NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Zamożna niemiecka rodzina daje miliony ofiarom Holocaustu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BERLIN (AP) – Jedna z najbogatszych rodzin w Niemczech, która jest właścicielem Krispy Kreme Doughnuts, Pret A Manger i innych międzynarodowych marek, daje miliony na wsparcie osób, które przeżyły Holokaust, gdy stara się odpokutować za użycie przymusowych robotników w czasach nazistowskich i entuzjazm dowiedział się o wsparciu Adolfa Hitlera, Associated Press.

Oprócz 5 milionów euro (5,5 miliona dolarów) przeznaczonych na konferencję w sprawie żydowskich roszczeń materialnych przeciwko Niemcom, aby pomóc tysiącom starszych osób, które przeżyły na całym świecie, firma JAB Investors z rodziny Reimann planuje ogłosić w czwartek, że zapewni kolejne 5 milionów euro na znaleźć i wspierać przymusowych robotników wykorzystywanych przez swojego poprzednika za czasów nazistów. Dodatkowe 25 milionów euro będzie corocznie przekazywane na edukację o Holokauście i promowanie wartości demokratycznych w celu zwalczania wzrostu populistycznego nacjonalizmu.

Rodzina założyła Fundację Alfreda Landeckera w Berlinie, aby nadzorować wysiłki, nazwane na cześć niemieckiego Żyda, który został zabity przez nazistów i – co niezwykłe – którego wnuki mają łącznie 45% udziałów w JAB.

„Stawianie czoła temu było dość emocjonalnym przebudzeniem dla rodziny” – powiedział David Kamenetzky, prezes zarządu fundacji i JAB Investors, w wywiadzie telefonicznym z Waszyngtonu przed czwartkowym ogłoszeniem.

5 milionów euro przeznaczone na istniejący program pomocy kryzysowej Claims Conference zostanie przekazany przez około 200 agencji pomocy społecznej w ciągu najbliższych trzech lat, powiedział Greg Schneider, wiceprezes wykonawczy konferencji.

„Będzie to miało ogromny wpływ na życie najbiedniejszych osób, które przeżyły Holocaust na całym świecie”, powiedział Schneider w AP w wywiadzie telefonicznym z Nowego Jorku.

W tym roku około 10 500 osobom, które przeżyły, średnia wieku 83 lata, w krótkoterminowych kryzysach finansowych program otrzymał pomoc w 34 krajach. Dodatkowe fundusze pozwolą na zwiększenie płatności lub około 3000 osób, które przeżyły, aby otrzymać pomoc, a Konferencja Roszczeniowa i agencje partnerskie same poniosą koszty administracyjne.

Ogłoszenie następuje po tym, jak rodzina Reimann na początku tego roku opublikowała wstępne szczegóły z raportu, który zleciła na temat własnej nazistowskiej przeszłości.

Luksemburska spółka JAB o wartości około 20 miliardów euro wyrosła z Benckiser, firmy zajmującej się chemią przemysłową, prowadzonej przez Alberta Reimanna Seniora i Alberta Reimanna Jr., członków partii nazistowskiej, którzy zmarli odpowiednio w 1954 i 1984 roku.

Dziś, oprócz Krispy Kreme Donuts i Pret a Manger, konglomerat kontroluje udziały w grupie Dr. Pepper Snapple, Keurig Green Mountain, Peet’s Coffee & Tea, Caribou Coffee Co., Panera Bread i innych firmach.

Bezpośrednio po II wojnie światowej Reimann Senior i Jr. zostali zbadani przez okupujące mocarstwa alianckie i początkowo zabronieni przez Francuzów kontynuowaniu działalności gospodarczej. Wyrok został następnie unieważniony przez Amerykanów.

Według rodziny żadne z nich nie mówiło o epoce nazistowskiej, ale po napotkaniu dokumentów, które zachowali, młodsze pokolenie zaczęło zadawać pytania i zleciło historykowi z Uniwersytetu w Monachium w 2014 r. Dokładniejsze zbadanie przeszłości rodziny.

Odkrył dokumenty w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych, które ujawniały, że Albert Reimann Senior i Albert Reimann Jr. używali rosyjskich cywilów i francuskich jeńców wojennych jako robotników przymusowych i byli wczesnymi zwolennikami partii nazistowskiej, w tym darowizny dla paramilitarnych SS jeszcze przed przybyciem Hitlera zasilić.

Kamenetzky powiedział, że do tej pory naukowcy zidentyfikowali 838 osób zmuszonych do pracy w Benckiser podczas wojny. Żaden z nich nie był Żydem ani nie został wysłany do Benckiser jako niewolniczy robotnik z obozów koncentracyjnych.

Powiedział, że podejmowane są wysiłki w celu zlokalizowania tych, którzy mogą jeszcze żyć, nie tylko w celu zaoferowania pomocy finansowej, ale także poproszenia ich o rozmowę o swoich doświadczeniach.

„Jesteśmy zobowiązani do przeglądania historii” – powiedział Kamenetzky.

Historia ta obejmuje także Alfreda Landeckera, żydowskiego niemieckiego weterana I wojny światowej, który został zabity przez nazistów, prawdopodobnie w obozie zagłady w Sobiborze lub Bełżcu.

W niezwykły sposób Albert Reimann Jr. – nazista – skończył z trójką dzieci z Emilie Landecker, córką Alfreda Landeckera, którego katolicka żona zmarła w 1928 roku.

Landecker ochrzcił wszystkie troje dzieci katolikiem i zanim Gestapo przyszło po niego w 1942 r. Emilie Landecker pracowała już jako urzędnik Reimanna Jr. – tego samego człowieka, który w 1937 r. Napisał osobiście list do lidera SS Heinricha Himmlera „Jesteśmy czysto aryjską firmą rodzinną”.

Emilie Landecker kontynuowała pracę dla firmy po wojnie. Chociaż nie jest jasne, kiedy ona i Reimann Jr. rozpoczęli romans, mieli pierwsze dziecko razem w 1951 r., A następnie dwa kolejne. Reimann Jr., który nie miał dzieci z żoną, adoptował wszystkie trzy w 1965 roku. Dwóch z nich należy obecnie do czterech akcjonariuszy JAB Investors. Trzeci jest niezaangażowany.

Mając na uwadze wydarzenia, które doprowadziły do zabicia ich dziadka i 6 milionów innych Żydów, roczne fundusze w wysokości 25 milionów euro za pośrednictwem fundacji skoncentrują się na programach mających na celu walkę z antysemityzmem, ochronę mniejszości oraz wzmocnienie demokracji przed populizmem i nacjonalizmem .

Kamenetzky powiedział, że rodzina nazwała fundację Alfredem Landeckerem, zarówno jako hołd dla niego, jak i dla zapewnienia, że nie skupiono się na JAB Investors ani firmie Benckiser.

„Ze wszystkiego, co z tego wynikło, 10 milionów, 25 milionów, najważniejsze jest nazewnictwo” – powiedział. „Nazewnictwo to prawdziwe stwierdzenie”.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: