DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Najwyższy szyicki duchowny Iraku potępia makabryczne powieszenie nastolatka

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – najwyższy szyicki duchowny w Iraku w piątek potępił zabicie nastolatka, którego ciało zostało podciągnięte nogami przez słup drogowy na placu w Bagdadzie, gdy pojawiły się sprzeczne wersje o tym, co doprowadziło do śmierci 16-latka.

Urzędnicy bezpieczeństwa początkowo powiedzieli The Associated Press, że został pobity na śmierć przez wściekły tłum po tym, jak zabił czterech protestujących przeciw rządowi i dwóch sprzedawców w trakcie strzelaniny. Urzędnicy, którzy mówili pod warunkiem zachowania anonimowości zgodnie z regulaminem informacyjnym, podali, jak mówili, nazwiska czterech zabitych, twierdząc, że mają oni wiek od 18 do 31 lat.

Rzecznicy ministerstw spraw wewnętrznych i zdrowia powiedzieli tylko w piątek, że nastolatek został zabity. Rzecznik MSW bryg. Khaled al-Muhanna powiedział, że śledztwo w sprawie tego incydentu jest w toku.

Wielki ajatollah Ali al-Sistani, najwyższy szyicki duchowny narodu, w piątek nazwał zabijanie nastolatka „okropną zbrodnią”, której nie wolno powtarzać, i wezwał władze irackie do pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

W swoim cotygodniowym kazaniu wygłoszonym przez przedstawiciela al-Sistani potępił także niedawne zabójstwa, porwania i napaści na protestujących. Dodał, że tylko sądownictwo ma prawo nakładać kary na przestępców prawa.

Urzędnicy w Iraku często przedstawiają sprzeczne relacje z tego samego incydentu, szczególnie w kontekście chaotycznych protestów antyrządowych w Iraku. Demonstracje odznaczały się rozlewem krwi i niemal codziennymi konfrontacjami, podczas których siły bezpieczeństwa strzelały do ​​żywej amunicji i gazu łzawiącego do demonstrantów. Zginęło ponad 450 osób, z których większość została postrzelona w głowę i klatkę piersiową przez siły bezpieczeństwa. Niedawno doszło do dźgnięć, porwań i zabójstw przez niezidentyfikowanych napastników atakujących protestujących i aktywistów.

W czwartek tłum uderzył w ciało 16-latka na placu al-Wathba w Bagdadzie, gdy dziesiątki celowały swoimi komórkami w makabryczną scenę.

Urzędnicy bezpieczeństwa początkowo powiedzieli, że nastolatek był poszukiwany przez policję pod zarzutami związanymi z narkotykami i uciekał przed siłami bezpieczeństwa, zanim otworzył ogień i zabił sześć osób. Niektóre filmy krążące w mediach społecznościowych pokazały, że był bity i ciągnięty po ulicy.

Jednak inne filmy pokazały siły bezpieczeństwa ze spiczastymi pistoletami otaczającymi dom, w którym nastolatek najwyraźniej się ukrył, co zwiększa prawdopodobieństwo, że został zabity przez policję.

Opinie Al-Sistaniego mają wpływ na wielu Irakijczyków, a on w dużej mierze opowiedział się po stronie antyrządowych protestujących, wzywając partie polityczne do przeprowadzenia poważnych reform i wycofując poparcie dla rządu Adela Abdula-Mahdiego, co doprowadziło do jego rezygnacji w zeszłym miesiącu.

Protestujący szybko zdystansowali się od czwartkowej przemocy w zbiorowym oświadczeniu, w którym potępili incydent i powiedzieli, że ci, którzy go dokonali, nie byli częścią ich ruchu.

W zeszły piątek 25 protestujących zginęło, gdy strzelcy w pickupach otworzyli ogień na placu Khilani w Bagdadzie. W tym samym tygodniu tajemnicze ataki nożem wymierzyły kilkunastu antyrządowych protestujących na placu Tahrir, centrum ruchu protestacyjnego.

Nawiązując do incydentu w Khilani, al-Sistani powiedział, że atak, a także ukierunkowane zabójstwa i porwania w ostatnich dniach wzmocniły wcześniejsze wezwania szyickiego wyznania religijnego, że „wszelka broń musi być w rękach państwa”, powiedział.

Powstanie bez przywódców ogarnęło Bagdad i przeważnie szyickie południowe prowincje 1 października, kiedy tysiące Irakijczyków wyszło na ulice, aby potępić szaloną korupcję rządu, słabe usługi i brak miejsc pracy

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: