazić jaką korzyść Polacy będą usiłować wyciągnąć z obecności ukraińskiej siły roboczej w gospodarce kraju – zauważył Morozow.

Zauważmy, że zarówno Polska, jak i Ukraina prowadzą statystyki dotyczące liczby ukraińskich migrantów zarobkowych w Polsce, ale oficjalne dane nie dają prawdziwego obrazu. Przeważająca część takich emigrantów zatrudnia się do pracy nielegalnie. Dane ukraińskiego Ministerstwa Polityki Socjalnej przywołują liczbę 3,2 mln migrantów zarobkowych, którzy w ciągu roku stale znajdują się za granicą i 7-9 mln osób, których dotyczy tak zwany ruchomy proces migracyjny. Według danych MSZ Ukrainy w Rosji mieszka około trzech milionów Ukraińców, z tymże ważne zezwolenie na pracę – według danych Federalnej Służby Statystki Państwowej na koniec 2016 roku – miało tylko 2,7 tys. Ukrańców.

Ukraiński taniec ludowy hopak

Szczyt w Paryżu: Zełenski będzie musiał „zrobić szpagat” dla zachowania równowagi

W Polsce natomiast – według Jacka Czaputowicza – pracują 2 miliony Ukraińców. Według danych NBP natomiast przez polski rynek pracy „przewija się” ok. 1,2 mln Ukraińców, z czego 330 tys. ma zezwolenia na pracę, a pozostali pracują na podstawie wizy w zw. oświadczeniami pracodawców).

Jak mówi Oleg Morozow, wiadomo, dlaczego ani Francja, ani Niemcy nie widzą Polski w roli uczestnika tego procesu. Te kraje zazdrośnie odnoszą się do tego, że Polska dzisiaj usiłuje przejąć rolę proamerykańskiej twierdzy, uzyskać polityczne, gospodarcze i wojskowe dywidendy, odgrywać rolę głównego rusofoba, większego nawet niż Wielka Brytania. Wszystko to „starym Europejczykom” nie bardzo się podoba.

„Dlatego nie sądzę, by byli gotowi się dzielić z Polską swoim wpływem na ten proces” – zakończył Oleg Morozow.

Szczyt w formacie normandzkim odbył się po raz pierwszy od 2016 roku. Brali w nim udział liderzy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji.

Żołnierz armii tueckiej w Syrii

Strony potwierdziły przywiązanie do porozumień mińskich w sprawie Donbasu, porozumiały się w kwestii zawieszenia broni do końca 2019 roku, a także wycofania sił na całej linii frontu do końca marca 2020 roku. Wymiana jeńców według formuły „wszystkich na wszystkich” powinna nastąpić przed końcem 2019 roku. Strony opowiedziały się za wprowadzeniem „formuły Steinmeiera” do konstytucji Ukrainy.

„Czwórka” wyraziła chęć uzgodnienia wszystkich aspektów prawnych specjalnego statusu Donbasu w celu zapewnienia mu funkcjonowania na trwałych fundamentach; potwierdziła konieczność rozszerzenia misji OBWE tak, aby mogła czuwać nad zawieszeniem broni. „Czwórka” porozumiała się ponadto w kwestii udzielenia Czerwonemu Krzyżowi i innym organizacjom międzynarodowym pełnego dostępu do wszystkich zatrzymanych osób w Donbasie. Kolejne spotkanie w formacie normandzkim ma się odbyć w ciągu czterech miesięcy.

sputniknews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: