NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1168 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Subtelna prawda

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

To był ostatni dzień przesłuchań odnośnie głośnej afery Iran-Contras przed komisją kongresu. Porucznik Colonel Oliver North, imponująco umundurowany, bardzo panujący nad sytuacją, słuchał uważnie, kiedy Kongresman Lee Hamilton wychwalał wiele lat oddania Northa w służbie państwu. Potem, zupełnie bez ostrzeżenia, Hamilton powiedział: „Ale niemal doprowadził Pan do upadku prezydenta”.

Podobny obraz

 

 

North nie odpowiedział słowami, ale zamiast tego na bardzo krótką chwilę jego dolna warga subtelnie się podniosła. Zareagował na możliwość, że ukrywanie dostarczania broni Contras mogło doprowadzić do zaszkodzenia prezydentowi Reaganowi. Dotknęło go to. Ta subekspresja była o tyle istotna, ponieważ powiedziała tym, którzy zdołali ją dostrzec, że porucznik nie był psychopatą, który ma w nosie krzywdzenie innych.

Wydęcia: We wczesnym stadium ataku płaczu dolna warga jest bardzo często wypychana w górę w charakterystyczny grymas. Interwencja w tym momencie potrafi nierzadko zatrzymać płacz tuż przed jego wybuchem. Jednak u większości dorosłych – a w szczególności żołnierzy Marines – wszystko, co pozostaje z wybuchu płaczu i może „wycieknąć” na naszej twarzy, to subtelne wydęcie dolnej wargi.

 

Zastanawiałem się, dlaczego te subtelne ekspresje mimiczne nie dostały tak dużego pola uwagi, jak to, które towarzyszy mikroekspresjom. One także ujawniają emocję, którą dana osoba chce „zatamować”. Media – w tym serial Magia Kłamstwa oraz prasa – skoncentrowały się jedynie na mikro-, lekceważąc zupełnie minimalne – subtelne ekspresje.

Sam w swojej książce Kłamstwo i jego wykrywanie w biznesie, polityce i małżeństwie poświęcam im jedynie w końcowych rozdziałach i nie rozwijam tego tematu w takim stopniu, jak najnowsze badania sugerują, że powinienem temat ten rozwinąć. Być może termin subtelna ekspresja jest zbyt długi w porównaniu do siostrzanej mikroekspresji. Mniej chwytliwy przez to. Dlatego używam do ich opisu terminu mini (w Polsce psycholog Jarosław Świątek stosuje termin subekspresja – przyp. Tłum.).

Najnowsze badania, przeprowadzone przez brytyjskich naukowców, pokazały, że ćwiczenie rozpoznawania subekspresji (za pomocą SETT Subtle Expression Training Tool) poprawiło zdolności w wychwytywaniu kłamstwa nieco lepiej, niż ćwiczenie rozpoznawania mikroekspresji!

Subekspresje mogą przejawiać się w różnych częściach twarzy – czoło, brwi, powieki, nos, policzki, usta lub broda – to miejsca, na które należy zwrócić uwagę. Czasami pojawiają się w wielu regionach naraz. Mogą pojawić się także w obrębie całej twarzy, ale dzieje się to rzadziej, niż kiedy pojawiają się w jednym lub dwóch obszarach twarzy. Subekspresje mogą trwać tyle co mikro, ale zazwyczaj wyświetlają się one na trochę dłużej, niż te drugie.

Podobny obraz

Pojawiają się, kiedy:

1) Jednostka próbuje ukryć silnie odczuwaną emocję, co się nie udaje i wyświetla się ona w postaci mini.

2) Odczuwana emocja jest bardzo słaba i szybko przeminie.

3) Emocja, która narośnie, zaczyna i pojawia się na twarzy jeszcze zanim osoba pokaże, że jest świadoma jej doświadczania.

Nie wiemy jeszcze, czy są jakiekolwiek różnice w wyglądzie subekspresji pod względem tego, w jaki sposób są wywoływane. Sądzę, że nie ma żadnych, podobnie jak nie ma żadnych różnic odnośnie przejawiania mikroekspresji, bez względu na to, czy są one tłumione, hamowane czy też utajone (podmiot sobie nie uświadamia, że odczuwa taką emocję). Żeby adekwatnie zinterpretować subekspresję, obserwator musi określić, co ją wywołało w kontekście wydarzenia – kontekstu, w którym się ona pojawiła, a następnie w toku kolejnych pytań, które są kierowane do osoby, która je ujawniła.

Nauczenie się identyfikacji subekspresji pomaga w coraz lepszym ich raportowaniu i co za tym idzie – adekwatniejszym dostosowaniu własnego zachowania. To z kolei bywa pomocne dla przedstawicieli służby zdrowia, nauczycieli, sprzedawców, negocjatorów czy śledczych. A ponieważ mogą one także ujawniać ukrywane emocje, rozpoznawanie subekspresji jest niezwykle istotne dla każdego, kto chce wiedzieć więcej, niż jedynie to, z czym druga osoba zamierza się podzielić.

Większość ludzi nie rozpoznaje poprawnie subeksresji. Kiepscy jesteśmy w ogóle w rozpoznawaniu ekspresji emocjonalnych, jeśli te nie są wyraziste, a kontekst oczywisty.

Zajmuje minimum godzinę czasu wyrobienie sobie umiejętności trafnego ich rozpoznawania.

Nauka zazwyczaj przebiega w dwóch etapach.

Podobny obraz

Najpierw jedna z siedmiu emocji podstawowych jest wyświetlana w tym samym czasie, ale w różnym wymiarze – natężeniu oraz różnych częściach twarzy.

W dalszej części pojawiają się w sposób losowy różne ekspresje, a zadaniem ucznia jest wskazanie, która spośród siedmiu emocji podstawowych została właśnie wyświetlona.

Na początku dzieje się to bardzo powoli, ale z każdą sesją zwiększamy tempo pojawiania się kolejnych ekspresji i czas ich wyświetlania. Jeśli trafność jest ponad 85%, to dany etap uznany jest za zakończony i można przyśpieszyć tempo ekspozycji.

Najlepszą praktyką jest jednak po prostu obserwowanie ludzi i tego, co dzieje się na ich twarzach.

Taka czynność jest w stanie znacznie poprawić nasze własne funkcjonowanie poprzez zdolność dostosowania się do ukrywanych lub nieuświadamianych emocji osób, z którymi wchodzimy w relację.

Autor: Paul Ekman
Emerytowany profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, odkrywca 6 emocji uniwersalnych, światowy ekspert w dziedzinie kłamstwa, twórca narzędzi i programów do ćwiczenia umiejętności emocjonalnych, konsultant FBI, policji oraz sił specjalnych, autor 14 książek, pierwowzór postaci dra Cala Lightmana z serialowego hitu „Magia kłamstwa” (Lie to me).
zrodlo:psychologia-spoleczna.pl/ekman
zdjecia z internetu
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: