NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Akcyza na fajerwerki. Nowy pomysł resortu finansów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W szczycie sezonu Ministerstwo Finansów zrzuca bombę na branżę fajerwerkową. Jak dowiaduje się money.pl, rząd intensywnie myśli nad objęciem fajerwerków akcyzą. Sylwestrowe strzelanie może się więc okazać droższe. Dobra wiadomość dla miłośników? Na pewno jeszcze nie w tym roku.

Fajerwerki mogą być droższe. Resort finansów myśli nad objęciem ich akcyzą

(East News)
Fajerwerki mogą być droższe. Resort finansów myśli nad objęciem ich akcyzą
Pomysł wprowadzenia akcyzy na fajerwerki pojawił się w resorcie niedawno. Ma za nim stać sam minister Tadeusz Kościński.

– To jest bardzo ciekawa kwestia, gdyż sygnały z rynku raczej dotyczą obniżek podatków. Natomiast w tej konkretnej sytuacji usłyszałem w zasadzie coś odwrotnego. Myślę, że wynika to z uciążliwości, którą generują głośne wystrzały – mówi money.pl szef resortu finansów.

Jednak uciążliwość to niejedyny powód, dla którego ministerstwo myśli o objęciu tych produktów dodatkowym podatkiem. – Nie jest też tajemnicą, że fajerwerki bywają po prostu niebezpieczne dla osób, które je odpalają – tłumaczy w money.pl minister Kościński.

Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

– To oczywiście znaczący problem także dla właścicieli zwierząt. No i na końcu to również śmieci, które pozostają na chodnikach, trawnikach czy ulicach. Ktoś musi to potem sprzątać – dodaje.

Właśnie te powody sprawiają, że „jest to pomysł, który warto brać pod uwagę”.

Minister Tadeusz Kościński zapewnia jednak, że nic nie będzie w tej kwestii robione „na szybko”. Rząd chce poważnie przeanalizować pomysł i skonsultować go ze wszystkim zainteresowanymi.

„Na pewno nie stanie się to w tym roku. Niezależnie od analiz, nie pozwoli na to kalendarz” – słyszymy w resorcie finansów. Może się więc okazać, że tegoroczne sylwestrowe strzelanie może się okazać ostatnim bez akcyzy.

– Chcę jednak zapewnić, że tę propozycję dokładnie przedyskutujemy. Będą dla nas bardzo ważne opinie z zewnątrz – mówi money.pl minister finansów Tadeusz Kościński.

Pół miliarda idzie z dymem

Ile miałaby wynieść stawka akcyzy? Czy byłaby podobna jak ta nakładana na alkohol, paliwo czy może papierosy? Tego na razie nie wiadomo.

– Co do stawek jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby to precyzować. Na razie musimy odpowiedzieć na pytanie, czy takie rozwiązanie społeczeństwo chce, abyśmy wprowadzili – ucina minister finansów.

Nie wiadomo też, czy akcyzą zostaną objęte również inne wyroby pirotechniczne, takie jak petardy czy – popularne choćby na stadionach – race i świece dymne.Ceny mieszkań rekordowo wysokie. Wyjątkiem jedno duże miasto

Wiadomo za to, że pomysł wprowadzenia dodatkowego podatku na fajerwerki pojawia się w przededniu prawdziwych żniw dla branży. Tylko w sylwestrową noc Polacy puszczają z dymem ponad 520 mln zł. Tak wynika z zeszłorocznego raportu KPMG.

Gdyby wziąć pod uwagę cały rok, to rynek fajerwerków w Polsce wart jest na pewno ponad miliard złotych.

Branża przeciwna akcyzie

O zdanie zapytaliśmy również branżę. Największy producenci i dystrybutorzy fajerwerków działają wspólnie w stowarzyszeniu „Pozytywne Emocje”. I zwracają uwagę, że fajerwerki nie są ani dobrem luksusowym, ani używką. Stąd dziwi ich propozycja objęcia ich akcyzą.

„Nałożenie akcyzy na polskie firmy – w zestawieniu z rosnącymi kosztami paliw i transportu – znacząco zniweluje przewagi konkurencyjne rodzimych przedsiębiorców na jednolitym rynku UE. Niesie to ze sobą ryzyko przejęcia go przez zagraniczną konkurencję lub konieczność rejestracji działalności gospodarczej w państwach ościennych, w których towary te nie są objęte akcyzą” – alarmuje branża.

Jak czytamy w stanowisku producentów, „potencjalne korzyści dla budżetu państwa z tytułu wpływów z akcyzy byłyby niewielkie”. Dlatego ich zdaniem niezbędna jest dokładna ocena skutków regulacji.

Producenci twierdzą wręcz, że budżet państwa może na wprowadzeniu akcyzy stracić. „Zgubi on wówczas wysokie wpływy z ceł, które wynoszą 6,5 procent, otrzyma niższe podatki pośrednie i bezpośrednie, a także wpływy z obsługi kosztów tzw. około branżowych, transportu, magazynowania, reklamy i innych usług” – czytamy w przesłanym do redakcji money.pl oświadczeniu.

Co więcej – jak wskazuje branża – jednostki budżetowe oraz samorządy są jednym z największych odbiorców tych specjalistycznych towarów. I wymieniają m.in.: służby państwowe, wojsko, policja, górnictwo, służby leśne, gospodarka morska, kolej, lotniska, teatry ale też branża motoryzacyjna, filmowa i muzyczna.

Przedstawiciele branży narzekają, że ceny ich wyrobów już i tak znacząco wzrosły. Czy to przez kurs dolara, czy też trudności transportowe.Rekordy w budownictwie, a luka mieszkaniowa rośnie. Single i Ukraińcy zawyżają ceny

„Jedynie dwa porty oraz dwie linie oceaniczne obsługują transport wyrobów pirotechnicznych z Chin. W praktyce oznacza to dziesięciokrotnie wyższy koszt transportu niż w przypadku innych produktów” – czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia „Pozytywne Emocje”.

„Wprowadzenie akcyzy niesie realne zagrożenie zniszczenia branży pirotechnicznej w Polsce. Wtedy wszystkie produkty i usługi zamawiane przez jednostki budżetowe w polskich firmach musiałyby być zakupione od zagranicznych dostawców” – alarmuje branża.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: