DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Litewski polityk o pośle z AWPL: on dyskredytuje polską społeczność na Litwie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Członek sejmowej frakcji Związku Ojczyzny-Litewskich Chrześcijańskich Demokratów poseł Justas Džiugelis zwrócił się do Prokuratury Generalnej Litwy w sprawie posła reprezentującego Polaków na Litwie Michała Mackiewicza, poinformował portal zw.lt.

Fot. Joanna Bożerodska

Konserwatysta oczekuje wyjaśnienia, czy  prokuratura zwracała się do litewskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie posła  Michała Mackiewicza.

Mackiewiczowi stawiane są między innymi zarzuty fałszowania faktur, w ramach działalności prowadzonej przez niego jako prezesa Związku Polaków na Litwie (ZPL).

Konserwatysta zauważa, że  nie odpowiedział na przesłane mu wezwanie do prokuratury. Co więcej, od czasu rozpoczęcia śledztwa w sprawie zgłoszonej przez jedną z polskich organizacji, za pośrednictwem której otrzymywał dotację Senatu RP na działalność ZPL, nie odwiedzał Polski ani Ambasady RP w Wilnie, na terenie której również obowiązują prawa tego kraju.

Džiugelis zauważa, że takie zachowanie parlamentarzysty rodzi wiele pytań.

„Takie działania parlamentarzystów rodzą wiele pytań, a także powodują nieufność wobec polskiej społeczności na Litwie w oczach naszych przyjaciół w Polsce. Przykro, że członek partii politycznej, określającej siebie jako najbardziej uczciwą, dyskredytuje nie tylko polską społeczność naszego kraju, ale także cały Sejm Litwy” – twierdzi  Džiugelis.

Kresy24.pl za zw.pl/ba

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: