DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Grodzki zapowiada próby blokowania ustawy ws. sędziów. „Senat sięgnie po wszelkie metody”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Projekt PiS ws. dyscyplinowania sędziów „wygląda niebezpiecznie” – ocenił marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zapowiedział „zrobienie wszystkiego „, by „zachować fundament demokracji”.

Ustawa mająca dyscyplinować sędziów będzie w miarę możliwości prawnych blokowana przez Senat – zapowiedział marszałek izby Tomasz Grodzki. Opozycja razem z senatorami niezależnymi ma w Senacie niewielką większość nad PiS.

Grodzki ocenił, że ustawa, „a przynajmniej jej zapowiedzi” wyglądają „niezwykle niebezpiecznie”. W wypowiedzi cytowanej przez rmf24.pl stwierdził, że „Senat zrobi wszystko, aby zachować fundament demokracji”, czyli „równowagę, współpracę i niezależność władzy sądowniczej, ustawodawczej i wykonawczej tak jak jest to zapisane w konstytucji”. – Będziemy bronić konstytucji i będziemy bronić fundamentów demokracji wszystkimi metodami, które są przypisane Senatowi – powiedział.

Zobacz też: Kowal: Za rok, dwa będziemy mówić o „efekcie Grodzkiego”

Senat ma jednak ograniczone możliwości działania wobec ustaw skierowanych z Sejmu. Nie ustosunkowanie się wobec takiej ustawy w ciągu 30 dni oznacza, że zostaje ona przyjęta. Odrzucenie jej lub uchwalenie z poprawkami sprawia, że ustawa wraca do Sejmu i ten może bezwzględną większością głosów odrzucić poprawki Senatu i uchwalić ustawę. Możliwe jest zatem opóźnienie prac lub dodanie poprawek, ale nie całkowite zablokowanie ustawy.

PiS chce dyscyplinować sędziów

Proponowana przez posłów PiS zmiana prawa ma umożliwić dyscyplinowanie sędziów „przekraczających swoje uprawnienia”. Ministerstwo oświadczyło, że nowelizacja „realizuje zasadę transparentności organów władzy sądowniczej i sędziów”, stanowiącą podstawową gwarancję demokratycznego państwa prawa. Projekt jest odpowiedzią na – jak pisze resort – rzekome „coraz częstsze poddawanie w wątpliwość apolityczność sędziów w Polsce”, a także na „publiczne kwestionowanie przez jednych sędziów statusu innych, które godzi w niezawisłość sędziowską, (…) podważa zaufanie do wymiaru sprawiedliwości i (…) prowadzi do chaosu prawnego w Polsce”.

Opozycja ostro krytykuje projekt. Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, napisała na Twitterze, że projekt nowelizacji ma uczynić obywatela „bezbronnym wobec władzy”, a władzę – „bezkarną”. Bogdan Klich, senator związany z Platformą Obywatelską, określił tę nowelizację „kagańcem nałożonym na wolne sądy”. Stwierdził również, że Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić w Polsce „Sądowy Stan Wojenny”.

gazeta.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: