NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1163 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Istnieją obawy, że strzelanie do New Jersey było atakiem antysemickim

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JERSEY CITY, NJ (AP) – Obawia się, że śmiertelna strzelanina na rynku żydowskim w Jersey City była antysemickim atakiem przeprowadzonym w środę, gdy władze opowiedziały o tym, jak mężczyzna i kobieta celowo zatrzymali się w tym miejscu w skradzionej furgonetce przynajmniej jeden karabin i wystrzeliłem.

Ortodoksyjni żydowscy mężczyźni niosą trumnę z Mindelem Ferenczem przed synagogą na Brooklynie, w środę, 11 grudnia 2019 r. W Nowym Jorku. Jej pogrzeb odbędzie się w Jersey City. Ferencz zginął we wtorek podczas strzelaniny na rynku żywności w Jersey City, NJ. (AP Photo / Mark Lennihan)

Dzień po strzelaninie i starcie, które spowodowało śmierć sześciu osób – dwóch zabójców, policjanta i trzech osób, które były w sklepie – stanowi i federalni funkcjonariusze organów ścigania ostrzegli, że nie ustalili motywu ataku.

„Dlaczego, ideologia i motywacja – właśnie to badamy” – powiedział prokurator generalny New Jersey Gurbir Grewal, dodając, że władze starają się również ustalić, czy w grę wchodzi ktoś inny.

Ale burmistrz Steve Fulop powiedział, że wideo z napastników wyjaśniło, że celują w rynek koszerny, i ogłosił, że przelew krwi jest przestępstwem z nienawiści wobec Żydów, podobnie jak burmistrz i gubernator Nowego Jorku.

Ponadto śledczy uważają, że dwaj zabici napastnicy – których uważano za parę – przedstawili się w przeszłości jako czarni hebrajscy Izraelici, ruch, którego członkowie znani są z tego, że szykują białych i Żydów, jak poinformował funkcjonariusz organów ścigania w tej sprawie, ale nie był upoważniony do publicznego omawiania sprawy i zabrał głos pod warunkiem zachowania anonimowości.

Miniatura wideo na YouTube

Ponadto władze znalazły posty w mediach społecznościowych od co najmniej jednego z zabójców, którzy byli anty-policyjni i antyżydowscy. W środę FBI przeszukało główną siedzibę Harlemu izraelskiego Kościoła Bożego w Jezusie Chrystusie, który według oficjalnego urzędu jest formalną nazwą grupy hebrajskiej.

Grewal powiedział, że zabójcami zostali 47-letni David N. Anderson i 50-letnia Francine Graham – obaj byli również głównymi podejrzanymi o zabicie kierowcy liberii znalezionego martwego w bagażniku samochodu w pobliskiej Bayonne. Władze podały, że Anderson odbył około czterech miesięcy więzienia w New Jersey pod zarzutem posiadania broni i został zwolniony warunkowo w 2011 roku.

Dwie ofiary w sklepie zostały zidentyfikowane przez członków ortodoksyjnej społeczności żydowskiej jako 31-letni Mindel Ferencz, który wraz z mężem był właścicielem sklepu spożywczego, i 24-letni Moshe Deutsch, student rabiniczny z Brooklynu, który tam robił zakupy. Rodzina Ferenczów przeprowadziła się z Jersey do Jersey City. Władze zidentyfikowały trzecią ofiarę jako właściciela sklepu Douglas Miguel Rodriguez, 49.

„Raport burmistrza Jersey City informujący, że był to atak ukierunkowany, sprawia, że jesteśmy niezwykle zaniepokojeni społecznością żydowską” – powiedział Evan Bernstein, dyrektor regionalny Anti-Defamation League, żydowskiej organizacji praw obywatelskich. „Chcą odpowiedzi. Żądają odpowiedzi. Jeśli to było naprawdę celowe zabijanie Żydów, musimy to wiedzieć od razu, i musimy odeprzeć to na najwyższych możliwych poziomach. ”

Rozlew krwi w mieście 270 000 ludzi po drugiej stronie rzeki Hudson od Nowego Jorku rozpoczął się na cmentarzu, na którym detektyw Joseph Seals, 40-letni członek jednostki zajmującej się usuwaniem nielegalnej broni z ulicy, został zastrzelony przez napastnicy, powiedzieli władze. Następnie pojechali furgonetką około mili na rynek koszerny.

Grewal powiedział, że w ciągu kilku sekund od wejścia na rynek Anderson wyszedł z karabinu i natychmiast zaczął strzelać, a Graham poszedł za nim do sklepu. Nie powiedziałby, czy Graham ma broń.

W furgonetce znaleziono bombę rurową, powiedział agent FBI Gregory Ehrie.

Burmistrz Jersey City powiedział, że jasne jest, że zabójcy celowo ruszyli w kierunku koszernego rynku, mijając po drodze wiele innych możliwych celów, i spokojnie i szybko otworzyli ogień.

„W tym momencie nie powinniśmy analizować słów, czy jest to przestępstwo z nienawiści. To była zbrodnia z nienawiści wobec Żydów ppl + nienawiść nie ma miejsca ”, napisał na Twitterze, dodając:„ Niektórzy powiedzą, nie nazywajcie jej antysemityzmem lub zbrodnią z nienawiści do czasu dłuższej recenzji, ale będąc Żydem + wnukiem ocalałych z Holokaustu Wiem wystarczająco dużo, aby nazwać to, co to jest. ”

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio również powiedział, że atak był „premedytowaną, brutalną, antysemicką przestępstwem z nienawiści”, podczas gdy gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo nazwał go „celowym atakiem na społeczność żydowską”. Ogłosili ściślejszą ochronę synagog przez policję i inne żydowskie placówki w Nowym Jorku jako środek ostrożności.

Rozciągnięta bitwa z policją wypełniła ulice odgłosami karabinów o dużej mocy i zmieniła miasto w coś, co wyglądało jak strefa działań wojennych, a okolicę otaczali oficerowie SWAT w pełnym uzbrojeniu taktycznym. Napastnicy zostali zabici podczas strzelaniny z policją.

Czwarty świadek został zastrzelony w sklepie, kiedy napastnicy wtargnęli, ale uciekli, powiedział Grewal. Jego imię nie zostało wydane.

Rabin Chabad Moshe Schapiro powiedział, że rozmawiał z ocalałym w szpitalu. „Powiedział, że facet obok niego upadł na ziemię”, powiedział Schapiro. „Odniósł dwie rany postrzałowe, ale udało mu się wybiec ze sklepu i wspiąć się po płocie”.

Perspektywa ataków na Żydów obciążyła ponad 300 osób, które wzięły udział w środę wieczorem wigilii w synagodze około mili od miejsca, w którym miały miejsce strzelaniny.

„Myślę, że mamy dwie części naszego mózgu” – powiedział prezydent Temple Beth-El Tom Rosensweet. „Jedna część absolutnie nie spodziewa się, że coś takiego się wydarzy w Jersey City, ale druga część wie, że musimy być ostrożni”.

W najbardziej śmiertelnym takim ataku w historii USA 11 osób zginęło podczas strzelaniny w synagodze w Pittsburghu w październiku 2018 r. W kwietniu ubiegłego roku rewolwerowiec otworzył ogień do synagogi na północ od San Diego, zabijając kobietę i raniąc rabina i dwóch innych.

Zawód miłosny był oczywisty w środę wieczorem, gdy tysiące głównie mężczyzn podążyły za trumną Ferencza ulicami Brooklynu, przytulając się i płacząc. Wielu się modliło.

Koszerny sklep spożywczy jest centralnym elementem rosnącej społeczności ortodoksyjnych Żydów, którzy przeprowadzili się do Jersey City w ostatnich latach i osiedlili się w przeważnie czarnej części Jersey City, wywołując urazy.

Mordechaj Rubin, członek lokalnej żydowskiej pogotowia medycznego, powiedział, że niewielka społeczność żydowska rozwinęła się w ciągu ostatnich trzech lub czterech lat, złożona głównie z ludzi z Brooklynu poszukujących „ładniejszego, spokojniejszego” i bardziej przystępnego cenowo miejsca do życia. Powiedział, że obok sklepu jest synagoga ze szkołą i żłobkiem, w której w czasie kręcenia było obecnych 40 uczniów.

„To niefortunne, co się stało, ale nie chcemy nawet myśleć o tym, co by się stało, gdyby udali się do przedszkola lub do synagogi” – powiedział.

Władze ostrzegły również, że pojawiło się kilka fałszywych stron Go Fund me, które rzekomo zbierają fundusze dla rodziny zabitego oficera, ojca pięcioletniego ojca.

Powiązani pisarze prasowi Wayne Parry w Atlantic City, NJ; Michael R. Sisak, Karen Matthews i Deepti Hajela w Nowym Jorku; i Michael Catalini w Trenton, NJ, przyczynili się do tej historii wraz z badaczami AP Rhondą Shafner i Randy Herschaft.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: