NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Raport: USA wprowadziły w błąd opinię publiczną na temat postępów w wojnie w Afganistanie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Rząd Stanów Zjednoczonych w trzech administracjach Białego Domu wprowadził w błąd opinię publiczną o niepowodzeniach w wojnie w Afganistanie, często sugerując sukces tam, gdzie nie istniał, według tysięcy stron dokumentów uzyskanych przez Washington Post.

Dokumenty ujawniają głęboką frustrację dotyczącą prowadzenia przez Amerykę wojny w Afganistanie, w tym ciągle zmieniającą się strategię USA, walki o rozwinięcie skutecznej afgańskiej siły bojowej oraz uporczywe porażki w walce z talibami i zwalczaniem korupcji w całym rządzie.

„Pozbyliśmy się fundamentalnego zrozumienia Afganistanu – nie wiedzieliśmy, co robimy”, powiedział Douglas Lute, trzygwiazdkowy generał armii, który służył jako afgański car wojny w Białym Domu podczas administracji Busha i Obamy, powiedział dziennikarzom w 2015 r.

Wywiady zostały przeprowadzone w ramach projektu „Lessons Learned” przez Specjalnego Generalnego Inspektora ds. Odbudowy Afganistanu w ciągu ostatnich kilku lat. SIGAR opublikował dotychczas siedem raportów z ponad 400 wywiadów, a kilka kolejnych jest w przygotowaniu. Post szukał i otrzymywał surowe dane z wywiadu poprzez ustawę o wolności informacji i procesy sądowe.

Dokumenty cytują urzędników blisko 18-letnich działań wojennych opisujących kampanię prowadzoną przez rząd USA w celu zniekształcenia ponurej rzeczywistości wojny.

„Każdy punkt danych został zmieniony, aby przedstawić najlepszy możliwy obraz” – powiedział w wywiadzie dla dziennikarzy Bob Crowley, pułkownik armii, który był doradcą dowódców wojskowych USA w 2013 i 2014 r. „Na przykład ankiety były całkowicie niewiarygodne, ale potwierdziły, że wszystko, co robiliśmy, było słuszne i staliśmy się liżącym się rożkiem do lodów”.

Pentagon opublikował w poniedziałek oświadczenie, w którym napisano, że „nie ma zamiaru”, aby wprowadzać Kongres lub opinię publiczną w błąd.

Przedstawiciele Departamentu Obrony „konsekwentnie informowali o postępach i wyzwaniach związanych z naszymi wysiłkami w Afganistanie, a DoD regularnie przedstawia Kongresowi sprawozdania, które podkreślają te wyzwania” – powiedział ppłk Thomas Campbell, rzecznik departamentu. „Większość ankietowanych rozmawiała z perspektywy czasu. Hindsight umożliwił także departamentowi ocenę poprzednich podejść i zrewidowanie naszej strategii, podobnie jak w 2017 r. Wraz z wprowadzeniem strategii prezydenta Azji Południowej. ”

SIGAR często wypowiadał się na temat niepowodzeń wojny w raportach z ponad dekady, w tym obszernych pytań na temat ogromnych marnotrawstwa w wysokości prawie 1 bln USD wydanych na konflikt.

Post powiedział, że John Sopko, szef SIGAR, potwierdził, że dokumenty pokazują, że „Amerykanie byli ciągle okłamywani”. SIGAR został utworzony przez Kongres w 2008 r. W celu przeprowadzenia audytów i dochodzeń w sprawie marnotrawienia wydatków rządowych na wojnę w Afganistanie .

Demokraci na Kapitolu szybko poparli odkrycia tej historii.

Rep. Ted Lieu, D-Calif., Napisał na Twitterze: „Wojna w Afganistanie to epicka dwustronna porażka. Od dawna wzywałam do wycofania wojsk amerykańskich z tego bagna. Teraz wygląda na to, że urzędnicy USA wprowadzili w błąd amerykańską opinię publiczną o wojnie. Czas opuścić Afganistan. Teraz.”

Rep. Ro Khanna, D-Calif., Powiedział w tweecie: „Rozlokowano 775,000 naszych żołnierzy. 2400 Amerykanów straciło życie. Ponad 20 000 rannych Amerykanów. 38 000 cywilów zabitych. Tryliony wydane. Rumsfeld w 2003 roku: „Nie mam pojęcia, kim są źli”.

Sarah Kreps, profesor ds. Rządowych i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Cornell, powiedziała, że wywiady ujawniają ogromny rozdźwięk między tym, co przywódcy cywilni i wojskowi wiedzieli o wojnie, a tym, co społeczeństwo wiedziało, szczególnie o jej kosztach.

Post powiedział, że chociaż wywiady zawierają niewiele informacji o operacjach wojskowych podczas wojny, zawierają wiele krytyki, która obala narrację, którą urzędnicy często reklamują o poczynionych postępach.

James Dobbins, były starszy dyplomata USA, który był specjalnym wysłannikiem do Afganistanu za Busha i Obamy, był tępy w swojej ocenie wojny w swoim wywiadzie.

„Nie atakujemy biednych krajów, aby uczynić je bogatymi” – w jednym z wywiadów cytowany był post Dobbins. „Nie atakujemy krajów autorytarnych, aby uczynić je demokratycznymi. Atakujemy brutalne kraje, aby je uspokoić, i wyraźnie ponieśli porażkę w Afganistanie. ”

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: