TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Sydney zadławiona niebezpieczną mgłą z pożarów krzaków w Australii

YDNEY (AP) – Pożary we wtorek pochłonęły australijskie miasto Sydney we mgle tak gęstej w niektórych miejscach, że było 11 razy gorsze niż poziom uważany za „niebezpieczny” i było w stanie wywołać alarmy przeciwpożarowe.

PropellerAds

Miasto odwołało promy, a niektóre biura w centrum miasta zostały ewakuowane.

Lokalni urzędnicy ds. Zdrowia zalecili osobom przebywającym w pomieszczeniach jak najwięcej, a osobom z problemami z sercem i płucami powiedziano, aby unikały wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu.

„Dym tutaj w Sydney jest dziś bardzo zły, jest to jedna z najgorszych jakości powietrza, jaką widzieliśmy”, powiedział reporterom Richard Broome z Nowej Południowej Walii.

„Ponownie zachęcamy ludzi, aby poważnie potraktowali te (warunki)” – powiedział Broome.

Karetki odpowiadają dziennie na dziesiątki wezwań związanych z układem oddechowym, powiedział szef NSW Ambulance, Brent Armitage.

Sydney Trains ostrzegł, że alarmy przeciwpożarowe na dworcach kolejowych mogą zostać uruchomione przez gęsty dym unoszący się w mieście z pożarów w Sydney.

Regionalny departament środowiska powiedział, że wskaźnik jakości powietrza (AQI) w niektórych częściach miasta był ponad 11 razy wyższy niż 200 odczytów uważanych za niebezpieczne.

Biorąc pod uwagę fatalną jakość powietrza, pracownicy nie powinni być zmuszani do pracy w miejscach pracy na zewnątrz, podczas gdy mgła utrzymuje się, powiedział asystent sekretarza NSW, Thomas Costa.

„Toksyczność jest bardzo, bardzo wysoka”, powiedział Costa.

Wiatry z północy wpychały dym do miasta, przytłaczając nadmorskie bryzy. Prognozy pokazały, że wiatr prawdopodobnie nieco oczyści powietrze, ale także roznieci ogień pędzla.

Sezon pożarów w Australii zwykle osiąga szczyt w lecie na półkuli południowej. Zaczęło się na początku tego roku po wyjątkowo suchej i ciepłej zimie. W ubiegłym miesiącu władze zgłosiły, że ponad 50 pożarów płonie głównie w północnej Nowej Południowej Walii.

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
%d bloggers like this: