DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Izraelczycy szykują się na bezprecedensowe trzecie wybory w ciągu roku

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JEROZOLIMA (AP) – Izraelczycy zmagali się w czwartek ze zdumiewającą rzeczywistością bezprecedensowych wyborów krajowych w ciągu niespełna roku, po rozwiązaniu Parlamentu i wyznaczeniu terminu następnego głosowania – przedłużając miesiące paraliżu politycznego, który ogarnął kraj.

Ustawodawcy złożyli wcześniej wniosek o przeprowadzenie wyborów 2 marca, kilka godzin po upływie terminu utworzenia rządu koalicyjnego. Wniosek został przyjęty w głosowaniu 94-0 w domu.

To powoduje teraz trwającą prawie trzy miesiące kampanię przed głosowaniem, która według większości sondaży nie przyniesie radykalnie innych rezultatów niż te, które doprowadziły do obecnego logjamu.

„Ten koszmar, w którym ponownie rozpoczynamy wybory, trzeci w ciągu jednego roku, nie jest ani przypowieścią, ani snem. To jest całkowicie prawdziwe ”- napisała Sima Kadmon w wiodącym dzienniku Yediot Ahronot. „Nie ma już słów, które mogłyby wyrazić obrzydzenie i nieufność społeczeństwa wobec wybranych przedstawicieli.

Jak w każdej poprzedniej rundzie, największe partie, Likud oraz Blue and White, obwiniały się za impas i próbowały ustalić narrację dla kampanii, która może być wyczerpująca i żrąca.

„Politycy nie byli w stanie podjąć decyzji, więc wraca do ludzi. I szkoda. Nie było dużych różnic ”- powiedział izraelskie radio armii minister spraw zagranicznych Israel Katz, prawodawca Likud.

Izrael pogrążony jest w impasie politycznym od miesięcy, po dwóch nierozstrzygniętych wyborach i nieudanych próbach zarówno premiera Izraela Benjamina Netanyahu, jak i jego głównego rywala, byłego szefa armii Benny’ego Gantza, aby wspólnie zbudować rządy koalicyjne.

Kosztowne kampanie wyborcze, prace rządu na czas nieokreślony i postrzegane upór obu stron sfrustrowały Izraelczyków, którzy są przyzwyczajeni do krnąbrnej polityki, ale nigdy nie widzieli powtórnych wyborów.

„To bardzo rozczarowujące. Okropne, moim zdaniem. To także marnotrawstwo zasobów i energii. Publiczność jest tym zmęczona i myślę, że ze wszystkich stron jest gniew, który nie może osiągnąć żadnego porozumienia – powiedziała Malka Miller, idąc wzdłuż nadmorskiej promenady w Tel Awiwie.

Podczas negocjacji rządowych obie strony deklarowały chęć osiągnięcia porozumienia o podziale władzy, ale nie mogły uzgodnić jego składu ani tego, kto by go prowadził. Netanjahu nalegał, aby służyć jako premier, gdzie jest najlepiej przygotowany do walki z ostatnim oskarżeniem o szereg zarzutów o korupcję. Gantz odmówił pełnienia funkcji premiera z tak poważnymi problemami prawnymi i wezwał Likuda do wybrania innego przywódcy.

Likud widział rozkwit powstańcy Gideona Saara, który twierdzi, że partia potrzebuje nowego przywódcy, ponieważ Netanjahu nie był w stanie utworzyć rządu. Ustawa podstawowa ma się odbyć pod koniec tego miesiąca, ale mniej niż garstka prawodawców Likud pozostała w tyle za Saarem i oczekuje się, że Netanjahu zostanie przywrócony do kierownictwa partii, pomimo politycznego chaosu i jego prawnych niedoli.

Netanjahu stoi w obliczu zarzutów przekupstwa, oszustwa i nadużycia zaufania w trzech przypadkach korupcji, w których jest oskarżany o handel przysługami ustawodawczymi lub regulacyjnymi w zamian za hojne prezenty lub pozytywne relacje medialne. Netanjahu zaprzecza nadużyciom.

Netanjahu liczył na wielkie zwycięstwo w kwietniowych wyborach, zdobywając większość, która zapewni mu immunitet przed ściganiem. Może teraz mieć nadzieję, że kolejne wybory przyniosą mu korzystniejszy wynik. Proces Netanjahu jest zawieszony do czasu rozwiązania problemu immunitetu, a proces ten potrwa miesiące.

Po marcowych wyborach mógł również wykorzystać negocjacje koalicyjne jako siłę nacisku, aby popchnąć potencjalnych partnerów do poparcia jego wniosku o immunitet.

Zgodnie z prawem izraelskim siedzący premier oskarżony o przestępstwo nie jest zobowiązany do ustąpienia. Ale oskarżeni ministrowie muszą zrezygnować, a Netanjahu, który ma cztery teczki, w tym ochronę zdrowia, rolnictwo i opiekę społeczną, powiadomił w czwartek Sąd Najwyższy Izraela, że zrezygnuje z każdego ministerstwa do Nowego Roku. W liście do sądu, który był odpowiedzią na petycję grupy dobrych rządów, podkreślono, że Netanjahu nadal będzie pełnił funkcję premiera.

Przeciwnicy Netanjahu twierdzą, że nie może poprowadzić kraju przez jego niezliczone wyzwania, walcząc w legalnych bitwach.

„Samobójcze uderzenie ogonem w system polityczny w ubiegłym roku narodziło się z jedną osobą: Benjaminem Netanjahu” – napisał publicysta Yossi Verter w liberalnym Haaretz.

„Ta kampania wyborcza, podobnie jak jej poprzednicy w kwietniu i wrześniu, jest wynikiem jego ciągłej ucieczki przed procesem, który prawdopodobnie zakończy się więzieniem”, napisał Verter.

___

Powiązany pisarz prasowy Ami Bentov w Tel Awiwie w Izraelu przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: