NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1162 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Laureat Nagrody Nobla Suu Kyi broni armii Myanmaru w sprawie ludobójstwa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HAGUE, Holandia (AP) – laureat Pokojowej Nagrody Nobla i były więzień polityczny Aung San Suu Kyi zaprzeczył w środę, że siły zbrojne Mjanmy popełniły ludobójstwo, mówiąc najwyższemu sądowi Narodów Zjednoczonych, że masowy exodus Rohingya z kraju, który przewodzi, był niefortunny wynik bitwy z powstańcami.

Uderzający był obraz byłej pro-demokratycznej ikony pojawiającej się przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w obronie armii, która przez 15 lat przebywała w areszcie domowym. Suu Kyi, który jako doradca państwowy Mjanmy pełni funkcję podobną do premiera, otrzymał w 1991 r. Nagrodę pokojową zaocznie za wspieranie demokracji i praw w ramach ówczesnej junty narodowej.

Oskarżyciele Myanmaru opisali celową kampanię czystek etnicznych i ludobójstwa, która doprowadziła ponad 700 000 Rohindżów do sąsiedniego Bangladeszu.

Zwracając się do światowego sądu w Hadze w roli ministra spraw zagranicznych Birmy, Suu Kyi spokojnie próbowała obalić zarzuty, że personel wojskowy zabijał cywilów, gwałcił kobiety i podpalał domy w 2017 r.

Powiedziała, że zarzuty wynikały z „wewnętrznego konfliktu zbrojnego zapoczątkowanego skoordynowanymi i kompleksowymi atakami zbrojnymi … na które odpowiedziały służby obronne Mjanmy. Niestety ten konflikt zbrojny doprowadził do exodusu kilkuset tysięcy muzułmanów. ”

Przedstawiciele Rohingya i grupa prawic powiedzieli, że są przerażeni zeznaniami Suu Kyi.

„Świat osądzi ich roszczenia o brak ludobójstwa na podstawie dowodów” – powiedział Mohammed Mohibullah, prezes Arakan Rohingya Society for Peace and Human Rights. „Złodziej nigdy nie przyznaje, że jest złodziejem, ale sprawiedliwość można osiągnąć poprzez dowody”.

Naród afrykański Gambia wniósł pozew przeciwko Myanmarowi w imieniu 57-krajowej Organizacji Współpracy Islamskiej. Gambia twierdzi, że ludobójstwo miało miejsce i nadal trwa.

Zwrócił się o nadzwyczajną rozprawę prawną, w której zwrócił się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości o podjęcie działań w celu powstrzymania przemocy, w tym „wszelkich środków w ramach jego uprawnień, aby zapobiec wszelkim czynom, które są równoznaczne z przestępstwem ludobójstwa lub przyczyniają się do niego” w Mjanmie.

Suu Kyi nalegał, aby Gambia przedstawiła „niekompletny i wprowadzający w błąd faktyczny obraz” tego, co wydarzyło się w północnym stanie Armenii w Birmie, stwierdzając, że wydarzenia w jednym z najbiedniejszych regionów Birmy były „skomplikowane i trudne do zrozumienia”.

Opisała, jak wojsko zareagowało 25 sierpnia 2017 r. Na ataki powstańców wyszkolonych przez ekstremistów afgańskich i pakistańskich.

Suu Kyi powiedział, że siły zbrojne próbowały „zmniejszyć obrażenia dodatkowe” podczas walki w 12 lokalizacjach. Uznając, że mogła zostać użyta nadmierna siła i że jeden helikopter mógł zabić „nie walczących”, powiedziała, że Birma bada to, co się stało, i należy pozwolić jej zakończyć pracę.

„Czy może istnieć ludobójczy zamiar państwa, które aktywnie prowadzi dochodzenia, ściga i karze żołnierzy i oficerów oskarżonych o wykroczenia?” – zapytała sąd.

Grupy praw dołączyły do przedstawicieli Rohingya, potępiając roszczenia Suu Kyi i zespołu prawnego Birmy zgłoszone w Hadze.

George Graham, dyrektor ds. Pomocy humanitarnej w Save the Children, powiedział, że uwagi Suu Kyi „stoją w obliczu wszystkich dowodów zebranych przez ONZ, a także świadectwo, które nasze zespoły usłyszały od niezliczonych ocalałych”.

„Rodziny Rohingya napotkały wzorce niewyobrażalnych horrorów podczas kampanii przemocy. Dzieci i ich rodzice byli systematycznie zabijani, okaleczani i gwałceni ”, powiedział, dodając, że„ rząd Myanmaru na każdym kroku nie ukarał odpowiedzialnych ”.

Nicholas Bequelin z Amnesty International oskarżył Suu Kyi o próbę zlekceważenia ciężkości przestępstw popełnionych przeciwko Rohindżom i „nawet nie odniósłby się do nich po imieniu ani nie przyznałby skali nadużyć. Takie zaprzeczenia są celowe, kłamliwe i niebezpieczne. ”

„Exodus ponad trzech czwartych miliona ludzi z ich domów i kraju był jedynie wynikiem zorganizowanej kampanii morderstw, gwałtów i terroru” – powiedział.

Tymczasem USA nałożyły sankcje ekonomiczne na czterech oficerów wojskowych z Mjanmy / Birmy podejrzanych o naruszenie praw człowieka. Sankcjonowało Min Aung Hlainga, dowódcę sił zbrojnych Mjanmy, za zarzuty poważnego naruszenia praw. Zastąpiono także zastępcę dowódcy Soe Win i dwóch innych dowódców wojskowych, Than Oo i Aung Aunga.

„Istnieją wiarygodne doniesienia o masowych gwałtach i innych formach przemocy seksualnej popełnianych przez żołnierzy pod dowództwem Min Aung Hlainga”, oświadczył we wtorek oświadczenie skarbu USA.

Rozprawy sądowe mają się zakończyć w czwartek, kiedy Birma i Gambia będą miały 90 minut na zakończenie swoich spraw.

___

Cook zgłosił się z Brukseli. Powiązany reporter prasowy Suzauddin przyczynił się do tej historii z Bazar Coxa w Bangladeszu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: