DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Afera w sieci o Międlara. Empik dla money.pl: sprzedaż książki zablokowana – mat. z listopada 2018r

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Screenshot_10

Książka znanego z antysemickich wypowiedzi byłego księdza, Jacka Międlara była wystawiona w sklepie internetowym sieci Empik. Jej recenzja mówiła o… „walce o prawdę”. – Zablokowaliśmy jej sprzedaż – mówi dla money.pl rzeczniczka prasowa sieci Monika Marianowicz.

Książka już zniknęła z oferty

(empik)
Książka już zniknęła z oferty
– Wobec licznych zgłoszeń naszych klientów, co do faktu, że książka ta szerzy mowę nienawiści, a tym samym łamie polskie prawo, zdecydowaliśmy się na zablokowanie jej dostępności do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji – mówi money.pl rzeczniczka Empiku.- Tytuł już ma status: „niedostępny” – dodała rzeczniczka

– Książka Jacka Międlara pojawiła się w ofercie empik.com oraz innych sklepów internetowych na identycznych zasadach, jak wszystkie pozycje zapowiadane przez polskich wydawców. Nie identyfikujemy się i nie utożsamiamy z prezentowanymi w tytułach opiniami, poglądami, punktami widzenia. Przedstawiają one zdanie autorów, a nie Empiku – wyjaśnia Monika Marianowicz.

Jacek Międlar to były ksiądz i kontrowersyjny prawicowy działacz znany z antysemickich wypowiedzi. Porównuje się do zamordowanego ks. Jerzego Popiełuszki, a pogrom w Jedwabnem nazywa „perfidnym żydowskim kłamstwem”.

Jego autobiograficzna książka „Moja walka o prawdę” trafiła jednak do sprzedaży sklepie internetowym sieci Empik. Jej wystawienie spotkało się z dużą krytyką w internecie. Przypominano, że to autor oskarżany o wypowiedzi stricte antysemickie, wręcz faszystowskie. Teraz sieć zapowiada, że sprzedaż pozycji zostanie zawieszona.

Kontrowersyjny był też opis autora na stronie. Byłego księdza nazywano m.in. „orędownikiem w walce o prawdę”. – Wraz ze zrzuceniem sutanny, pozbył się knebla, który włożyła mu w usta kościelna hierarchia. Teraz może walczyć o prawdę – brzmiał oficjalny opis. Sieć zaznacza jednak, że opis pochodzi od wydawcy, a nie od pracowników.

Screenshot_11.jpg

Opis autora książki na stronie Empiku

Ostaszewska komentuje słowa Międlara. Jest przeciwna skrajnemu nacjonalizmowi. Zobacz wideo:

VIDEO https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/miedlar-empik,96,0,2421600.html

Na wystawienie książki Międlara na stronie Empiku zareagowali internauci. Zwracali uwagę na wyjątkowo kontrowersyjne poglądy autora.

Piotr Szumlewicz @PiotrSzumlewicz

Jacek Międlar jest nienawistnym ksenofobem, a w swoim przekazie nawiązuje do programu nazistowskiego. Tytuł jego książki nawiązuje do twórczości Hitlera. To wstyd, że Państwo macie w ofercie autora, który broni takich poglądów.Apeluję o wycofanie książki z oferty. @empik

Jacek Międlar jest nienawistnym ksenofobem, a w swoim przekazie nawiązuje do programu nazistowskiego. Tytuł jego książki nawiązuje do twórczości Hitlera. To wstyd, że Państwo macie w ofercie autora, który broni takich poglądów. Apeluję o wycofanie książki z oferty. @empik

Dwa lata temu Międlar w atmosferze skandalu odszedł ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Kościelni przełożeni próbowali go zdyscyplinować, przenosząc z parafii do parafii i nakładając zakaz wystąpień publicznych. Zarzucano mu uprawianie polityki z ambony i nacjonalistyczne wystąpienia. Po głośnym kazaniu z okazji rocznicy założenia ONR, gdy policja badała, czy szerzył mowę nienawiści, Międlar odszedł ze stanu duchownego.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/miedlar-empik,96,0,2421600.html

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: