DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

ONZ: Celowe zabójstwa są kontynuowane przeciwko protestującym w Iraku

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

BAGHDAD (AP) – umyślne zabójstwa, uprowadzenia i arbitralne aresztowania należą do nadużyć, które mają miejsce przeciwko irackim antyrządowym demonstrantom przez nieznane grupy, zgodnie z raportem ONZ opublikowanym w środę.

Raport pojawia się pośród szeregu ukierunkowanych zabójstw i aresztowań działaczy obywatelskich i dziennikarzy, które podsyciły strach wśród protestujących.

Tymczasem w centralnym Bagdadzie doszło do przemocy, gdy 31 protestujących zostało rannych, gdy siły bezpieczeństwa wystrzeliły gaz łzawiący, aby rozproszyć ich z placu Wathba, centralnego placu w stolicy, urzędników bezpieczeństwa i zdrowia.

Urzędnik zabrał głos pod warunkiem zachowania anonimowości zgodnie z przepisami.

Raport Misji Pomocy ONZ w Iraku wezwał rząd do zidentyfikowania nieznanych grup atakujących protestujących i pociągnięcia ich do odpowiedzialności, w raporcie opublikowanym w środę na podstawie 183 wywiadów przeprowadzonych między 5 a 5 grudnia.

„UNAMI nadal otrzymuje wiarygodne zarzuty o umyślne zabójstwa, uprowadzenia i arbitralne aresztowania dokonywane przez nieznanych uzbrojonych mężczyzn określanych jako„ milicja ”,„ nieznane strony trzecie ”,„ uzbrojone podmioty ”,„ wyjęci spod prawa ”i„ spoilery ” .

„Rząd musi niezwłocznie zidentyfikować te grupy odpowiedzialne i pociągnąć sprawców do odpowiedzialności”, ciągnął raport. „Ponosząc główną odpowiedzialność za ochronę swojego ludu, państwo nie może szczędzić wysiłków, aby chronić pokojowych protestujących przed przemocą ze strony uzbrojonych aktorów działających poza kontrolą państwa, a także tych, którzy mają formalne i nieformalne relacje w państwie”.

ONZ stwierdziło również, że „wiarygodne informacje” wskazują, że znani działacze i dziennikarze byli celem aresztowania zarówno przez irackie siły bezpieczeństwa, jak i „grupy określane jako„ milicja ”. W raporcie zaginęło ostatnio co najmniej pięciu aktywistów .

„Poza Tahrir (plac) nie jesteśmy bezpieczni”, powiedział Ahmed, protestujący, który nie podał swojego nazwiska w obawie przed odwetem. „Wiemy, że te porwania i zabójstwa są dokonywane przez te grupy milicji, aby nas przestraszyć i zmusić do wyjścia”.

Raport został opublikowany dzień po zabójstwie Ali Najm al-Lami, który został porwany z Placu Tahrir, epicentrum ruchu protestacyjnego, i zabity w rejonie Al-Shaab, na północny wschód od Bagdadu, gdzie znaleziono jego ciało rana postrzałowa w głowę. Sprawcy nie zostali zidentyfikowani. Co najmniej trzech innych działaczy obywatelskich zniknęło.

Zaid al-Khafaji, 22, fotoreporter znany z dokumentowania protestów, został zabrany ze swojego domu po powrocie z placu około 4 rano w dzielnicy Qahira, na północny wschód od Bagdadu. Widziano czarny samochód z co najmniej czterema mężczyznami biorącymi al-Khafaji.

Zdaniem raportu znaczna większość antyrządowych protestujących aresztowanych przez siły bezpieczeństwa od 1 października została zwolniona bez zarzutów. 1 października miało miejsce, gdy masowe demonstracje ogarnęły Irak, gdy tysiące protestujących wyszły na ulice, aby potępić szerzącą się korupcję rządu.

Współtworzył pisarz prasowy Murtada Faraj.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: