DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Turcja bojkotuje noblistę

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Turcja ogłosiła, że dołącza do Albanii i Kosowa bojkotujących ceremonię wręczenia nagród Nobla 10 grudnia, aby zaprotestować przeciwko uhonorowaniu austriackiego literata Petera Handke, który w przeszłości wyrażał poparcie dla prezydenta Serbii oskarżanego o ludobójstwo i zbrodnie wojenne, Slobodana Miloszevicia (na zdjęciu).

Turecki ambasador w Szwecji, Hakki Emre Yunt, powiedział, że nie weźmie udziału w ceremonii wręczenia nagród w Sztokholmie, gdzie zresztą mają się odbyć co najmniej dwie demonstracje przeciwko Handke. Ustępujący minister spraw zagranicznych Kosowa Behgjet Pacolli ogłosił, że poinstruował ambasadora w Szwecji, aby „zbojkotował” ceremonię, mówiąc, że „pisarz, który poparł Miloszevicia i jego ludobójstwo w Bośni i Kosowie, nie zasługuje na Nagrodę Nobla”. Pełniący obowiązki albańskiego ministra spraw zagranicznych Gent Cakaj ogłosił podobny ruch, pisząc w tweecie, że „usprawiedliwienie okrucieństw wojennych podczas rozpadu Jugosławii nie może być nagradzane”.

Oczekuje się, że setki ludzi zgromadzą się na protest przeciwko Handke na placu Norrmalmstorg w centrum Sztokholmu. Kolejna demonstracja planowana jest przed Sztokholmską salą koncertową, gdzie odbywa się ceremonia wręczenia nagród.

Rferl.org Oprac Mk

foto wikiedia

zrodlo:kresy24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: