NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1168 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

CZY JUŻ CZAS NA PRAWDZIWE I PEŁNE RÓWNOUPRAWNIENIE KOBIET W POLSCE ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czas wprowadzić pełne równouprawnienie. Dlaczego jedni mają pracować do 65 a inni tylko 60 roku życia?

Statystyczny mężczyzna w Polsce żyje 73,8 lat. Statystyczna kobieta – 81,7 lat. Różnica jest całkiem spora, bo wynosząca blisko 8 lat. W efekcie panie w naszym kraju spędzają na emeryturze znacznie więcej czasu od mężczyzn. Ktoś powie, że to sprawiedliwe, bo kobiety zajmują się wychowaniem dzieci. Jeśli tak, to dlaczego panie, które nigdy dzieci nie posiadały również nabywają uprawnienia emerytalne po ukończeniu 60. roku życia? W dobie pełnego równouprawnienia trzeba tę kwestię uregulować. Dlaczego mężczyźni mają być krzywdzeni za sam fakt bycia mężczyznami?

Kwestia różnego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn to nie jedyny problem polskiego systemu emerytalnego. Równie ważną (jeśli nie ważniejszą) kwestią jest jego… kastowość. Pierwszy z brzegu przykład to sędziowie. Art. 91 Prawa o ustroju sądów powszechnych zwalnia sędziów z obowiązku płacenia składek ZUS („Od wynagrodzenia sędziów nie odprowadza się składek na ubezpieczenie społeczne”). Mimo to przeciętna emerytura sędziowska stanowi wielokrotność emerytury kapitałowej przeciętnego Polaka, który przez całe swoje zawodowe życie wyłożył setki tysięcy złotych w składkach na ubezpieczenia społeczne.


       

Pisałem już o tym jakiś czas temu, ale nie zaszkodzi powtórzyć – nie mam nic przeciwko lepszemu uposażeniu sędziów, jako intelektualnej elity, bez której państwo nie mogłoby normalnie funkcjonować. Wysokie, adekwatne do kompetencji pensje, to jednak co innego od wysokich, wypłacanych z budżetu emerytur. Szczególnie, gdy zdecydowaną większość społeczeństwa obowiązuje dość twardy lecz sprawiedliwy system kapitałowy, zgodnie z którym wysokość emerytury jest uzależniona od tego, ile się w ciągu życia odłoży w składkach emerytalnych.

Sędziowie to oczywiście nie jedyna uprzywilejowana grupa zawodowa. Podobną sytuację mamy w przypadku prokuratorów czy służb mundurowych. Te grupy zawodowe również są zwolnione z obowiązku płacenia składek ZUS, a uposażenia emerytalne są im wypłacane z budżetu państwa i stanowią krotność przeciętnej emerytury kapitałowej zwykłego Polaka, który przez całe życie musiał odkładać składki do ZUS-u. O wyłomach dla górnikówrolnikównauczycieli czy kolejarzy nawet nie wspominam. Fakty są jednak takie, że m.in. przez takie wyjątki Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), czyli finansowe zaplecze ZUS, odnotowuje gigantyczne deficyty, które – aby każdy emeryt lub rencista mógł dostać swoje świadczenie na czas – muszą być pokrywane dotacjami z budżetu państwa (czyli pieniędzmi podatników, które mogłyby iść np. na drogi, szkolnictwo, służbę zdrowia czy obronność).


Artykuł 2 Konstytucji RP stanowi, że „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”. Artykuł 32 Konstytucji dodaje: „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne”. Jeśli tak, to w jaki sposób uzasadnić to, że kobieta, która nigdy dzieci nie posiadała nabędzie uprawnienia emerytalne już po ukończeniu 60. roku życia, a mężczyzna – choćby był ojcem 5 dzieci i pracował całe życie – to prawo do emerytury nabędzie dopiero po ukończeniu 65. roku życia? Jak wyjaśnić to, że emerytura wspomnianego mężczyzny, który składki ZUS odkładał przez 40 lat, będzie blisko trzykrotnie niższa od uposażenia emerytalnego np. cywilnego pracownika pracującego przez 25 lat w służbach mundurowych, który przez ten okres nie odłożył ani jednej składki ZUS?

Udostępnij ten tekst na swoim 

853988d3061e340dbeccce50ab69feee.jpg

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: