DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Chile przeczesuje Antarktydę po zaginieciu samolotu z 38 osobami na pokładzie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PUNTA ARENAS, Chile (AP) – ekipy poszukiwawcze przeczesują Antarktydę w celu uzyskania chilijskiego wojskowego samolotu transportowego przewożącego 38 osób, które zniknęły w drodze do bazy na zamarzniętym kontynencie i będą niestrudzenie iść naprzód, gdy polowanie zyska coraz większe międzynarodowe poparcie, podali we wtorek urzędnicy .

Gen. Eduardo Mosqueira powiedział, że Urugwaj, Argentyna, Brazylia i Stany Zjednoczone pożyczyły samoloty na poszukiwania po zniknięciu w poniedziałek. Co najmniej 13 samolotów i kilka statków przeszukiwało obszar, w którym wierzono, że samolot utracił kontakt radiowy.

„Będziemy kontynuować wyszukiwanie 24 godziny na dobę, zarówno w dzień, jak iw nocy, mając do dyspozycji zasoby” – powiedział Mosqueira dla The Associated Press.

Urzędnicy powiedzieli, że samolot wystartował w sprzyjające warunki w poniedziałek po południu, choć leciał w obszarze znanym z szybko zmieniających się warunków, z ujemnymi temperaturami i silnymi wiatrami. Siedem godzin po zerwaniu kontaktu siły powietrzne ogłosiły stratę samolotu, choć nie było śladu tego, co się z nim stało.

C-130 Hercules przewoził 17 członków załogi i 21 pasażerów, w tym trzech cywilów. Byli w drodze, aby sprawdzić pływającą linię zaopatrzenia w paliwo i inny sprzęt w chilijskiej bazie.

Prezydent Sebastián Piñera powiedział za pośrednictwem Twittera, że był ze swoimi ministrami obrony i spraw wewnętrznych w centrali sił powietrznych, monitorując rozwój wydarzeń.

„Moje myśli i modlitwy są z rodzinami 38 członków załogi i pasażerów” – powiedziała Piñera, która odwołała podróż na inaugurację we wtorek w Argentynie prezydenta Alberto Fernándeza.

Trzej cywilni pasażerowie to 24-latek, który rozpoczął projekt badawczy, oraz dwóch pracowników prywatnej firmy. Jeden pasażer był kobietą.

Dwaj piloci mieli duże doświadczenie, według chilijskich sił powietrznych, którzy stwierdzili, że chociaż samolot został zbudowany w 1978 roku, był w dobrym stanie. Siły powietrzne poinformowały, że latają tą trasą co miesiąc.

Samolot wystartował w poniedziałek po południu z południowego miasta Punta Arenas, ponad 3000 kilometrów (1860 mil) od stolicy Santiago. Kontakt został utracony o godzinie 18:13, wstępne ogłoszenie mówiło.

Pasaż Drake’a, morze między południowym krańcem Ameryki Południowej a Antarktydą, jest niesławny z powodu trudnych warunków pogodowych, w tym gwałtownych burz. Ale siły powietrzne powiedziały w późny poniedziałek, że pogoda była dobra, kiedy samolot rozpoczął lot, inaczej misja nie zostałaby wykonana.

„Antarktyda jest inna. Trudno latać z powodu zmieniających się warunków – powiedział Mosqueira, który dodał, że osobiście poleciał na kontynent z jednym z zaginionych pilotów.

Mosqueira powiedział, że samolot byłby w połowie drogi do bazy antarktycznej, gdy straciłby kontakt, dodając, że nie uruchomiono żadnych sygnałów awaryjnych. We wtorek załogi spotkały się ze słabą widocznością i falami do 6 metrów wysokości.

Urzędnicy, mając nadzieję na ocalałych, poinformowali, że samolot był wyposażony w cztery tratwy, z których każda mogła pomieścić do 20 pasażerów, gdyby spadł na morze.

Czterosilnikowy C-130 to „wojskowy koń roboczy” po raz pierwszy wyprodukowany i wprowadzony na rynek pod koniec lat 50. XX wieku.

Chociaż zaginiony samolot ma ponad 40 lat, „Dobrze utrzymany, wiek samolotu niekoniecznie musi stanowić problem”, powiedział były pilot US Airways John M. Cox, który jest CEO firmy konsultingowej Safety Operating Systems. „Dobrze utrzymany samolot może latać ponad 50 lat. Są tak zaprojektowane. ”

Powiedział, że odpowiedzi na to, co mogło pójść nie tak, mogą być w rejestratorze danych lotu samolotu, ale odnalezienie wraku w morzu może okazać się dużym wyzwaniem dla poszukiwaczy.

Chile utrzymuje bazę naukową na Antarktydzie, prowadząc badania nad zmianami klimatu i medycyną. Samoloty wojskowe zapewniają jedyne możliwości podróży, często transportując ludność cywilną.

Mauricio Cuevas, dziennikarz Associated Press, opisał tę historię w Punta Arenas, a pisarz AP Patrician Luna z Santiago. Dziennikarze AP Mauricio Cuevas, Marcos Sepúlveda i Patricia Luna w Santiago; Almudena Calatrava i Paul Byrne w Buenos Aires, Argentyna; i Scott Smith z Caracas w Wenezueli przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: