DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Policja w Hongkongu poślizgnęła się na skórce od banana z tweetem z gazem łzawiącym

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – bardzo złowrogie siły policyjne Hongkongu poślizgnęły się na skórce od bananów, próbując pozbyć się liberalnego użycia gazu łzawiącego podczas ruchu protestacyjnego na terytorium.

Naśladując artystę, który przykleił bananem taśmę do ściany, siła opublikowała tweet ze zdjęciem kanistra podobnie naklejonego słowami: „Powiedz NIE przemocy. Zostawmy na zawsze nabój z gazem łzawiącym ”.

„Dla policjanta użycie siły, w tym gazu łzawiącego, jest zawsze ostatecznością. Jeśli uczestnicy zamieszek nie stosują przemocy, Hongkong będzie bezpieczny i nie ma powodu, abyśmy używali siły ”- napisał post na swoim koncie na Twitterze.

Respondenci tego postu nazywali go crass. Niektóre z kolei zamieściły filmy wideo na temat używania przez funkcjonariuszy policji w Hongkongu gazu i innych środków kontroli zamieszek, które według protestujących były zbyt gwałtowne.

Siły policyjne wystrzeliły prawie 16 000 pocisków z gazem łzawiącym i dokonały ponad 6 000 aresztowań w ciągu sześciu miesięcy demonstracji prodemokratycznych, które były czasami naznaczone gwałtownymi starciami i wandalizmem budynków rządowych, węzłów tranzytowych i przestrzeni handlowych.

Żądania protestujących obejmują niezależne dochodzenie w sprawie działań policji, amnestię dla protestujących, którzy zostali aresztowani, i wycofanie opisu protestujących jako „uczestników zamieszek”. Mówią, że etykieta charakteryzuje pokojowych demonstrantów jako przestępców, którym grozi długie więzienie.

Przywódca Hongkongu, Carrie Lam, odmówiła spełnienia tych żądań, twierdząc, że wewnętrzne dochodzenie policyjne jest wystarczające i że zniesienie spraw karnych przeciwko protestującym byłoby niezgodne z prawem.

Policyjna agencja nadzorująca, która prowadzi dochodzenie, doznała w tym tygodniu ciosu, gdy zagraniczni eksperci, których zatrudniła, wzmocnili wiarygodność swojej pracy, twierdząc, że jej sonda nie ma potrzebnych mocy i narzędzi.

Prosty tweet policji o gazie łzawiącym początkowo zawierał hashtag „Bananaart”, ale potem został usunięty. Siła ponownie opublikowała swój tweet bez niego.

Hashtag nawiązywał do gadanego dzieła artysty Maurizio Cattelana, który ukradł pokaz w Art Basel Miami. Zatytułowany „Komik” był to wypryskany bananowym kanałem przyklejonym do ściany.

Pomimo niedowierzania w Internecie, policja utknęła przy swoim tweecie.

„Policja szanuje publiczną swobodę wypowiedzi i przyjmuje opinie opinii publicznej do dalszej konstruktywnej dyskusji”, powiedział w odpowiedzi na pytanie Associated Press dotyczące reakcji.

Kontrola protestów zwiększyła zasoby siły. Rząd w piśmie informacyjnym na posiedzenie legislacyjne w piątek, że rachunek za nadgodziny policji od czerwca, kiedy rozpoczęły się masowe demonstracje, do listopada wyniósł około 950 milionów dolarów hongkońskich (122 miliony USD).

„W Hongkongu zorganizowano ponad 900 protestów, procesji i publicznych spotkań, z których wiele ostatecznie przekształciło się w nielegalne akty przemocy”, powiedział rząd. „Podczas trwających od kilku miesięcy konfliktów policjanci z pierwszej linii musieli z jednej strony radzić sobie z masowymi i niezgodnymi z prawem aktami przemocy w różnych dzielnicach, az drugiej utrzymywać regularne obowiązki policyjne i służby publiczne”.

Sądy też są zajęte. 13-letnia dziewczynka została skazana w piątek na rok próby na spalenie flagi Chin podczas protestu we wrześniu, powiedział jej prawnik Douglas Kwok. Sąd skazał ją również na nocną godzinę policyjną między godziną 19:00. do 7:30 rano, powiedział.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: