NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1157 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Prześladowanie Indii uderza w wolność religijną w spornym Kaszmirze

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SRINAGAR, Indie (AP) – Przez lata poranki Romiego Jana zaczynały się od żałosnego wezwania do modlitwy, które rozlegało się w centralnym meczecie w spornym największym mieście Kaszmiru. Głos uspokoił jej duszę i sprawił, że poczuła się bliżej Boga.

Nigdy więcej. Już od prawie czterech miesięcy głos, który woła pięć razy dziennie z minaretów Jamia Masjid i rozbrzmiewa echem w Srinagar, jest cichy, co jest wynikiem trwających operacji bezpieczeństwa w Indiach w regionie z większością muzułmanów.

„Zamknięcie meczetu jest nieubłaganą agonią dla mnie i mojej rodziny” – powiedział Jan. „Nie mogę tego tolerować, ale jestem bezradny”.

Będąc już jednym z najbardziej zmilitaryzowanych miejsc na świecie, ubiegłego lata Indie zaczęły wlewać więcej żołnierzy do swojej części Kaszmiru, który jest podzielony między Indie i Pakistan i jest przez nich w całości objęty. Wprowadził blokadę bezpieczeństwa, w której nacisnął surowe ograniczenia na prawa obywatelskie, aresztował tysiące ludzi, zablokował internet i usługi telefoniczne oraz zamknął ważne meczety.

Wszystko to położyło podwaliny pod decyzję 5 sierpnia kierowanego przez nacjonalistów hinduistycznych rządu o pozbawieniu Kaszmiru jego półautonomicznego statusu i zniesieniu państwowości, o których wiedziała, że spotka się z furią muzułmanów Kaszmirskich, z których większość chce niepodległości lub zjednoczenia z Pakistan. Rząd powiedział, że konieczne są ograniczenia, aby zapobiec protestom i przemocy w Indiach.

Chociaż niektóre warunki zostały złagodzone, niektóre meczety i świątynie muzułmańskie w regionie albo są zamknięte, albo ich dostęp jest ograniczony. Muzułmanie twierdzą, że podważa to ich konstytucyjne prawo do wolności religijnej i tylko pogłębia nastroje antyindyjskie.

Wielowiekowa Jamia Masjid, wykonana z cegły i drewna, jest jedną z najstarszych w tym 1,2-milionowym mieście, w którym 96% ludności to muzułmanie. Kiedy jest otwarty, tysiące ludzi gromadzą się tam, aby się modlić.

Romi codziennie zabierała tam swoje dwoje dzieci i siedziała na terenie kompleksu podczas zabawy.

„Zapomniałabym tam wszystkie moje nieszczęścia” – powiedziała.

Teraz, gdy jej dzieci pytają, dlaczego nie mogą iść do meczetu, rysuje pustą twarz.

„Otwieram okno domu, który wychodzi na meczet i pokazuję moim dzieciom żołnierzy stacjonujących przed nim” – powiedział Romi.

To, że jest to cel dla władz, nie jest ani zaskakujące, ani nowe. Piątkowe kazania w meczecie koncentrują się głównie na konflikcie w Kaszmirze, a okoliczne dzielnice są często miejscem, w którym protestujący o rzucanie kamieniami ścierają się z siłami rządowymi w ramach trwającego anty-indyjskiego buntu.

Władze zakazały modlitw w meczecie na długie okresy podczas niepokojów w 2008, 2010 i 2016 r. Oficjalne dane pokazują, że meczet był zamknięty co najmniej 250 dni w ciągu tych trzech lat łącznie.

Mohammed Yasin Bangi, 70-latek, którego głos wzywał modlitwy do meczetu przez ostatnie 55 lat, powiedział, że obecne ograniczenia są najgorsze, jakie widział.

„Podczas wcześniejszych ograniczeń czasami mogliśmy odmawiać wieczorne modlitwy. Ale ani razu w tym czasie – powiedział. „Zamknięcie meczetu ograbiło mnie z pokoju. Byłem poddany torturom duchowym. ”

Najwyższy funkcjonariusz policji w mieście, pod warunkiem zachowania anonimowości zgodnie z polityką departamentu, powiedział, że władze zdecydowały, że meczet może zostać ponownie otwarty w zeszłym miesiącu na piątkowe modlitwy, ale przedstawiciele meczetu odmówili.

Urzędnik meczetu przemawiający pod warunkiem anonimowości, ponieważ obawiał się represji, powiedział, że odmówili, ponieważ władze starały się zapewnić, że nie będzie protestów ani przemówień przeciwko indyjskim rządom.

Rohit Kansal, główny rzecznik rządu Kaszmiru, odmówił komentarza. Urzędnicy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w New Delhi, które nadzoruje bezpieczeństwo wewnętrzne w tym kraju, nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Wolność wyznania jest zapisana w konstytucji Indii, umożliwiając obywatelom podążanie i swobodne praktykowanie religii. Konstytucja mówi również, że państwo nie będzie „dyskryminować, patronować ani wtrącać się w wyznanie żadnej religii”.

Ale nawet przed obecną operacją bezpieczeństwa w Kaszmirze eksperci twierdzą, że warunki dla indyjskich muzułmanów pogarszały się w ramach partii Bharatiya Janata premiera Narendry Modi, która doszła do władzy w 2014 r. I wygrała lawinową reelekcję w maju.

W czerwcu Departament Stanu USA stwierdził w raporcie, że wolność wyznania w Indiach utrzymała trend spadkowy w roku 2018. Ministerstwo spraw zagranicznych Indii odrzuciło raport.

W sierpniu Organizacja Współpracy Islamskiej zgłosiła obawy związane z blokadą Indii w Kaszmirze i wezwała władze do zapewnienia muzułmanom z Kaszmiru możliwości korzystania z ich praw religijnych.

Trwające ograniczenia w Kaszmirze obejmowały również spotkania w świątyniach muzułmańskich i na festiwalach religijnych.

W sierpniu wiernym polecono modlić się na święto Eid al-Adha w małych meczetach w sąsiedztwie, a nie na dużych zebraniach, które są normalne. We wrześniu władze zakazały corocznych procesji Maharramu, które są oznaką męczeństwa wnuka proroka Mahometa.

W ubiegłym miesiącu, podczas corocznych obchodów rocznicy urodzin proroka Mahometa, władze zablokowały wszystkie drogi prowadzące do Dargah Hazratbal, najbardziej szanowanego muzułmańskiego sanktuarium w regionie. Tylko kilkuset wielbicielom pozwolono się tam modlić – znacznie mniej niż dziesiątki tysięcy, jak wiadomo, że wydarzenie to przyciąga.

W poniedziałek władze pozwoliły tysiącom ludzi zebrać się w sufickim blasku w centrum Śrinagaru na coroczne uroczystości.

Ograniczenia dotyczące takich zgromadzeń są szczególnie szokujące dla muzułmanów z Kaszmiru, ponieważ od dawna narzekają, że rząd ogranicza ich wolność religijną pod pretekstem prawa i porządku, jednocześnie promując i protekcjonując coroczną pielgrzymkę Hindusów do świątyni Amarnath w Kaszmirze, która przyciąga setki tysięcy odwiedzających .

Szejk Showkat, profesor prawa międzynarodowego i praw człowieka na Centralnym Uniwersytecie w Kaszmirze, ostrzegł, że tak dwoistość w polityce wysłała wyraźne przesłanie, że rząd nie jest już bezstronny wobec różnych religii i dodatkowo alienuje mieszkańców Kaszmiru.

„To nie wróży dobrze spokoju” – powiedział. „Bez względu na to, czy wywołuje to dalszą radykalizację, czy nie, zdecydowanie wkurza ludzi o bezpieczeństwo ich wiary. Może także przerodzić się w masową mobilizację przeciwko państwu. ”

Syed Mohammed Tayib Kamili prowadzi coroczne modlitwy w świątyni Khan Khanq Naqashband od 1976 roku. Władze Indii przerwały zebranie w zeszłym miesiącu.

Kamili powiedziała, że decyzja ta spotkała się z protestami antyindyjskimi, po raz pierwszy modlitwy nie odbyły się w 399-letniej historii świątyni.

„Nie tylko naruszyli konstytucję”, powiedział, „ale także wywołali gniew boskiej mocy”.

Powiązany pisarz prasowy Sheikh Saaliq przyczynił się do powstania tego raportu.

Relacje religijne Associated Press otrzymują wsparcie od Lilly Endowment za pośrednictwem Religion News Foundation. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za te treści.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: