NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1162 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Genderowy zaimek został słowem roku 2019

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Meriam Webster, wydawca słynnego słownika, ogłosił, że słowem roku 2019 został zaimek „oni”. Jest używany przez osoby gender, które nie identyfikują się z żadną z płci.

W języku angielskim większość słów pozbawiona jest płci, tą definiują głównie zaimki. Tym samym stały się jednym z głównych postulatów ruchu gender. Osoby transpłciowe, które identyfikują się z innymi płciami, niż te, które istnieją naprawdę, zaczęły więc tworzyć własne: xe, xer, zer, zi itd. Większość z nich nie przyjęła się w języku.

Wyjątkiem był właśnie zaimek they. Zaimek ten występuje w języku angielskim od co najmniej XIII wieku i oznacza „oni/one”, jednak przez gender zaczął być używany jako określenie pierwszoosobowe. Użycie go w taki sposób stało się na tyle popularne, że Meriam Webster dodał go we wrześniu. Teraz przedstawiciele wydawanego od 150 lat słownika ogłosili, że they zostało słówkiem roku 2019.

Warto dodać, że decyzja ta nie była motywowana polityczną poprawnością. Meriam-Webster ogłaszając corocznie swoje słowo roku ma jasne kryteria – zostaje nim to słowo, którego liczba wyszukiwań w ich internetowej edycji była największa. W 2019 liczba wyszukiwań they wzrosła aż o 313%. Komentatorzy są zgodni, że winne tu są media piszące o gender. Wiele osób zapewne chciało sprawdzić dlaczego dziennikarze używają zaimka they w sposób, który wydaje się niepoprawny gramatycznie.

Co ciekawe pozostali finaliści byli powiązani z Trumpem. Znalazła się wśród nich np. łacińska fraza quid pro quo, której media zaczęły nagminnie używać po wybuchu afery z prezydentem Zełenskim – jej wyszukiwania wzrosły aż o 644%. Aż o 23000% wzrosło wyszukiwanie słowa „exculpate” (ang. oczyścić z zarzutów) użytej przez Roberta Muellera w jego raporcie o ingerencji Rosjan w wybory. Popularne były również takie słowa jak impeachment czy clemency (ang. ułaskawienie).

Wśród finalistów znalazł się również przedimek the. Początkowo zdziwiło to ekspertów. To w końcu jedno z najczęściej występujących słów w języku angielskim i trudno sobie wyobrazić, żeby jakikolwiek użytkownik tego języka nie wiedział, co znaczy i musiał szukać go w słowniku. Doszli do wniosku, że ma to związek z aferą z sierpnia kiedy wyszło na jaw, że Uniwersytet w Ohio wypuścił linię własnej odzieży reklamowej i próbował je zarejestrować jako własny znak firmowy. Zapewne wiele osób sprawdzało wtedy, czy niezwykle popularne słowo ma może jakieś inne, nieznane im znaczenie.

Źródło: Guardian, Independent Autor: WM
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: