KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Belgijski karnawał usunięty z listy UNESCO z powodu rasizmu

BOGOTA, Kolumbia (AP) – Słynny belgijski karnawał został usunięty z listy dziedzictwa kulturowego ONZ w piątek po skargach, że zeszłoroczna edycja zawierała rażące przejawy antysemityzmu.

Karnawał w Aalst został usunięty z listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO podczas spotkania w stolicy Kolumbii, stając się pierwszą tradycją kulturalną wykreśloną z globalnego spisu praktyk kulturalnych ONZ.

Karnawał został skrytykowany przez grupy antydyskryminacyjne po tegorocznej edycji, która zawierała pływak przedstawiający Żydów z koszyczkami i przewymiarowanymi nosami na stosach pieniędzy. Dokument złożony przez komitet UNESCO dotyczący ochrony dziedzictwa kulturowego stwierdził, że wydarzenie to narusza zasady organizacji.

Karnawał w Aalst odbywa się co roku przed Wielkim Postem i został dodany do listy dziedzictwa kulturowego w 2010 r. UNESCO opisuje go na swojej stronie internetowej jako wydarzenie z „nieco wywrotową atmosferą”, która celebruje jedność Aalst

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: