NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Saudyjska oferta akcji tworzy najcenniejszą spółkę na świecie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

RIYADH, Arabia Saudyjska (AP) – Aramco z Arabii Saudyjskiej wyprzedził Apple jako najcenniejszą spółkę publiczną na świecie w środę, kiedy jej akcje zadebiutowały na saudyjskiej giełdzie papierów wartościowych, co jest częścią ambitnego odejścia od paliw kopalnych zależnych od gospodarki kraju na.

10% rajd akcji przyniósł wartość Aramco będącego własnością państwa do 1,88 biliona dolarów. 1,5% notowanej spółki zebrało 25,6 miliarda dolarów, co stanowi rekord w pierwszej ofercie publicznej. Od wtorkowego zamknięcia w USA Apple wyceniono na 1,19 bln USD.

Pomimo sukcesu sprzedaży decyzja królestwa o niewprowadzaniu spółki na większą giełdę walutową wskazuje na obawy, które wywołałyby globalną flotację. Notowanie akcji poza Arabią Saudyjską otworzyłoby spółkę na bardziej rygorystyczne zasady ujawniania informacji i naraziłoby ją na obce prawa w czasie, gdy kraj jest kontrolowany pod kątem jego roli w konfliktach regionalnych, a także zabójstwa dysydenckiego dziennikarza.

„Lokalna oferta saudyjska jest, według wszystkich rachunków, przyjazną publicznością dla saudyjskich inwestorów”, powiedziała Gianna Bern, autorka „Investing in Energy” i wykładowca na University of Notre Dame. Powiedziała, że prawdziwym testem dla Aramco będzie oferta globalna w innej jurysdykcji, takiej jak Londyn czy Azja. Aramco powiedział jednak, że nie sprzeda więcej akcji przez co najmniej kolejny rok.

Środowe akcje sprzedano głównie inwestorom w regionie: 0,5% akcji dla indywidualnych inwestorów detalicznych w krajach Zatoki Perskiej i 1% dla inwestorów instytucjonalnych.

Według wiodącego doradcy Samby Capital, inwestorzy spoza Arabii Saudyjskiej wnieśli zaledwie 23% inwestycji instytucjonalnych wygenerowanych w wyniku pierwszej oferty publicznej. Samba Capital powiedział, że saudyjskie firmy i instytucje rządowe zwiększyły 51% ogólnego popytu.

Niektórzy analitycy twierdzą, że gwałtowny wzrost w pierwszym dniu handlu sugeruje duże zakupy od inwestorów w pobliżu księcia koronnego, aby uczynić operację hitem.

Książę koronny Mohammed bin Salman planuje wykorzystać pieniądze zebrane ze sprzedaży klejnotu koronnego królestwa, aby zdywersyfikować gospodarkę kraju i sfinansować duże projekty krajowe, które tworzą miejsca pracy dla milionów młodych Saudyjczyków wchodzących na rynek pracy.

Sprzedaż podnosi kapitał dla publicznego funduszu inwestycyjnego nadzorowanego przez księcia Mohammeda, ale to tylko część znacznie większego programu transformacji, który odsuwa gospodarkę od uzależnienia się od eksportu ropy naftowej.

Sprzedaż udziałów była również realizacją prestiżu kraju, a 34-letni książę koronny szuka okazji do wyceny Aramco za 2 bln USD.

Zachary Cefaratti, dyrektor generalny Dalma Capital, która zarządza saudyjskimi funduszami kapitałowymi, które zainwestowały w Aramco, powiedział, że w drugim dniu działalności firma może stać się pierwszą na świecie firmą o wartości ponad 2 bln USD, jeśli akcje zyskają kolejne 10%.

Akcje gwałtownie wzrosły w pierwszym momencie handlu w środę, osiągając limit 10% wahań cen akcji dozwolony przez saudyjskie organy regulacyjne. To podniosło cenę do 35,2 rialów, czyli 9,39 USD za akcję, gdzie utrzymywało się aż do zamknięcia o 15.00

Wartość 2 bilionów dolarów została uznana za zbyt wysoką dla wielu międzynarodowych inwestorów, zwłaszcza że globalne ceny ropy naftowej są pod presją rosnącej produkcji w innych krajach, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, oraz w związku z globalnym dążeniem do energii odnawialnej.

Zagraniczni inwestorzy są również przerażeni ryzykiem geopolitycznym związanym z Aramco. Oszałamiający atak rakietowy we wrześniu uderzył w główny zakład przetwarzania ropy naftowej w Aramco. Saudyjczycy i USA obwinili regionalnego rywala Iran, który zaprzecza zaangażowaniu.

„Wielu międzynarodowych inwestorów uważa, że ze względu na postrzegane ryzyko geopolityczne powinna istnieć zniżka na akcje Aramco. Uważamy, że ryzyko geopolityczne w Aramco jest zawyżone, a niedawne ataki 14 września faktycznie wykazały odporność Aramco ”, powiedział Cefaratti.

Tymczasem reputacja królestwa została poplamiona zabójstwem saudyjskiego krytyka i pisarza Jamala Khashoggiego przez agentów saudyjskich w Turcji w zeszłym roku. Kontrowersje wokół tego zabójstwa i wojny Arabii Saudyjskiej w Jemenie utrudniły starania o przyciągnięcie większej liczby inwestycji zachodnich do Arabii Saudyjskiej.

Mimo to Aramco pozostaje atrakcyjną lokalnie inwestycją. W zeszłym roku była to najbardziej dochodowa firma na świecie, osiągając 111 miliardów dolarów dochodu netto

Aramco, które ma wyłączne prawa do produkcji i sprzedaży rezerw energii w królestwie, zostało założone w 1933 roku wraz z amerykańską Standard Oil Co., zanim cztery dekady temu zostało w pełni własnością Arabii Saudyjskiej.

Aby zachęcić obywateli Arabii Saudyjskiej do kupowania i utrzymywania akcji Aramco, firma twierdzi, że wypłaci dywidendę dla akcjonariuszy w wysokości co najmniej 75 miliardów dolarów. Obywatele Arabii Saudyjskiej, którzy posiadają akcje przez sześć miesięcy od pierwszego dnia obrotu, mogą również otrzymać do 100 akcji premiowych lub jedną na każde 10 posiadanych akcji. Rząd ułatwił także dostęp do kredytu dla Saudyjczyków na zakup akcji.

W rezultacie nieco ponad 5 milionów osób, z których prawie wszyscy są obywatelami Arabii Saudyjskiej z populacji około 20 milionów obywateli, wygenerowało abonament w wysokości 13 miliardów dolarów.

Monica Malik, główny ekonomista w Abu Dhabi Commercial Bank, twierdzi, że ceny ropy wahają się wokół 63 USD za baryłkę, a cena ropy wynosi 87 USD za baryłkę, aby zrównoważyć budżet i wyjść z deficytu.

Jednym z największych wydatków są pensje rządowe dla milionów Saudyjczyków pracujących w sektorze publicznym. Flotacja Aramco pomaga wygenerować miliardy dolarów na inwestycje w projekty przynoszące korzyści prywatnym przedsiębiorstwom i zapobiegające wzrostowi bezrobocia powyżej obecnego poziomu około 12%.

W okresie poprzedzającym flotację Saudyjczycy, w tym książęta i biznesmeni, silnie zachęcali do przyczynienia się do tego, co lokalnie postrzegane jest jako moment dumy narodowej, a nawet obowiązku.

Krótka ceremonia, kiedy handel rozpoczął się w środę, ujrzała odliczanie po arabsku, dźwięk dzwonka, pokaz świetlny z muzyką i oklaskami dookoła. Podczas uroczystości w hotelu Fairmont w Rijadzie prezes Aramco, Yasir Al-Rumayyan, opisał tę sprzedaż jako „dumny i historyczny moment dla Arabii Saudyjskiej Aramco i naszego większościowego akcjonariusza, królestwa”.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: