NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7332 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pamiętacie Państwo jeszcze " PACJENTA ZERO" ? Przeczytajcie !!
Mega kłamstwo z Indii. Hindusi umierają z całkowicie innej przyczyny.
PO PRZEGRANYM PROCESIE POLICJI - POLICJA POSTANOWIŁA ZGNOIĆ 77 LETNIA KOBIETĘ - 5 NOWYMI AKTAMI OSKARŻENIA
7 czerwca 2021 Bez  głosowania w Parlamencie Europejskim wejdzie w życie TERREG.
Ruszył program zaszczep się zapłacimy ci 25 euro !
PILNE !! Zgony dzieci krótko po przyjęciu szczepionki..
Wałbrzych. Prezydent Szełemej przedstawiony jako SS-man i porównany do Josefa Mengele
Małżeństwa szczepią się razem, razem chorują i razem umierają ...
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Według badań dzieci, różnice w mózgu mogą być związane z otyłością

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nowe wyniki największego długoterminowego badania rozwoju mózgu i zdrowia dzieci budzą prowokujące pytania dotyczące otyłości i funkcji mózgu.

Czy nadmiar masy ciała w jakiś sposób zmniejsza obszary mózgu, które regulują planowanie i kontrolę impulsów? Czy otyłość jest wynikiem tej różnicy w mózgu? A może obwinia się nawyki żywieniowe, styl życia, sytuację rodzinną i genetykę?

Poprzednie badania u dzieci i dorosłych dały sprzeczne wyniki. Nowe badania nie rozstrzygają tej sprawy, a zewnętrzni eksperci ostrzegają, że błędna interpretacja może niesprawiedliwie utrwalić piętno wagi.

Ale artykuł redakcyjny opublikowany w poniedziałkowym badaniu w JAMA Pediatrics nazwał go ważnym dodatkiem do rosnących dowodów na związek między wagą, strukturą mózgu i funkcją umysłową.

Jeśli dalsze badania potwierdzą wyniki, może to prowadzić do nowych sposobów zapobiegania otyłości ukierunkowanych na poprawę funkcji mózgu.

„Nie wiemy, w jakim kierunku idą te relacje, ani nie sugerują, że osoby z otyłością nie są tak bystre jak ludzie o zdrowej wadze” – powiedziała dr Eliana Perrin, profesor pediatrii z Uniwersytetu Duke, który jest współautorem artykułu.

W finansowanym ze środków federalnych badaniu wzięło udział 3190 amerykańskich dzieci w wieku 9 i 10 lat. Mieli oni pomiary wzrostu i masy ciała, skany MRI mózgu oraz komputerowe testy funkcji umysłowych, w tym pamięć, język, rozumowanie i kontrolę impulsów. Prawie 1000 dzieci – prawie 1 na 3 – miało nadwagę lub otyłość, podobnie jak w statystykach krajowych.

Naukowcy odkryli różnice w najcięższych skanach mózgu u dzieci, nieco mniejszą objętość w obszarze mózgu za czołem, która kontroluje tak zwane zadania „funkcji wykonawczej”. Obejmują one między innymi umiejętność planowania, kontrolowania impulsów i obsługi wielu zadań jednocześnie.

Różnice w porównaniu z dziećmi o normalnej wadze były subtelne, powiedział autor badania Scott Mackey, neurobiolog z University of Vermont.

Najcięższe dzieci miały również nieco gorsze wyniki w komputerowych testach funkcji wykonawczych. Ale Mackey i główna autorka Jennifer Laurent, badaczka otyłości z University of Vermont, powiedzieli, że nie wiadomo, czy którakolwiek z różnic miała jakikolwiek znaczący wpływ na funkcjonowanie lub zachowanie dzieci w nauce. Nie jest jasne, w jaki sposób są one powiązane z wagą, a Mackey powiedział, że prawdopodobnie inne czynniki nie zmierzone w badaniu, w tym aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie, odgrywają znacznie większą rolę.

Badania na dorosłych wiążą otyłość z zapaleniem niskiego poziomu w całym ciele, które może uszkadzać naczynia krwionośne i może zwiększać ryzyko chorób serca i upośledzenia umysłowego. Niektóre badania wykazały również mniejszą objętość mózgu u otyłych dorosłych, a naukowcy twierdzą, że może to być zapalenie.

Nowe badanie stwarza możliwość, że zmiany zapalne wpływające na wagę, strukturę mózgu i funkcje mogą rozpocząć się w dzieciństwie.

Najnowsze badania potwierdzają wcześniejsze badania na dzieciach i dorosłych, ale pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, powiedziała Marci Gluck, psycholog z National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases, który nie brał udziału w badaniach.

„Deficyty funkcji wykonawczych i„ inteligencja ”nie są takie same”, powiedział Gluck.

Badaczka ds. Otyłości Natasha Schvey z Uniformed Services University of the Health Sciences uznała badanie za imponujące, ale zauważyła, że na nawyki żywieniowe i otyłość ma wpływ wiele czynników, w tym różnice metaboliczne i psychiczne.

„Z wielu naprawdę dobrych badań wiemy, że otyłość nie jest tak bardzo pod kontrolą jednostki, jak nam się wydaje. Ludzie mówią o sile woli – to bardzo mała część równania – powiedziała. „Na naszą wagę wnosi znacznie większy wkład i wiele z nich ma podłoże genetyczne. Nie oznacza to, że jest niezmienny.

___

Obserwuj pisarza medycznego AP Lindsey Tanner na Twitterze: LindseyTanner

___

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Holler Box
%d bloggers like this: