DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Polska dostała od CIA „odtajnione” materiały o upadku komunizmu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Warszawiacy witają Sekretarza generalnego Michaiła Gorbaczowa podczas oficjalnej wizyty do PRL

Podczas ostatniej wizyty w USA minister koordynator służb specjalnych i MSWiA Mariusz Kamiński otrzymał od CIA odtajnione dokumenty na temat upadku komunizmu.

Chodzi o 105 analiz CIA o schyłku komunizmu w Europie, m. in. w Polsce, na Bałkanach, w Europie Środkowej – przekazał rzecznik ministra Stanisław Żaryn. Jak poinformowano po powrocie do kraju dokumenty zostaną przekazane Instytutowi Pamięci Narodowej.

Żaryn dodał, że Kamiński zapoznał się z materiałami wcześniej, zaraz po ich odtajnieniu. Dokumenty został przekazane w Waszyngtonie podczas konferencji z okazji 30. rocznicy upadku komunizmu. Minister Kamiński był jednym ze spikerów. Podczas wizyty w USA po raz drugi spotkał się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Josephem Maguirem.

Kamiński: Celem rosyjskich służb jest odbudowa ZSRR

W czasie konferencji zorganizowanej przez waszyngtoński think tank Wilson Center w Waszyngtonie szef MSWiA Mariusz Kamiński w mocnych słowach opisał, jak jego zdaniem wygląda współczesna polityka, prowadzona przez Rosję. Jak informuje TVP Info konferencja była poświęcona 30. rocznicy upadku komunizmu.

Minister podkreślał wkład Amerykanów w odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r., oraz w obalenie komunizmu w Polsce. Uznał też, że „autonomia strategiczna Europy nie ma przyszłości”. Podkreślił, że Polska zna wagę amerykańskiego zaangażowania i wie, czym się może skończyć jego brak.

Mariusz Kamiński mówił także o współczesnej Rosji i prowadzonej przez nią polityce. Według niego „raz na jakiś czas funkcjonariusze (rosyjskich – red.) służb pokazują światu swoją prawdziwą twarz”. Wymienił tu głośne sprawy, takie jak zabójstwo Litwinienki czy otrucie Skripalów.

„Putinowskie FSB jest prostą kontynuacją zbrodniczego, sowieckiego KGB. Te same metody działania, ta sama mentalność” – oświadczył minister.

Szef MSWiA stwierdził, że celem rosyjskich służb jest odbudowa Związku Radzieckiego „jako światowego imperium”, a Rosja jest państwem, które „z własnej woli i wskutek prowadzonej przez siebie agresywnej polityki odgrodziło się od Zachodu”.

„Ludziom, którzy odpowiadają za wojnę na Ukrainie i za pełzającą agresję przeciwko Zachodowi, marzy się odtworzenie porządku międzynarodowego, w tym europejskiego, opartego na strefach wpływów, równowadze sił, w którym prawa i interesy mniejszych narodów są podporządkowane interesom „wielkich mocarstw” – mówił Kamiński.

Minister podkreślał, że jego zdaniem trzonem władzy w Rosji są służby specjalne, a rosyjskie władze „bez skrupułów” zajmują się korumpowaniem zachodnich elit biznesowych, „wykorzystując jeden ze swoich nielicznych atutów – dostęp do bogactw naturalnych, przede wszystkim energetycznych”.

Szef MSWiA mówił także o rzekomym ingerowaniu Rosji w demokratyczne procesy wyborcze w innych krajach.

„Tego typu agresja polityczna Rosjan musi się spotkać z naszą zdecydowaną i adekwatną reakcją. Brak odpowiedzi w takich sytuacjach rozzuchwala Rosjan i zachęca ich do dalszych działań” – powiedział Mariusz Kamiński.

sputniknews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Polska dostała od CIA „odtajnione” materiały o upadku komunizmu

  1. hien kaminski nic nie mowil o dokumentach tylko saczyl rusofobiczny jad . teraz te odtajnione dokumenty beda zatajnione przed polakami i tyle w temacie .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: