NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1157 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Powiedział „pokaż ryj” do policjantów. Zaskakujący wyrok sądu w sprawie znieważenia funkcjonariuszy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_8.jpg

Policjanci, którzy zabezpieczali jeden z meczy, usłyszeli pod swoim adresem słowa wzywające ich do „pokazania ryjów”. Skierował je do nich jeden z zatrzymanych, który nagrywał interwencję. Funkcjonariusze uznali to za zniewagę, zabezpieczyli zeznania świadków i skierowali sprawę do sądu. Wnioskowali do Sądu Rejonowego w Chorzowie o ukaranie zatrzymanego. Zapadł zaskakujący wyrok.

Zgodnie z art. 226 § 1 kodeksu karnego, znieważenie policjanta podczas wykonywania przez niego obowiązków służbowych jest występkiem karanym grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do roku.

Zgodnie z zeznaniami świadków i zabezpieczonym materiałem wideo, zatrzymany w trakcie nagrywania interwencji prosił policjantów o pokazanie twarzy, ponieważ stali oni odwróceni do niego plecami. Funkcjonariusze jednak nie zareagowali. Mężczyzna powiedział więc, żeby „pokazali ryje”.

Chorzowski sąd ocenił, że zachowanie zatrzymanego nie wyczerpało znamion czynu z art. 226. Zdaniem wymiaru sprawiedliwości, słowa wypowiedziane przez oskarżonego nie miały związku ani z zatrzymaniem jego kolegi ani z czynnością legitymowania. Jak podkreślono, odwrócenie się plecami do mężczyzny przez funkcjonariuszy, którzy chcieli uniknąć nagrania, nie było pełnieniem obowiązków służbowych. W związku z tym wniosek policjantów o ukaranie mężczyzny odrzucono.

Uzasadnienie sądu obfituje w zaskakujące interpretacje lingwistyczne. Chorzowski sąd uznał, że słowa o „pokazaniu ryja”, nie mogą być zniewagą w rozumieniu art. 226 § 1 kodeksu karnego, ponieważ zniewagą jest zachowanie uwłaczające godności pokrzywdzonego, stanowi wyraz pogardy i lekceważenia. Sąd zwrócił także uwagę na „kontekst sytuacyjny i obowiązujące w społeczeństwie obyczaje”.

Oskarżony najpierw powiedział, aby panowie (policjanci) pokazali mu twarze. Po chwili, gdy stali oni dalej odwróceni plecami dodał, żeby pokazali mu ryje. W tej sprawie owa zniewaga miałaby więc polegać na dookreśleniu przez oskarżonego, iż panowie (policjanci) mają mu pokazać twarze – ryje, które (…) chciał utrwalić na nagraniu” – czytamy.

Sąd uznał, że słowo „ryj” nie jest obraźliwe. „To określenie na przedłużenie odcinka szczęki i żuchwy występujące u niektórych zwierząt, jak świnie, dziki itp., a chodzi tu głównie o zwierzęta ryjące w ziemi w poszukiwaniu pokarmu. W wielu słownikach to słowo występuje również, jako pospolite określenie ludzkiej twarzy (np. w powiedzeniu „zamknij ryj”), będąc synonimem takich słów, jak: morda, pysk, facjata, japa, paszcza itp. Słowo to, o ile z pewnością nieeleganckie, nie odnosi się w ogóle do cech danej osoby, ani nawet do wyglądu jej twarzy” – napisano w uzasadnieniu wyroku.

Zdaniem chorzowskiego sądu, w pewnych okolicznościach słowo „ryj” może zostać odebrane za lekceważące i nieładne – w kontekście osób starszych lub małego dziecka. „Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku chodzi o policjantów, a więc osoby muszące się charakteryzować odpornością psychiczną i twardym charakterem w walce z przestępczością. Interweniujący wiedzieli z jakim „towarzystwem” mają do czynienia. Oskarżony jest kibicem i ma zawodowe wykształcenie” – czytamy.

Uzasadnienie wyroku zamieściła na swoim Twitterze Polska Policja. „«Uzasadnienie orzeczenia Sądu w sprawie znieważenia policjantów przez chuligana»- nie komentujemy. Zapewniamy jednak, że policjanci mają pełne wsparcie kierownictwa @PolskaPolicja które nigdy nie będzie przyzwalać na kierowanie pod adresem policjantów jakichkolwiek wyzwisk!” – napisano.

Screenshot_9.jpg

Źródła: bezprawnik.pl/Twitter

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: