NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Chile przeczesuje Antarktydę po zaginieciu samolotu z 38 osobami na pokładzie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PUNTA ARENAS, Chile (AP) – ekipy poszukiwawcze przeczesują Antarktydę w celu uzyskania chilijskiego wojskowego samolotu transportowego przewożącego 38 osób, które zniknęły w drodze do bazy na zamarzniętym kontynencie i będą niestrudzenie iść naprzód, gdy polowanie zyska coraz większe międzynarodowe poparcie, podali we wtorek urzędnicy .

Gen. Eduardo Mosqueira powiedział, że Urugwaj, Argentyna, Brazylia i Stany Zjednoczone pożyczyły samoloty na poszukiwania po zniknięciu w poniedziałek. Co najmniej 13 samolotów i kilka statków przeszukiwało obszar, w którym wierzono, że samolot utracił kontakt radiowy.

„Będziemy kontynuować wyszukiwanie 24 godziny na dobę, zarówno w dzień, jak iw nocy, mając do dyspozycji zasoby” – powiedział Mosqueira dla The Associated Press.

Urzędnicy powiedzieli, że samolot wystartował w sprzyjające warunki w poniedziałek po południu, choć leciał w obszarze znanym z szybko zmieniających się warunków, z ujemnymi temperaturami i silnymi wiatrami. Siedem godzin po zerwaniu kontaktu siły powietrzne ogłosiły stratę samolotu, choć nie było śladu tego, co się z nim stało.

C-130 Hercules przewoził 17 członków załogi i 21 pasażerów, w tym trzech cywilów. Byli w drodze, aby sprawdzić pływającą linię zaopatrzenia w paliwo i inny sprzęt w chilijskiej bazie.

Prezydent Sebastián Piñera powiedział za pośrednictwem Twittera, że był ze swoimi ministrami obrony i spraw wewnętrznych w centrali sił powietrznych, monitorując rozwój wydarzeń.

„Moje myśli i modlitwy są z rodzinami 38 członków załogi i pasażerów” – powiedziała Piñera, która odwołała podróż na inaugurację we wtorek w Argentynie prezydenta Alberto Fernándeza.

Trzej cywilni pasażerowie to 24-latek, który rozpoczął projekt badawczy, oraz dwóch pracowników prywatnej firmy. Jeden pasażer był kobietą.

Dwaj piloci mieli duże doświadczenie, według chilijskich sił powietrznych, którzy stwierdzili, że chociaż samolot został zbudowany w 1978 roku, był w dobrym stanie. Siły powietrzne poinformowały, że latają tą trasą co miesiąc.

Samolot wystartował w poniedziałek po południu z południowego miasta Punta Arenas, ponad 3000 kilometrów (1860 mil) od stolicy Santiago. Kontakt został utracony o godzinie 18:13, wstępne ogłoszenie mówiło.

Pasaż Drake’a, morze między południowym krańcem Ameryki Południowej a Antarktydą, jest niesławny z powodu trudnych warunków pogodowych, w tym gwałtownych burz. Ale siły powietrzne powiedziały w późny poniedziałek, że pogoda była dobra, kiedy samolot rozpoczął lot, inaczej misja nie zostałaby wykonana.

„Antarktyda jest inna. Trudno latać z powodu zmieniających się warunków – powiedział Mosqueira, który dodał, że osobiście poleciał na kontynent z jednym z zaginionych pilotów.

Mosqueira powiedział, że samolot byłby w połowie drogi do bazy antarktycznej, gdy straciłby kontakt, dodając, że nie uruchomiono żadnych sygnałów awaryjnych. We wtorek załogi spotkały się ze słabą widocznością i falami do 6 metrów wysokości.

Urzędnicy, mając nadzieję na ocalałych, poinformowali, że samolot był wyposażony w cztery tratwy, z których każda mogła pomieścić do 20 pasażerów, gdyby spadł na morze.

Czterosilnikowy C-130 to „wojskowy koń roboczy” po raz pierwszy wyprodukowany i wprowadzony na rynek pod koniec lat 50. XX wieku.

Chociaż zaginiony samolot ma ponad 40 lat, „Dobrze utrzymany, wiek samolotu niekoniecznie musi stanowić problem”, powiedział były pilot US Airways John M. Cox, który jest CEO firmy konsultingowej Safety Operating Systems. „Dobrze utrzymany samolot może latać ponad 50 lat. Są tak zaprojektowane. ”

Powiedział, że odpowiedzi na to, co mogło pójść nie tak, mogą być w rejestratorze danych lotu samolotu, ale odnalezienie wraku w morzu może okazać się dużym wyzwaniem dla poszukiwaczy.

Chile utrzymuje bazę naukową na Antarktydzie, prowadząc badania nad zmianami klimatu i medycyną. Samoloty wojskowe zapewniają jedyne możliwości podróży, często transportując ludność cywilną.

Mauricio Cuevas, dziennikarz Associated Press, opisał tę historię w Punta Arenas, a pisarz AP Patrician Luna z Santiago. Dziennikarze AP Mauricio Cuevas, Marcos Sepúlveda i Patricia Luna w Santiago; Almudena Calatrava i Paul Byrne w Buenos Aires, Argentyna; i Scott Smith z Caracas w Wenezueli przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: