NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Trzaskowski, zabierz prywaciarzowi ciepełko

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Warszawskie osiedle Sadyba przypominało w środę Islandię. W chłodnej aurze z ziemi tryskały gorące wody, a krajobraz ozdabiały kłęby pary wodnej. Z tą różnicą, że stołeczne gejzery nie zapewniały ciepełka w mieszkaniach, a wręcz przeciwnie, zwiastowały nadejście kolejnego nieszczęścia. Coś nie mają farta warszawiacy do rurociągów. Latem wycieka z nich gówno, jesienią zaś wrzątek. A potem cierpią zwierzątka. Liczba ofiar awarii oczyszczalni Czajka jest wprawdzie nieznana, ale można mniemać, że nadmiar różnorodności biologicznej ukatrupił trochę rybek i co bardziej łapczywe bobry.

Gorąca powódź na Sadybie uśmierciła młodego buldoga oraz poparzyła nogi jego opiekunce. Nieco więcej szczęścia miał inny piesek, który w ostatniej chwili został wyciągnięty z piwnicy przez swoją właścicielkę. Zwierzę przeżyło, pani przebywa w szpitalu. Ponadto, w tysiącach mieszkań na Mokotowie i Ursusie siadło ogrzewanie.

Kogo należy obarczyć odpowiedzialnością za awarię? Rafała Trzaskowskiego? Prezydenta bym oszczędził. Podobno słabo z jego psychiczną kondycją po letnim incydencie kałowym i obcięciu części przychodów z podatków przez kopiący pod nim doły rząd. Nie widzę też powodu, by atakować firmę Veolia zarządzającą warszawską siecią ciepłowniczą, choć niedopełnienie obowiązku weryfikacji stanu magistrali jest w tym wypadku prawdopodobne. Ale to prywaciarz, a celem prywaciarza jest maksymalizacja zysku, a nie dobro ogółu. Aleksandra Żurada, rzeczniczka warszawskiej filii koncernu zauważyła, że warszawski system ciepłowniczy ma prawie 1,8 tys. km długości. „Prowadzimy regularne przeglądy sieci, m.in. z użyciem podczerwieni, ale to jest tak ogromny system, że nie mamy możliwości dokładnego przejrzenia całej sieci. Zaznaczam: na Powsińskiej mówimy o magistrali zakopanej pod ziemią, pod jezdnią”. Prywaciarz po prostu nie dał rady. Odpowiedzialność jest więc po stronie tych, którzy na początku tej dekady oddali międzynarodowemu koncernowi majątek ciepłowniczy miasta.

O tym, że zasobów publicznych, służących do celów strategicznych nie oddaje się w prywatne ręce, pisał nawet ojciec liberalizmu Adam Smith. Do takich zasobów zaliczają się chociażby woda, gaz, infrastruktura transportowa, a także miejskie systemy grzewcze. Celem działania podmiotów zarządzających takimi środkami nie może być trzepanie zysków i wyprowadzanie ich za granicę, a realizacja ludzkich potrzeb. O tym, jak fatalna w skutkach jest prywatyzacja zasobów czy usług publicznych wiedzą doskonale mieszkańcy włoskich miast. Neapol tonie w śmieciach już od dwóch dekad, a w Genui zarządzany przez prywatną firmę most po prostu się zawalił, grzebiąc 43 osoby. Dla prywaciarza najważniejszy jest zysk własny, nie dobro społeczne, dlatego wydatki na konserwacje czy renowacje będzie odkładał tak długo, jak to możliwe. Czasem jednak zbyt długo.

W 2012 roku władze stolicy dały zielone światło na prywatyzację Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Mimo znacznego oporu społecznego mieszkańców, nowym właścicielem zakładu odpowiadającego za zaopatrzenie w ciepło 80 proc. mieszkań z centralnym ogrzewaniem, stała się Veolia. Była to największa prywatyzacja mienia komunalnego w historii Polski. A zarazem koronna patologia okresu rządów Platformy Obywatelskiej, przeprowadzona w skandalicznym trybie, przy zignorowaniu głosu strony społecznej.

Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy w 2018 roku podczas kampanii mówił o konieczności rekomunalizacji stołecznego ciepła, wskazując też, że od czasu sprzedaży SPEC ceny ciepła wzrosły, wliczając w to ukryte koszty, nawet o 60-70 proc. w stosunku do tego, co było wcześniej. Efektem prywatyzacji jest też ślimaczący się rozwój sieci ogrzewania centralnego. A to generuje społeczne napięcia, co pokazuje przykład mieszkańców warszawskiej Pragi Południe, którzy w styczniu ubiegłego roku domagali się podłączenia ich mieszkań do sieci centralnego ogrzewania. Miasto obiecuje to od ponad dekady, jednak lokatorzy, często ludzie starsi, chorzy, żyjący na granicy minimum socjalnego, wciąż są zmuszeni do ponoszenia horrendalnych kosztów ogrzewania prądem. Jedna z uczestniczek protestu, który odbył się 8 stycznia pod budyniem praskiego ratusza mówiła, że za ogrzanie 44 metrowego mieszkania płaci ponad 2 tysiące złotych.

Jeśli marznąca biedota nie rusza szczególnie Rafała Trzaskowskiego, to może widok gejzerów na Mokotowie będzie bodźcem stresowym na tyle silnym, że prezydent odnajdzie w sobie determinacje do naprawienia szkody, jaką była prywatyzacja SPEC. Mieszkańcy i zwierzątka z pewnością to docenią.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: