NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Saudyjskie Aramco blisko 2 bln USD w drugim dniu handlu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

RIYADH, Arabia Saudyjska (AP) – Akcje saudyjskiego Aramco zyskały w drugi dzień notowań w czwartek, napędzając spółkę naftową i gazową do wyceny blisko 2 bilionów dolarów, gdzie ma tytuł najcenniejszej spółki giełdowej na świecie.

Akcje podskoczyły do około 38,60 rialów saudyjskich, czyli 10,29 USD, około południa. Rynek zamknął się ceną ustaloną na 36,8 ryali, czyli 9,81 USD za akcję, co stanowi wzrost o 4,5% w ciągu dnia. To daje Aramco wycenę na 1,96 biliona dolarów.

Aramco sprzedało 1,5% swoich akcji głównie inwestorom z Arabii Saudyjskiej i Zatoki Perskiej oraz funduszom na lokalnej giełdzie w Tadawul.

Dzięki zyskom osiągniętym w ciągu zaledwie dwóch dni handlu Aramco plasuje się w czołówce największych światowych firm, w tym Apple, drugiej co do wielkości firmy na świecie o wartości 1,19 bln USD.

Koronny książę Mohammed bin Salman jest architektem wysiłku, aby wymienić Aramco, reklamując go jako sposób na pozyskanie kapitału dla suwerennego funduszu majątkowego królestwa, który następnie rozwijałby nowe miasta i intratne projekty w całym kraju, które tworzą miejsca pracy dla młodych Saudyjczyków.

Szukał olbrzymiej wyceny Aramco w wysokości 2 bilionów dolarów, kiedy po raz pierwszy ogłosił w 2015 r. Plany sprzedaży niewielkiej części przedsiębiorstwa państwowego.

Międzynarodowi inwestorzy uważają jednak, że wycena jest zbyt wysoka, biorąc pod uwagę stosunkowo niższą cenę ropy naftowej, problemy związane ze zmianami klimatu i ryzyko geopolityczne związane z Aramco. Główny zakład przerobu ropy naftowej i inne miejsce były atakowane we wrześniu przez pociski i drony, co na pewien czas znokautowało ponad połowę produkcji w Arabii Saudyjskiej. Królestwo i USA obwiniały atak na rywala Iran, który zaprzecza zaangażowaniu.

Mimo to Aramco pozostaje atrakcyjną lokalnie inwestycją. W zeszłym roku była to najbardziej dochodowa firma na świecie, osiągając 111 miliardów dolarów dochodu netto.

W okresie poprzedzającym flotację Saudyjczycy, w tym książęta i biznesmeni, silnie zachęcali do przyczynienia się do tego, co lokalnie postrzegane jest jako moment dumy narodowej, a nawet obowiązku. Fundusze z Zatoki Perskiej z krajów sojuszniczych również przyczyniły się do IPO, choć w dużej mierze zostały napędzane przez kapitał saudyjski.

Decyzja królestwa, aby nie umieszczać spółki na większej giełdzie walutowej, budzi obawy, które wywołałoby globalną flotację – w tym otwarcie firmy na większe zasady ujawniania informacji.

Podczas środowej ceremonii rozpoczęcia handlu prezes Aramco Yasir Al-Rumayyan opisał tę sprzedaż jako „dumny i historyczny moment dla Arabii Saudyjskiej Aramco i naszego większościowego akcjonariusza, królestwa”.

Aby zachęcić inwestorów z Arabii Saudyjskiej do przechowywania swoich akcji, Aramco powiedział, że obywatele Arabii Saudyjskiej będą kwalifikowani do otrzymania do 100 akcji premiowych lub jednej na każde 10 posiadanych akcji, jeśli nie będą sprzedawać przez 180 dni od rozpoczęcia obrotu.

Aramco obiecało również wypłacić akcjonariuszom roczną dywidendę w wysokości co najmniej 75 miliardów dolarów do 2024 roku.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: