NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
Robert Brzoza: Padła część systemu FED ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dostał pismo z ING. Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze.  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Funt i zapasy skaczą po wyborach w Wielkiej Brytanii, rozmowa o umowie między USA a Chinami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

BANGKOK (AP) – Rynki akcji i funt brytyjski wzrosły w piątek po tym, jak brytyjska Partia Konserwatywna odniosła wielką wygraną w wyborach powszechnych w kraju, łagodząc niepewność co do Brexitu, a także rozmowę o chińsko-amerykańskim porozumieniu handlowym.

Funt brytyjski skoczył do 1,3470 $ z 1,3150 $ pod koniec czwartku, ale następnie spadł do około 1,3400 $, ponieważ wyniki pokazały, że konserwatyści zdobyli co najmniej 363 mandaty w parlamencie z 648 z 650 ogłoszonych wyników.

Wskaźnik FTSE 100 wzrósł o 1,9% do 7,407, podczas gdy w Paryżu CAC 40 wzrósł o 1,2% do 5,955. Niemiecki DAX również wzrósł o 1,2%, do 13.385. Akcje w USA wyglądały na zyski, przy czym przyszłe kontrakty na S&P 500 i Dow Jones Industrial Average wzrosły o 0,4%.

Ogromne zwycięstwo Johnsona powinno utorować mu drogę do zrealizowania planu wyjścia Wielkiej Brytanii z 28-narodowej Unii Europejskiej do końca stycznia.

To powinno złagodzić natychmiastową niepewność co do terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, które przeciąga się od trzech lat. Ale potem rozmowy o przyszłych stosunkach handlowych Wielkiej Brytanii potrwają miesiące, a nawet lata później.

W Azji japoński indeks Nikkei 225 skoczył o 2,6% do 24 023,10, a Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 2,6% do 27 687,76. Indeks Shanghai Composite wzrósł o 1,8% do 2 967,68, a koreański indeks Kospi wzrósł o 1,5% do 2 170,25.

Australijski S&P ASX 200 zyskał 0,5% do 6 739,70, podczas gdy Sensex w Indiach dodał 1,0% do 40 994,58.

S&P 500 i Nasdaq ustanowiły nowe wzloty w czwartek po tym, jak prezydent Donald Trump powiedział, że USA zbliżają się do „wielkiej umowy” z Chinami.

Raport Wall Street Journal zachęcał również inwestorów, że Waszyngton zaproponował obniżenie istniejących taryf i anulowanie nowych, które zostaną wprowadzone w niedzielę w zamian za więcej zakupów rolnych i ochronę własności intelektualnej.

Rynki szybko zareagowały na nagłówki i uwagi administracji Trumpa dotyczące 17-miesięcznej wojny handlowej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin nie potwierdziło, że umowa jest prawie gotowa. Zamiast tego urzędnicy w Pekinie podkreślili, jak daleko są jeszcze dwie strony.

„Negocjacje muszą opierać się na zasadach równości i wzajemnego szacunku” – powiedziała rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych, Hua Chunying, powtarzając od dawna utrzymywane stanowisko Pekinu. „Umowa musi być korzystna dla obu stron, z korzyścią dla obu stron”.

Tymczasem minister spraw zagranicznych Wang Yi skarżył się na oddzielnym forum zorganizowanym przez rząd w Pekinie, że Waszyngton niesprawiedliwie atakuje Chiny.

„Strona amerykańska sukcesywnie nakładała nieuzasadnione ograniczenia i represje na Chiny w zakresie gospodarki i handlu, nauki i technologii oraz wymiany personelu”, powiedział Wang. „Jeśli chodzi o Chiny, dążymy do tego, aby nasze uzasadnione prawa do rozwoju”.

Niepewność związana z handlem była w tym roku największą „dziką kartą” dla akcji, szkodząc produkcji na całym świecie i powodując, że amerykańskie firmy powstrzymywały się od inwestowania. Oszczędzaniem dla gospodarki USA był silny rynek pracy i wydatki konsumenckie.

Spekulacje, że dwie największe gospodarki świata mogą być bliskie osiągnięcia przejściowej umowy handlowej „Faza 1”, zachęciły w czwartek inwestorów do przeniesienia pieniędzy do sektora technologicznego, przemysłowego i innych sektorów giełdowych, które zwykle dobrze sobie radzą, gdy gospodarka się rozwija.

Inwestorzy zapoznają się z nowymi danymi Departamentu Handlu w piątek na temat sprzedaży detalicznej w USA w listopadzie. Ekonomiści spodziewają się, że sprzedaż detaliczna wzrosła w zeszłym miesiącu. Środek ten daje lepszy wgląd w wydatki konsumenckie, które znalazły się wśród jaśniejszych punktów gospodarki, przyczyniając się do wzrostu.

Benchmark ropa wzrosła o 76 centów do 59,94 USD za baryłkę w obrocie elektronicznym na nowojorskiej giełdzie Mercantile Exchange. W czwartek wzrosła o 42 centy. Ropa Brent, międzynarodowy standard, zyskała od 1,00 USD do 65,20 USD za baryłkę.

Dolar wzrósł do 109,68 jena japońskiego z 109,32 jena w czwartek. Euro umocniło się do 1,1117 USD z 1,1115 USD.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: