DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

8 mitów na temat kłamania

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Mit 1. – Wszyscy kłamią

Nie do końca. Nie w sprawach naprawdę ważnych, nie w kłamstwach, które po wykryciu mogą spowodować rozpad związku, utratę zatrudnienia, wolności, dużej sumy pieniędzy lub życia.

Znalezione obrazy dla zapytania klamstwa zdjecia

To są kłamstwa, które nazywam kłamstwami wysokiej stawki; są wśród nich takie, które policja, FBI i niespokojni małżonkowie próbują wykryć. Są to kłamstwa kryminalne, terrorystów, kobieciarzy, malwersantów i tych nazywanych przez policję „złymi chłopcami”.

Mit 2. – Nikt nie kłamie

Rzadko. Prawie każdy mówi kłamstwa niskiej stawki. Uprzejmość, na przykład, albo chwalenie gospodarza za nudny obiad i rozmowę, pochlebstwa i tak dalej. Tak naprawdę nikt nie oczekuje, że usłyszy prawdę w takich sytuacjach.

Podobny obraz

Mit 3. – Kobiety potrafią wyczuć kłamstwo lepiej niż mężczyźni

Nie, nie potrafią; większość ludzi to fatalni wykrywacze kłamstw, zwodzeni przez kłamstwa wysokiej stawki raz po raz. Często chcą oni wierzyć kłamcy. Chciałbyś dowiedzieć się, że Twój partner jest niewierny, Twoje dziecko bierze twarde narkotyki, a osoba, którą zarekomendowałeś w pracy, jest oszustem? To są ciężkie prawdy to zaakceptowania, więc cel kłamstwa często zbiega się z wprowadzaniem w błąd, ponieważ prawda jest zbyt bolesna.

Podobny obraz

Mit 4. – Psychopaci to perfekcyjni kłamcy

Psychopaci nie są lepszymi kłamcami niż ktokolwiek inny, ale są tak uroczy, że chcemy im wierzyć, i wierzymy.

Mit 5. – Patrzenie w górę i w lewo to oznaka kłamstwa

Badania pokazują, że strona, w którą patrzysz przed odpowiedzią na pytanie, nie ma związku z tym, czy kłamiesz, czy nie.

Znalezione obrazy dla zapytania klamstwa zdjecia

Mit 6. – Mikromimika twarzy jest dowodem kłamstwa

Przelotna mimika twarzy ujawnia emocje, które są ukryte, i jest to rodzaj kłamstwa, ale niewinnie podejrzani mogą w ten sposób ukrywać swój strach lub złość z powodu oskarżenia. Musisz dowiedzieć się, dlaczego ukrywają swoje emocje, by móc ocenić, czy jest to znak, iż są winni przestępstwa, w sprawie którego prowadzisz śledztwo.

Mit 7. – Naukowcy odkryli srebrną kulę, która działa na wszystkich i demaskuje kłamstwo

Nie mamy nosa Pinokia. Nie istnieje nic takiego, co, jeśli nie występuje, świadczy o szczerości osoby, a jeśli występuje, jest dowodem jej kłamstwa. Wariograf, potocznie nazywany wykrywaczem kłamst, jest tylko trochę wiarygodniejszy niż przypadek. Ma on jednak swoje zastosowanie w śledztwach kryminalnych – jeśli tylko jedna z osób podejrzanych nie przejdzie testu, jest pierwsza w kolejce do przesłuchania, choć oczywiście śledczy mają na uwadze, że może być najbardziej zdenerwowana lub zmartwiona faktem swojej niewiarygodności mimo swojej niewinności.

Podobny obraz

Mit 8. – Nie ma żadnego sposobu na to, by rozpoznać kłamstwo na podstawie zachowania ludzi

Jest coś, co ja lubię nazywać „gorącymi punktami”, które wskazują, że nie otrzymujesz pełnej historii. Jeżeli naprawdę chcesz złapać kłamcę na gorącym uczynku, jest prawie 30 różnych „gorących punktów”, na które powinno zwrócić się uwagę. Mikromimika twarzy i gesty zdradzające kłamstwo to dwa najważniejsze, jest ich jednak znacznie więcej.

Podobny obraz

Na przykład lekkie wzruszenie ramion, na ogół jednego, zbiegające się ze słowną deklaracją zaufania jest przykładem takiego „gorącego punktu” ujawnionego w gestykulacji. Coś jest wtedy nie tak. Innym przykładem jest lekkie, nieznaczne potrząśnięcie głową w trakcie wypowiadania słowa „tak”.

Autor: Paul Ekman
Emerytowany profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, odkrywca 6 emocji uniwersalnych, światowy ekspert w dziedzinie kłamstwa, twórca narzędzi i programów do ćwiczenia umiejętności emocjonalnych, konsultant FBI, policji oraz sił specjalnych, autor 14 książek, pierwowzór postaci dra Cala Lightmana z serialowego hitu „Magia kłamstwa” (Lie to me).

 

zrodlo:psychologia-spoleczna.pl

zdjecia z internetu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: